Szkolenie Navy SERE

Nauka powrotu z honorem

Klasa SERE udaje się rozpocząć symulowany problem. Oficjalne zdjęcie marynarki wojennej

Kurs Survival, Evasion, Resistance and Escape (SERE) odbywający się w odległym ośrodku szkoleniowym marynarki wojennej w górach Maine i na pustyni południowej Kalifornii to kursy, które pomagają pilotom / pilotom marynarki wojennej, a także innym żołnierzom lądowym w marynarce wojennej ( SEAL, SWCC, EOD, RECON / MarSOCC i Navy Combat Medics) uczą się o unikaniu przechwytywania, jak również o byciu zatrzymanym przez siły wroga.

SERE to w rzeczywistości zaawansowany kurs Code of Conduct.

Wszyscy członkowie personelu wojskowego otrzymują wstępne instrukcje w zakresie Kodeksu Postępowania podczas podstawowego szkolenia, w którym są nauczani moralnych i prawnych obowiązków amerykańskiego pracownika służby, jeśli zostaną złapani przez siły wroga. Ale SERE wykracza daleko poza to. W rzeczywistości będziecie pamiętać ten Kodeks postępowania dosłownie. Jest to nie tylko narzędzie szkoleniowe dla nowych rekrutów, ale także narzędzie dla ciebie, jeśli kiedykolwiek zostaniesz złapany:

Artykuł I - Jestem Amerykaninem, walczącym w siłach, które strzegą mojego kraju i naszego sposobu życia. Jestem gotów oddać życie w ich obronie.

Artykuł II - Nigdy nie poddam się mojej własnej wolnej woli. Jeśli jestem komendantem, nigdy nie oddam członków mego dowództwa, dopóki nadal będą mieli możliwość stawienia oporu.

Artykuł III - Jeśli pojmę, będę nadal opierać się wszelkimi dostępnymi środkami. Dołożę wszelkich starań, aby uciec i pomóc innym uciec. Nie przyjmę zwolnienia warunkowego ani specjalnych łask od wroga.

Artykuł IV - Jeśli zostanę jeńcem wojennym, będę wierzył w moich współwięźniów. Nie udzielę żadnych informacji ani nie wezmę udziału w żadnych działaniach, które mogą być szkodliwe dla moich towarzyszy. Jeśli będę starszy, przejmie dowództwo. Jeśli nie, będę posłuszny prawomocnym rozkazom osób wyznaczonych nade mną i będę je popierał pod każdym względem.

Artykuł V - Kiedy zostaniesz przesłuchany, jeśli zostanę jeńcem wojennym, będę musiał podać imię, rangę, numer służby i datę urodzenia. Umykam, odpowiadając na kolejne pytania, w jak największym stopniu. Nie będę składał ustnych lub pisemnych oświadczeń nielojalnych wobec mojego kraju i jego sojuszników lub szkodliwych dla ich sprawy.

Artykuł VI - Nigdy nie zapomnę, że jestem Amerykaninem, walczącym o wolność, odpowiedzialnym za moje działania i oddanym zasadom, dzięki którym mój kraj jest wolny. Zaufam mojemu Bogu i Stanom Zjednoczonym Ameryki.

O treningu SERE

Instrukcja rozpoczyna się od tygodnia pracy w klasie, koncentrując się na przetrwaniu dzikich zwierząt i rzeczywistym zastosowaniu kodeksu postępowania dla członka służby. Obejmuje to obszerne spojrzenie na sposoby przetrwania poza lądem, nawigację za pomocą kompasu i znalezienie bezpiecznego miejsca do ukrycia się i życia.

Survival - Szkolenie Survival rozpoczyna się w klasie w pierwszym tygodniu. Następnie jest testowany w terenie, żyjąc z ziemi, budując pożary, łapiąc i zbierając żywność, znajdując wodę, jednocześnie unikając wroga.

Evasion - uczniowie będą mieli za zadanie przenieść się z jednego bezpiecznego domu do drugiego. Przez cały dzień i noc instruktorzy z grubymi arabskimi akcentami (dawniej rosyjskimi akcentami) przeszukują tereny pomiędzy domami patrolującymi łatwe trasy między obszarami.

Opór - W pewnym momencie zostaniesz złapany lub będziesz musiał włączyć się do instruktorów, aby rozpocząć fazę oporu. Tutaj jesteś schwytanym jeńcem wojennym. Traktuje się jak więźnia, w celi, bicie i przesłuchiwany jak więzień. Cały czas podczas przechwytywania, twoim celem nie jest rezygnacja z jakichkolwiek informacji podczas przesłuchań, a nie wykorzystywanie ich jako propagandy przez wroga.

Escape - Kiedy to możliwe, staraj się uciec z więziennej celi i obozu. Trudno jest to zrobić, a zostaniesz złapany i pobity ponownie, ale planowanie ucieczki da ci umysł do zrobienia, podczas gdy wróg gra okropną muzykę, dzieci płaczą i powtarzające się, odrętwiające nagrania na głośnym mówieniu, co utrudnia spać przez bardzo długi czas.

Uczniowie nigdy nie zapominają o symulacjach i lekcjach, których się uczą, a zdobyta pewność siebie może uratować życie w pewnych sytuacjach.

Studenci zdobędą wiedzę techniczną, praktyczne doświadczenie i osobistą pewność potrzebną do przeżycia i unikania na całym świecie, chociaż nie ma dwóch takich samych osób, a czasami jednostki znajdują się poza ich żywiołem.

Jako absolwent szkolenia w zakresie SERE na początku lat 90. (kiedy instruktorzy mówili po rosyjsku), nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w bardziej profesjonalnym programie szkoleniowym. Częściej niż nie, uczniowie przewyższali instruktorów, chociaż nie brak szacunku, gdy ludzie uczą się, jak ewentualnie uratować własne życie.

Jedną z rzeczy, które uczniowie uczą się, jest to, że są trudniejsi niż kiedyś sądzili i że to tylko ludzka natura robi wszystko, co konieczne, aby pozostać przy życiu. Trening odbywający się w odległych obszarach treningu SERE otwiera okno na to, jak przetrwać, gdy sprawy idą od złego do gorszego.

Instruktorzy SERE połączyli lata wiedzy i doświadczenia bezpośrednio z jeńcami, którzy przeżyli, czyniąc ten kurs nieocenionym narzędziem dla wszystkich, którzy mogliby być w niebezpieczeństwie schwytania przez siły wroga.

Ostatecznie, wynikiem kursu jest silniejszy i bardziej oddany amerykański członek wojska, posiadający wiedzę, która uratuje mu życie w niemal każdej sytuacji stojącej za liniami wroga, której może doświadczać samotny Amerykanin.