Opiekun zwierząt - profil kariery zwierzęcej

Opiekunowie zwierząt zapewniają codzienną opiekę dla zwierząt domowych, podczas gdy ich właściciele przebywają na wakacjach.

Obowiązki

Opiekunowie zwierząt domowych są odpowiedzialni za całą podstawową opiekę nad zwierzętami, podczas gdy ich klienci są na wakacjach lub podróżują w interesach. Rutynowe obowiązki opiekunki obejmują karmienie, wypuszczanie świeżej wody, szczotkowanie zwierząt domowych, branie psów na spacery i sprzątanie śmieci. Dodatkowe usługi mogą obejmować podawanie leków, odkurzanie zwierząt domowych w domu lub zbieranie poczty lub gazety klienta.

Opiekunowie zwierząt domowych są również odpowiedzialni za powiadamianie właścicieli i przyjmowanie zwierząt domowych do weterynarza, jeśli zachorują lub doznają urazu podczas ich nadzoru. Ważne jest, aby opiekunowie wymagali od właścicieli wypełnienia szczegółowego formularza kontaktowego z danymi kontaktowymi, danymi kontaktowymi weterynarza oraz odpowiednimi informacjami na temat zwierzęcia (wiek, rasa, waga, wcześniejsze warunki medyczne, leki itp.).

Opcje kariery

Podczas rozpoczynania działalności związanej z hodowlą zwierząt domowych większość opiekunów wybiera usługi głównie dla psów i kotów. Niektórzy decydują się na poszerzenie swoich usług, aby zapewnić opiekę dla wielu innych zwierząt trzymanych jako zwierzęta domowe, takie jak ptaki egzotyczne, ryby, konie, małe ssaki i zwierzęta gospodarskie. Każdy z opiekunów ma swobodę decydowania o tym, jakie zwierzęta są im odpowiednie i jakie rodzaje zwierząt wolą nie pracować.

Niektóre opiekunowie zwierząt domowych są również profesjonalnymi groomerami i mogą zdecydować się na oferowanie usług pielęgnacyjnych lub kąpielowych w domu klienta.

Może to być dodatkowa korzyść dla klienta, ponieważ mogą wrócić do domu do czystego, zadbanego zwierzaka. Inni prowadzą regularne usługi polegające na chodzeniu po psach i oferują usługi opiekuńcze dla zwierząt w razie potrzeby, gdy klienci wychodzą z miasta.

Opiekunowie zwierząt domowych mogą zdecydować się na prowadzenie działalności w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin.

Edukacja i szkolenie

Od opiekunów zwierząt domowych nie wymaga się żadnej formalnej edukacji ani szkolenia, ale powinny one dobrze znać wszystkie aspekty opieki i zachowania zwierząt. Większość opiekunów zwierząt domowych ma wiele praktycznych doświadczeń ze zwierzętami, które zdecydują się zapewnić opiekę.

Przydatne jest również, aby opiekunowie zwierząt domowych mieli pewne doświadczenie w opiece nad zwierzętami, takie jak wcześniejsza praca jako technik weterynaryjny lub asystent weterynaryjny. Szkolenie w zakresie RKO zwierząt i udzielania pierwszej pomocy jest również cenne dla osób w tej karierze i może być dużym plusem dla CV opiekuna, gdy próbuje przyciągnąć nowych klientów.

Grupy zawodowe

Istnieje kilka profesjonalnych grup członkowskich dla opiekunów zwierząt domowych. Krajowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Opiekunów Zwierząt (NAPPS) jest organizacją typu non-profit, która oferuje swoim członkom możliwości nawiązywania kontaktów, planów ubezpieczeniowych, publikacji, konferencji i sieci referencyjnej. Pet Sitters International (PSI) to kolejna dobrze znana grupa członkowska oferująca zestaw startowy, plany ubezpieczeniowe, konwencje i programy certyfikacyjne.

Wynagrodzenie

Ilość pieniędzy, jaką zarabia opiekun zwierząt, zależy od kilku czynników: liczby obsługiwanych domów klientów dziennie, liczby i rodzaju zwierząt trzymanych w każdym miejscu oraz stawki za kurs w danym obszarze.

Większość opiekunów płaci od 8 do 15 dolarów za wizytę, w zależności od wymaganych usług. Zwykle są dodatkowe opłaty za podawanie leków, świadczenie usług pielęgnacyjnych lub kąpielowych, lub inne specjalne życzenia.

Ustanowiony pełnoetatowy opiekun może otrzymać wynagrodzenie w wysokości 40 000 $ rocznie. W niektórych lokalizacjach można zarobić znacznie wyższą pensję, szczególnie w miastach, w których opiekun może pomieścić więcej klientów dziennie w skoncentrowanym obszarze. W niektórych przypadkach możliwe jest, aby opiekun zarobił sześciocyfrowe wynagrodzenie.

Niektórzy opiekunowie domowi zatrudniają dodatkowych pracowników, aby rozszerzyć swoją powierzchnię usług lub zwiększyć liczbę klientów, których mogą pomieścić na tydzień. Możliwe jest także uzyskanie dodatkowych przychodów poprzez utworzenie firmy franczyzowej i licencjonowanie dodatkowych dostawców siedzących zwierząt domowych pod swoją marką.

Perspektywy kariery

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Produktów dla Zwierząt (APPA), wydatki konsumpcyjne na zwierzęta domowe wykazują stały wzrost każdego roku. Zgodnie z APPA, opieką dla zwierząt domowych i usługami z internatem, dochody wzrosły z 3,79 miliarda dolarów w 2011 r. Do około 4,11 miliarda dolarów w 2012 r.

Zgodnie z ankietą na temat wydatków konsumpcyjnych na konsumpcję zwierząt domowych na lata 2011-2012, właściciele zwierząt domowych wydają średnio 274 USD rocznie na wejście na pokład psa w hodowli. Badanie wykazało również, że właściciele zwierząt wydają rocznie 166 dolarów na wejście na pokład kota.

Ponieważ usługi związane z opieką nad zwierzętami często kosztują mniej niż wchodzenie na pokład zwierząt domowych w hodowli, zwłaszcza w przypadku wielu rodzin zwierząt domowych, popyt na usługi domowe dla zwierząt domowych powinien pozostać silny w najbliższej przyszłości.