Przekształcanie swojego hobby dla zwierząt w biznes

Czy masz hobby związane ze zwierzętami, które potencjalnie może przerodzić się w opcję kariery w pełnym wymiarze godzin? Wielu z nas marzyło o tym, aby nasze ulubione hobby stało się pełnoprawnym przedsięwzięciem biznesowym , ale zmiana ta nie zawsze jest tak łatwa, jak się wydaje. Oto kilka rozważań dla tych, którzy mają nadzieję na dokonanie tej ważnej kariery.

Zmień swój punkt skupienia z nastawienia na hobby do myślenia biznesowego

Pamiętaj, że twoje hobby jest teraz biznesem i jako takie musisz je uruchamiać dzień po dniu.

Musisz teraz odpowiadać za wszelkiego rodzaju obowiązki związane z biznesem. Oznacza to, że musisz kontrolować wydatki, składać wszystkie rachunki, rejestrować całą sprzedaż i wykonywać różnorodne zadania administracyjne. Być może porzuciłeś tego rodzaju zapisy, gdy byłeś hobbistą, ale IRS i inne agencje nie pozwolą ci na to w przyszłości. Będziesz również odpowiedzialny za inne aspekty prowadzenia firmy, w tym obsługę klienta, reklamę i projektowanie witryn sklepowych (lub strony internetowej).

Uświadom sobie, że trochę czasu zajmie zbudowanie sprzedaży

Określ realistyczne cele sprzedaży i pozyskiwania klientów, szczególnie w pierwszych miesiącach. Tworzenie listy klientów za pomocą reklam i pozytywnych rekomendacji może trochę potrwać. Jeśli skupisz się na zapewnieniu wyjątkowej obsługi w pierwszych miesiącach, Twoja firma nabierze rozmachu.

Bądź realistą z oczekiwaniami zysku

Nie przeceniaj potencjalnej rentowności nowego przedsięwzięcia.

Istnieje wiele kosztów ogólnych związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej : zezwolenie na prowadzenie działalności, ubezpieczenie, wynajem lub zakup powierzchni handlowej, tworzenie stron internetowych, zatrudnianie pracowników lub kontrahentów, zakup materiałów eksploatacyjnych lub sprzętu, a następnie lista wydatków. To może trochę potrwać, zanim biznes wejdzie w skład czarnego, ale z pewną wytrwałością, powinieneś być w stanie dotrzeć z czasem.

Stwórz konkurencyjne stawki

Upewnij się, że naliczasz konkurencyjną stawkę, która jest zgodna z innymi dostawcami usług w Twoim regionie geograficznym. Łatwym sposobem na ustalenie tego jest zawołanie o wycenę lub zakup w sklepie detalicznym lub stronie internetowej konkurenta. Nie chcesz być zbyt drogie lub niedrogie na lokalnym rynku. Jeśli jest to firma internetowa, sprawdź z głównymi konkurentami na danym rynku niszowym (np. Firmy produkujące karmę dla zwierząt dla zwierząt domowych powinny porównać ceny z innymi dostawcami dla smakoszy, a nie z dostawcami dużych zwierząt domowych).

Rozważ rozpoczęcie od częściowej podstawy

Najpierw rozważ rozpoczęcie otwierania firmy w niepełnym wymiarze godzin (testowanie wód z nowym przedsięwzięciem gospodarczym), pozostając na swoim etacie. Na przykład, początkujący groomers pies lub fotografów zwierząt domowych może rozpocząć się widząc klientów w wieczory i weekendy. Osoby produkujące produkty dla zwierząt domowych mogą próbować sprzedawać je w niewielkich ilościach, aby sprawdzić, czy istnieje wystarczający popyt, aby uzasadnić niezależną działalność.

Zaproponuj kilka powiązanych usług lub produktów

Zastanów się nad uzupełnieniem podstawowej linii biznesowej (takiej jak fotografia dla zwierząt) innymi producentami dochodu, takimi jak lekcje fotografii, sprzedaż sprzętu fotograficznego lub oferowanie produktów spersonalizowanych pod nazwą i wizerunkiem zwierzaka.

Firma oferująca produkty dla zwierząt domowych może oferować przyjęcia domowe, niestandardowe "tort urodzinowy", "wypieki w domu" i regularne karmy dla zwierząt domowych. Zazwyczaj korzystne jest włączenie kilku ofert dodatkowych w celu zwiększenia zarobków.

Pracuj dla kogoś innego wcześniej

Jeśli nie jesteś gotowy, aby otworzyć własny biznes, rozważ zmianę kariery i pracę w pełnym wymiarze godzin dla założonej firmy, która zajmuje się obszarem, w którym byłeś zainteresowany jako hobbysta. Opiekunka dla zwierząt może na przykład pracować dla renomowanej agencji w regionie, aby poczuć biznes, mając jednocześnie pewność, że znajduje się na liście płac pracodawcy. Praca dla innej firmy może pomóc ci zdobyć cenne doświadczenie praktyczne, przestrzegając ich praktyk i metod.