Jak rozpocząć biznes spaceru psa

Rozpoczęcie działalności związanej z chodzeniem psów jest dość prostym i tanim sposobem na wejście do przemysłu zwierzęcego. Możesz rozpocząć swoją działalność od doskonałego początku, wykonując kilka prostych czynności:

Utwórz swoją firmę

Być może będziesz musiał zarejestrować się w mieście, aby móc prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z prawem. Większość firm prowadzących działalność związaną z piekłem psów tworzy się jako spółki jednoosobowe lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC).

Firma jednoosobowa to firma stworzona przez jedną osobę, której aktywa osobiste i biznesowe nie są rozdzielone; właściciel jest odpowiedzialny za wszystkie długi.

LLC dzieli aktywa osobiste i biznesowe; to sprawia, że ​​właściciel korporacji nie jest osobiście odpowiedzialny za długi firmy.

Dobrym pomysłem byłoby porozmawiać z księgowym lub prawnikiem podczas zakładania firmy, jeśli nie masz doświadczenia w tej dziedzinie.

Rozważ ubezpieczenie

Dostępne jest ubezpieczenie, które jest specjalnie dostosowane do pokrycia dla opiekunów i pieszych. Ta ochrona ochroni Cię przed potencjalnymi działaniami prawnymi, jeśli zwierzę wyrządzi szkodę pod nadzorem. Koszt to tylko kilkaset dolarów i może zaoszczędzić ci dużego uleczalnego bólu głowy w drodze. Istnieje wiele firm oferujących tę usługę, takich jak Pet Sitters Associates LLC i Pet Sitter Insurance.

Przekazać infromacje

Zaprojektuj ulotkę i wizytówkę, aby umieścić je na tablicach ogłoszeń w klinikach weterynaryjnych, supermarketach, zakładach fryzjerskich i sklepach zoologicznych. Rozważ umieszczenie swoich danych kontaktowych i logo w dużych magnesach do wyświetlenia na drzwiach i tyłach pojazdu.

Reklamuj się na Craigslist, w biuletynach kościelnych i w newsletterach w okolicy. Stwórz stronę internetową ze spersonalizowaną nazwą domeny.

Word of mouth w końcu stanie się Twoim największym źródłem skierowań. Kiedy klienci przychodzą do Ciebie, zanotuj, gdzie dowiedzieli się o Twojej usłudze (polecone przez znajomego, stronę internetową, ulotkę), abyś wiedział, na które obszary się skupić.

Zachowaj szczegółowe rekordy

Dla każdego właściciela, który korzysta z Twojej usługi, zachowaj arkusz kontaktowy, który zawiera jego adres, numer telefonu, adres e-mail i numery kontaktowe w nagłych wypadkach. Pamiętaj, aby zapisać informacje na temat każdego psa, w tym rasy, koloru, daty urodzenia, historii choroby (w tym alergii i wszelkich poprzednich urazów), nazwisko weterynarza i dane kontaktowe kliniki. Podstawowy formularz zwolnienia weterynaryjnego pozwoli ci zabrać zwierzę do weterynarza, a właściciel zgodzi się zapłacić wszelkie wynikające z niego rachunki.

Ceny i usługi

Większość pieszych psów oferuje usługi w blokach czasu (15 minut, 30 minut, itp.). Możesz spacerować z jednym psem lub małą "paczką" z tego samego kompleksu mieszkalnego lub ulicy mieszkalnej. Możesz także zdecydować się na oferowanie usług powiązanych, takich jak siedzenie dla zwierząt , szkolenie z posłuszeństwa lub pooperacyjne usługi scooper . Sprawdź lokalną konkurencję, aby zobaczyć, jaka jest stawka dla usług pieszych psów w Twojej okolicy.

Uzyskaj podpisaną umowę

Warunki umów o świadczenie usług określają związek między klientem (właścicielem psa) a usługodawcą (użytkownikiem). Jest to miejsce, w którym można omówić ofertę swoich usług, opcje płatności, anulacje, szkody i sytuacje awaryjne. Upewnij się, że masz podpis przed rozpoczęciem pracy dla nowego klienta.

Zacznij chodzić

Możesz rozważyć noszenie sprayu z pieprzem na wypadek, gdyby twoje psy były podchodzone do nich przez pieszy. Pamiętaj też o inwestowaniu w odpowiednie obuwie i odzież na sezon i klimat. Świetny sposób na reklamę, podczas gdy Twoja praca polega na noszeniu odzieży dostosowanej do logo firmy i numeru telefonu!