Lista umiejętności marketingu cyfrowego

Marketing cyfrowy to szeroka dziedzina, która obejmuje różnorodne tytuły kariery, od menedżerów mediów społecznościowych, przez media plannerów, po kupujących reklamy i wiele innych. Wszystkie te stanowiska mają wspólne zastosowanie w mediach cyfrowych, zarówno internetowych, jak i mobilnych, aby dotrzeć do klientów lub zebrać dane na ich temat - lub jedno i drugie.

Chociaż umiejętności techniczne i umiejętności miękkie będą się różnić w zależności od stanowiska, istnieje zestaw podstawowych umiejętności cenionych przez wszystkich.

Marketing cyfrowy w ogólności wymaga wiedzy specjalistycznej na temat platform internetowych, strategii i projektu, chociaż wymaga również umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej, stosowanych w tradycyjnym marketingu.

Jak korzystać z list umiejętności
Istnieje wiele sposobów korzystania z listy umiejętności. Możesz sprawdzić, czy wymagany zestaw umiejętności dla danej pracy sprawia, że ​​pozycja jest dla ciebie odpowiednia, możesz sprawdzić, jakie umiejętności musisz jeszcze zdobyć, lub możesz sprawdzić umiejętności, które już posiadasz, ale może nie mieć zrealizowane są ważne. Następnie, przystępując do ubiegania się o pracę, możesz użyć nazw tych umiejętności jako słów kluczowych w swoim CV lub innych materiałach aplikacyjnych.

Skorzystaj z listu motywacyjnego, aby jeszcze bardziej podkreślić niektóre z umiejętności, ale bądź gotów podać przykłady czasów, w których uosabiałeś te umiejętności. Twój ankieter prawdopodobnie zapyta.

Oczywiście, menedżerowie zatrudnieni na wynajem różnią się tym, czego szukają, nawet na bardzo podobnych stanowiskach w tej samej branży, dlatego upewnij się, że dokładnie czytasz każdy opis stanowiska, abyś mógł dostosować swoje materiały aplikacyjne przed złożeniem wniosku.

Możesz również przejrzeć nasze listy umiejętności wymienione według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Najlepsze cyfrowe umiejętności marketingowe

Poniższa lista nie jest wyczerpująca, ale bada niektóre podstawowe umiejętności, na których polegają specjaliści od marketingu cyfrowego. Im więcej z tych możesz opanować, oprócz innych umiejętności, które posiadasz, tym więcej będziesz na żądanie.

Analityka
Korzystanie z mediów elektronicznych umożliwia zbieranie ogromnych ilości informacji, ale dane te są bezużyteczne, jeśli nie są odpowiednio analizowane. Chociaż nie musisz wykonywać tych analiz samodzielnie, musisz zrozumieć, jak one działają i jak interpretować wyniki. Ta informacja jest kluczem do tworzenia i wdrażania skutecznych kampanii - i możesz użyć tych liczb, aby zademonstrować klientom dokładnie, ile różnią się twoje usługi pod względem wyników finansowych.

Umiejętność SEO
SEO oznacza optymalizację pod kątem wyszukiwarek i odnosi się do różnych sposobów, dzięki którym możesz zwiększyć atrakcyjność treści internetowych dla wyszukiwarek. Wiele osób znajduje firmy, z którymi prowadzą interesy za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych, a większość wybiera firmę, której witryna pojawia się na szczycie listy lub w jej pobliżu. U góry listy znajduje się miejsce, w którym chcesz umieścić swojego klienta. Ponieważ algorytmy wyszukiwarek nieustannie się zmieniają, SEO musi stale się zmieniać, a więc firmy, które mogą sobie na to pozwolić, zatrudniają ekspertów SEO, a także bardziej uogólnionych pracowników marketingu. Ale nawet jeśli nie jesteś ekspertem, powinieneś znać podstawy SEO, abyś mógł zrozumieć, co robią Twoi koledzy z drużyny.

Projektowanie i kodowanie
Podobnie jak nie wszyscy marketerzy muszą być ekspertami w dziedzinie SEO, nie wszyscy muszą być w stanie wykonać cyfrowe prace projektowe niezbędne do stworzenia wizualnej reklamy, strony internetowej, kuponu lub innego elementu.

Mogą to zrobić inne osoby w twoim zespole. Ale musisz mieć podstawową wiedzę na temat tworzenia tych obrazów i musisz mieć możliwość przedyskutowania wizualnych pomysłów na projekt, aby móc uczestniczyć w pracach zespołu. To samo dotyczy kodowania. Musisz znać język HTML, aby móc swobodnie omawiać pomysły z kolegami z drużyny.

Tworzenie treści
W marketingu cyfrowym treści mogą być oparte na tekście, obrazie, wideo, a nawet tylko audio, tak jak w podcastach. Twoim zadaniem będzie upewnienie się, że treść jest wciągająca, profesjonalna jakość i komunikat informacyjny. Większość specjalistów od marketingu specjalizuje się, więc możesz, ale nie musi, być pisarzem lub reżyserem wideo, ale musisz zrozumieć, co oznacza profesjonalizm we wszystkich mediach. Poznaj swoją drogę do WordPress i innych systemów zarządzania treścią. Zapoznaj się z edycją wideo.

Zrozum, które medium sprawi, że Twoja wiadomość się wyróżni.

Lista cyfrowych umiejętności marketingowych

A - C

D - N

O - R

S - Z

Więcej list umiejętności: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV

Co jeszcze musisz wiedzieć: miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych Wznów listy umiejętności