Lista umiejętności technicznych i przykłady

Umiejętności techniczne to umiejętności i wiedza potrzebne do wykonywania określonych zadań. Są praktyczne i często odnoszą się do zadań mechanicznych, informatycznych, matematycznych lub naukowych. Niektóre przykłady obejmują znajomość języków programowania, sprzętu mechanicznego lub narzędzi.

Podczas gdy umiejętności techniczne są często najważniejsze dla zawodów związanych z technologiami informatycznymi (IT) i innymi dziedzinami w naukach ścisłych, wiele innych branż również chce pracowników posiadających przynajmniej pewne umiejętności techniczne.

Wiele umiejętności technicznych wymaga szkolenia i doświadczenia do opanowania. Zwykle są też typem trudnych umiejętności. Umiejętności twarde to te, których można się nauczyć i które można definiować, oceniać i mierzyć (w przeciwieństwie do umiejętności miękkich ).

Oto lista umiejętności technicznych dotyczących CV, listów motywacyjnych, wniosków o pracę i wywiadów. W zestawie znajduje się szczegółowa lista pięciu umiejętności technicznych, które są najbardziej pożądane w różnych branżach.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz korzystać z tych list umiejętności w całym procesie poszukiwania pracy. Po pierwsze, możesz użyć tych słów umiejętności w swoim CV . W opisie historii pracy możesz użyć niektórych z tych słów kluczowych.

Po drugie, możesz użyć ich w swoim liście przewodnim . W treści listu możesz wymienić jedną lub dwie z tych umiejętności i podać konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś te umiejętności w pracy.

Na koniec możesz użyć tych słów umiejętności w wywiadzie .

Upewnij się, że masz przynajmniej jeden przykład na czas, w którym zademonstrowałeś jedną z pięciu wymienionych tutaj najlepszych umiejętności.

Oczywiście, wymagane umiejętności będą się różnić w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, więc pamiętaj o tym, aby być konkretnym przy wymienianiu sprzętu, oprogramowania, programów, aplikacji itp. Poświęć czas, aby dopasować swoje kwalifikacje do pracy i przejrzyj nasze inne listy umiejętności wymienione według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Pięć najlepszych umiejętności technicznych

1. Analiza dużych zbiorów danych
Niemal każda branża opiera się dziś na danych, niezależnie od tego, czy chodzi o dane o klientach, czy o sukces ich produktu. Firmy mogą łatwo uzyskać dane, ale potrzebują pracowników, którzy będą mogli zbierać, organizować i interpretować te dane. Oto niektóre z umiejętności analizy dużych danych, które warto mieć:

2. Kodowanie i programowanie
Nawet jeśli praca, o którą się ubiegasz nie dotyczy "programisty" lub "programisty", większość pracodawców dokładnie przyjrzy się kandydatowi z doświadczeniem w zakresie kodowania. Możliwość kodowania i rozumienia wielu języków programowania sprawi, że będziesz silnym kandydatem w wielu zadaniach. Kilka kluczowych umiejętności technicznych poszukiwanych w kandydatach na stanowiska IT obejmuje:

3. Zarządzanie projektem
To może wydawać się bardziej miękką umiejętnością niż twardą, techniczną umiejętnością, ale zarządzanie projektem jest kluczowe dla wszystkich projektów technicznych. Bycie dobrym menedżerem projektu oznacza bycie dobrym liderem, delegowanie zadań i mierzenie sukcesu każdego projektu. Bycie dobrym kierownikiem projektu oznacza więcej udanych projektów, których pracodawcy zawsze chcą.

4. Doświadczenie w mediach społecznościowych
Rzucanie frazy "doświadczenie w mediach społecznościowych " w swoje CV nie wystarcza już, aby przekonać większość pracodawców - dziś tak wielu ludzi korzysta z mediów społecznościowych.

Jeśli jednak potrafisz wyjaśnić swoje doświadczenia z niektórymi platformami medialnymi, będziesz w stanie uzyskać przewagę nad konkurencją.

Ta umiejętność jest szczególnie przydatna, jeśli szukasz pracy w PR, marketingu, tworzeniu stron internetowych lub cokolwiek związanego z mediami społecznościowymi.

5. Pisanie techniczne

Wiele zadań związanych z pisemną komunikacją wymaga wyjaśnienia skomplikowanych spraw w sposób łatwy do zrozumienia. Może być konieczne wysyłanie wiadomości do klientów lub producentów lub pisanie komunikatów prasowych, treści internetowych lub podręczników dla klientów. Umiejętność komunikowania złożonych pomysłów w przejrzysty sposób sprawi, że wyróżnisz się na wielu stanowiskach.

Umiejętności specyficzne dla danego stanowiska do użycia podczas wyszukiwania w karierze

Oprócz umiejętności technicznych, które są potrzebne w miejscu pracy, twoje umiejętności związane z konkretną pracą mogą pomóc Ci uzyskać zatrudnienie lub awans. Te ciężkie umiejętności obejmują wiedzę i doświadczenie wymagane do wykonywania pracy, znajomość konkretnego oprogramowania i aplikacji sprzętowych oraz zaawansowane umiejętności projektowania.

Pokrewne artykuły: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych