Lista umiejętności i przykłady asystenta medycznego

Asystenci medyczni współpracują z lekarzami wykonującymi różnorodne zadania, w tym pomagając pacjentom, wykonując drobne zabiegi i różne czynności administracyjne.

Asystenci medyczni pracują głównie w placówkach, które zajmują się zabiegami ambulatoryjnymi (lub ambulatoryjnymi) w przeciwieństwie do szpitali z większym, bardziej wyspecjalizowanym personelem. Podczas gdy personel pomocniczy i inny personel medyczny (np. Asystenci pielęgniarstwa) nakładają się na siebie, asystenci medyczni mają odrębną rolę i zestaw umiejętności.

Przygotowanie do pracy jako asystent medyczny

Aby zostać asystentem medycznym , musisz ukończyć program szkoleniowy, ale nie potrzebujesz licencji. Podczas treningu przygotujesz się do wykonywania swojej pracy, zrozumienie umiejętności, które będziesz potrzebował, pomoże ci przygotować CV i list motywacyjny. Różni pracodawcy mogą podkreślać różne umiejętności przy zatrudnianiu personelu, dlatego należy uważnie przeczytać wszystkie opisy stanowisk pracy. Przygotuj się, by podać przykłady tego, w jaki sposób możesz uosabiać każdą umiejętność, ponieważ najprawdopodobniej Twój ankieter poprosi Cię o wyjaśnienia.

Top 5 umiejętności asystenta medycznego

Asystenci medyczni używają kilku różnych umiejętności podczas wykonywania zadań wykonywanych w inny sposób przez lekarzy, pielęgniarki, recepcjonistki i asystentów administracyjnych.

Oto lista pięciu najlepszych asystentów medycznych:

Podstawowe umiejętności biurowe
Te umiejętności biurowe są podobne do tych wykonywanych przez asystenta administracyjnego w dowolnej dziedzinie. Będziesz potrzebować telefonicznej uprzejmości, silnej pisemnej i ustnej komunikacji oraz silnych umiejętności obsługi klienta .

Będziesz musiał obsługiwać korespondencję, fakturowanie, księgowanie, a będziesz musiał rozwiązywać problemy z komputerem. Jeśli masz doświadczenie z określonym systemem komputerowym lub oprogramowaniem, wspomnij o tym w swoim CV.

Umiejętności administracyjne medyczne
Umiejętności w zakresie administracji medycznej obejmują monitorowanie zapasów zaopatrzenia medycznego i zmianę kolejności w razie potrzeby; planowanie spotkań; organizowanie przyjęć do szpitali; praca z usługami laboratoryjnymi; aktualizowanie dokumentacji pacjenta i rejestrowanie historii medycznych.

Będziesz także musiał obsłużyć fakturowanie, które obejmuje przetwarzanie formularzy ubezpieczeniowych, uzgadnianie współpłatności, rozwiązywanie problemów związanych z rozliczaniem ubezpieczeń i doradzanie pacjentom w ich firmach ubezpieczeniowych.

Umiejętności medyczne
Asystenci medyczni nie są lekarzami ani pielęgniarkami, ale muszą zapewniać prostą opiekę medyczną i pielęgniarską pod kierunkiem lekarzy. Zostaniesz poproszony o podanie leków, w tym zastrzyków, nałożenie opatrunków, pobranie krwi, usunięcie szwów i przekazanie informacji od lekarzy do pacjentów i odwrotnie. Podczas sterylizacji i ustawiania instrumentów, konserwacji sprzętu medycznego i przygotowywania sal do badań pacjentów należy przestrzegać zasad kontroli zakażeń i bezpieczeństwa, a także standardów kontroli jakości. Kiedy ubiegasz się o pracę, pamiętaj o podaniu odpowiednich certyfikatów w tych obszarach.

Interakcja pacjenta
Asystenci medyczni często pracują bezpośrednio z pacjentami. Z tego powodu potrzebny jest cały zestaw umiejętności związanych z obsługą klienta i luźno nazywany "sposobem przyłóżkowym". Będziesz musiał wyjaśnić instrukcje i informacje medyczne w jasny, nietechniczny sposób i być w stanie odebrać, przeprowadzić wywiad ( a czasami triage) pacjentów. Będziesz także potrzebował zachować spokój i wsparcie dla pacjentów w trudnej sytuacji lub trudnych.

Pomocna jest płynność w drugim lub trzecim języku. I oczywiście będziesz musiał zachować poufność

Cechy osobowe
Podkreślaj cechy osobiste , które sprawiają, że jesteś najlepszą osobą do pracy, o którą się ubiegasz. Aby być asystentem medycznym, musisz być zorientowany na szczegóły, zaangażowany w dokładność, empatię i zdolności adaptacyjne. Musisz także mieć możliwość wykonywania wielu zadań. Musisz znać własne ograniczenia, aby zadbać o siebie i zachować zdrowie swoich pacjentów i współpracowników. Powinieneś być dobrze zorganizowany, zdolny do priorytetyzacji i rozwiązywania problemów oraz zdolny do współpracy z kolegami z drużyny.

Lista potrzebnych umiejętności w każdym z 5 obszarów

Umiejętności administracyjne w dziedzinie medycyny
Poniższe umiejętności pokazują twoje umiejętności w zakresie praktyk administracyjnych związanych z medycyną, zwykle stosowanych w biurach medycznych.

Pokazują również twoje zrozumienie dziedziny medycyny, obowiązujących przepisów i praktyk ubezpieczeniowych.

Podstawowe umiejętności biurowe

Te umiejętności biurowe pokazują, że możesz obsłużyć standardową procedurę biurową. Wymagane jest doświadczenie z określonymi systemami telefonicznymi, komputerami PC lub Mac oraz oprogramowaniem do zarządzania dokumentacją medyczną.

Umiejętności medyczne

Umiejętności te pokazują Twoją głębię doświadczenia w wykonywaniu zadań i procedur medycznych. Pamiętaj o dołączeniu wszelkich posiadanych certyfikatów.

Interakcja pacjenta

Jeśli starasz się o pracę, która w większości wymaga pracy z pacjentem, umiejętności te pokażą, które sytuacje poradzisz sobie z kompetencjami. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej przygotuj się do omówienia konkretnych doświadczeń z pacjentami i sposobu ich obsługi, przy zachowaniu poufności pacjenta.

Cechy osobowe

Podkreślaj cechy osobiste, które sprawiają, że jesteś najlepszą osobą do pracy, o którą się ubiegasz.