Dowiedz się, jak uzyskać pracę w branży muzycznej

Pomimo tego, co niektórzy ludzie mogą próbować powiedzieć, nie ma magicznej kulki, jeśli chodzi o uzyskanie pracy w przemyśle muzycznym . W dzisiejszych czasach firma jest tak duża i złożona, że ​​możesz mieć problemy z zauważeniem. Najlepszym sposobem na zdobycie pracy w branży muzycznej jest przeniesienie się do obszaru, w którym przemysł muzyczny jest głównym pracodawcą, takim jak Los Angeles, Nowy Jork lub Nashville.

Ale jeśli jesteś zdeterminowany, aby zrobić znak w swoim rodzinnym mieście, oprócz ciężkiej pracy i pośpiechu, istnieje kilka sposobów na zwiększenie szans na zatrudnienie w branży muzycznej.

Oto kilka propozycji.

Utwórz zadanie

Wiele osób zaczyna pracę w przemyśle muzycznym, robiąc własne rzeczy. Powiedzmy, że chcesz być promotorem . Nie czekaj na promocyjną firmę, która Cię zatrudni. Znajdź lokalnych muzyków, zorganizuj dla nich kilka koncertów, wykonuj dobrą robotę, promując ich i nawiąż kontakty z innymi lokalnymi muzykami, którzy chcą tego samego leczenia.

Stamtąd wybór należy do ciebie, jeśli chcesz dalej robić coś niezależnego lub chcesz podzielić swoje doświadczenie na dobre CV, aby wysłać je do większej firmy promującej. I tak, to działanie można powtórzyć dla każdej kariery muzycznej.

Bądź elastyczny

Powiedzmy, że w powyższym przykładzie nasz promotor nie może znaleźć pracy promocyjnej i nikt w mieście nie odtwarza muzyki, którą mógłby przekonać do zakupu biletu. Być może istnieje sklep muzyczny, który potrzebuje produktu kupującego dla gatunku muzyki, który znasz najlepiej. To może być twoje "wejście". Pracując w sklepie muzycznym, poznasz przedstawicieli wytwórni i ludzi z lokalnej sceny muzycznej.

Jeśli w twoim mieście nie ma sklepu z nagraniami, spróbuj znaleźć miejsca: kluby lub sale koncertowe, w których możesz pracować w drzwiach, lub ćwiczyć bar. Kluby muzyczne to miejsce, w którym tak naprawdę dzieje się akcja, więc każda szansa na wejście do kina wprowadzi Cię w ludzi, z którymi chcesz nawiązać kontakt.

Zdobądź praktykę

Niektóre duże firmy muzyczne udostępniają staże tylko studentom, ale nie myśl, że twoje szanse się kończą, jeśli nie trafisz na książki.

Możesz oczywiście znaleźć staże otwarte dla wszystkich kandydatów, ale inną metodą, która działa szczególnie dobrze w indyjskich firmach muzycznych, jest podejście do nich i zaoferowanie swoich usług. Niektóre firmy mogły nigdy nie pomyśleć o zatrudnieniu stażysty i pozwolić ci przyjść i zrobić kawę i coś w rodzaju koperty, żeby zobaczyć, jak to jest. Pracuj ciężko, zwracaj uwagę, a to może być Twoja wielka przerwa.

Oferty pracy

Wiele zawodów związanych z przemysłem muzycznym jest wypełnionych ustnie, ale można dowiedzieć się o otwarciu ofert pracy i o tym, jak aplikować na stronach firmowych. Ciężka praca i kreatywność są wymagane, aby odnieść sukces w przemyśle muzycznym, dlatego właśnie te cechy są wymagane, aby uzyskać stopę w drzwiach. Nawiązuj kontakty z przemysłem muzycznym, kiedy tylko możesz i nigdy nie bądź zbyt dumny, aby zdobyć doświadczenie w branży muzycznej i bądź studentem tego, jak działa ta firma. Chociaż nie ma gwarancji, że dostaniesz pracę, podjęcie tych kroków zwiększy tylko Twoje szanse na zauważenie przez tych, którzy podejmują decyzje o zatrudnieniu.