Portret zwierzaka

Artysta portrecista tworzy pamiątkowe obrazy zwierząt domowych dla swoich klientów. Kariera artysty z portretu zwierzaka to świetny sposób na połączenie artystycznego talentu z miłością zwierząt.

Obowiązki

Artysta portrecista może pracować na różnych nośnikach, takich jak oleje, akryle, węgiel, pastele i akwarele. Podczas gdy większość portretów jest malowanych na płótnie, niektórzy artyści decydują się na tworzenie swoich obrazów na poduszkach, tapetach, wazach, lampach lub biżuterii.

Większość artystów portrety opiera swoje obrazy na zdjęciach przesłanych przez właściciela. Niektórzy artyści pozwalają zwierzętom przychodzić na "posiedzenia", ale nie jest to zjawisko powszechne w branży. Ważne jest, aby artysta był w stanie efektywnie komunikować się z właścicielem i zapewniać mu możliwość zobaczenia swojego dzieła w toku i wprowadzenia wszelkich zmian, które są niezbędne, aby uchwycić jego zwierzęce podobieństwo.

Artyści portreci muszą być w stanie dotrzeć do właścicieli zwierząt, aby skutecznie reklamować i sprzedawać swoje usługi. Wielu artystów domowych projektuje strony internetowe, aby działać jako internetowe portfolio swoich prac. Mogą także nawiązywać relacje z opiekunami psów , opiekunami zwierząt domowych lub psimi opiekunami . Inną mocną opcją jest pokazanie przykładów ukończonych portretów na wystawach psów i kotów, wystawach w branży zwierząt domowych i imprezach charytatywnych na zwierzętach.

Artyści portreciści mogą również wpisywać swoje portrety w konkursach podczas pokazów sztuki jury.

Mogą również wyświetlać je w galeriach. Dodatkowa ekspozycja i nagrody z pokazów sztuki i galerii generalnie powodują wzrost zainteresowania pracownią artysty, co prowadzi do wzrostu sprzedaży.

Opcje kariery

Podczas gdy artyści portretów domowych najczęściej pracują bezpośrednio dla właścicieli zwierząt domowych, mogą również samodzielnie tworzyć dzieła i przekazywać je do galerii sztuki lub oferować je na sprzedaż na swojej stronie internetowej.

Inne możliwości zatrudnienia jako artysty zwierząt domowych obejmują pracę dla stowarzyszeń hodowlanych, czasopism związanych ze zwierzętami domowymi lub wydawców książek dla zwierząt domowych.

Edukacja i szkolenie

Nie ma formalnego przeszkolenia, aby być artystą portretu dla zwierząt, ale wielu z nich uczęszczało do szkoły artystycznej lub poświęciło wiele czasu na rozwijanie umiejętności artystycznych. Silne portfolio wcześniejszej pracy ma tendencję do wywierania wrażenia na potencjalnych klientach, ponieważ zazwyczaj są oni bardziej zainteresowani obejrzeniem przykładów produktu, w przeciwieństwie do CV.

Istnieje wiele profesjonalnych organizacji artystów lub towarzystw, do których mogą dołączyć specjaliści portretowi zwierząt, takich jak Pastel Society of America, Oil Painters of America lub National Oil and Acrylic Painters 'Society. Grupy te mogą zapewnić cenne porady, warsztaty, dostęp do jury oraz możliwość nawiązania kontaktów dla członków. Udział w odpowiednich grupach może wzbogacić portfolio artystów zwierząt, zwłaszcza jeśli artysta jest stosunkowo nowy w tym zawodzie.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie dla artysty zajmującego się portretami zwierząt domowych może się różnić w zależności od stawek opłat za każdy portret i liczby sztuk ukończonych przez artystę każdego roku. Stawka artysty za niestandardową grafikę może się znacznie różnić, ale generalnie zależy od rozmiaru portretu, rodzaju użytych materiałów i czasu, jaki zajmuje ukończenie dzieła.

Znany artysta zazwyczaj nalicza wyższą stawkę niż nowy artysta, a może nawet mieć listę oczekujących.

Najnowsze badanie wynagrodzeń przeprowadzone przez Bureau of Labor Statistics wskazuje, że średnia roczna pensja dla artystów, w tym malarzy, rzeźbiarzy i ilustratorów, wyniosła 53 080 $ w maju 2010 r. Najniższe 10% artystów dobrze zarabia mniej niż 19.190 dolarów, a najwyższe 10% zarabia ponad 79 720 USD.

Podczas gdy artyści pracujący w niepełnym wymiarze godzin mogą nie wytwarzać pracy wymagającej wyższych pensji, wiele osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu wykorzystuje swoje portrety jako dodatkowe źródło dochodu i pełni inną pozycję etatową.

Perspektywy pracy

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Producentów Produktów Zwierzęcych (APPMA), 62% wszystkich amerykańskich gospodarstw domowych utrzymuje jedno lub więcej zwierząt jako zwierzęta domowe (72,9 milionów domów). Zgodnie z danymi z ankiety dotyczącej praw własności zwierząt APPMA 2011-2012, w tych domach przebywa 78,2 miliona psów i 86,4 miliona kotów.

Oczekuje się, że w 2011 r. Przemysł petardy wyniesie 50,84 mld dolarów.

Właściciele od setek lat uruchamiają portrety swoich zwierząt, a artyści, którzy są w stanie uchwycić osobowość i podobieństwo zwierzęcia w swojej pracy, są zawsze poszukiwani. Ponieważ wydatki właściciela na zwierzęta stale rosną każdego roku, ma się rozumieć, że popyt na portrety zwierząt domowych i inne artykuły pamiątkowe również będzie wzrastał.