Jak zbudować udany program Wellness w miejscu pracy

Zalecenia i ostrzeżenia dotyczące tworzenia programu Wellness w miejscu pracy przyjaznym pracownikom

Pracownicy spędzają średnio prawie dziewięć godzin dziennie w pracy - więcej godzin czuwania niż w jakimkolwiek innym miejscu - wydaje się więc logiczne, że pracodawcy będą chcieli stworzyć miejsce pracy, które zachęca i promuje zdrowe zachowania.

Skuteczne i udane programy odnowy biologicznej w miejscu pracy mogą pomóc poprawić kulturę organizacji i zmienić życie. Firmy mogą również czerpać korzyści z niższych obrotów , mniejszej liczby nieobecności, wzrostu wydajności i wyższego zadowolenia z pracy.

Dziesięciolecia po uruchomieniu Rady Wellness w Ameryce można by pomyśleć, że krokiem na drodze do uzyskania programu wellness z ziemi jest łatwe zapewnienie pracownikom członkostwa w siłowni lub zaprzestanie przynoszenia słodkich smakołyków. Organizuj spotkania Watchers Weight Watchers lub ucz się zajęć jogi dla zainteresowanych pracowników. Wspieraj sportowe wysiłki pracowników, takie jak prowadzenie w 5k, płacąc opłaty za udział.

Jednak nie jest to takie proste. Brak zaangażowania , brak wsparcia ze strony przywódców oraz skomplikowane zachęty, które mogą doprowadzić do wykolejenia, mogą przedwcześnie zakończyć program odnowy biologicznej . Oto kilka wskazówek, jak zbudować udany program odnowy biologicznej w miejscu pracy i kilka rzeczy, których będziesz unikać, budując swój udany program odnowy biologicznej w miejscu pracy.

Wellness może mieć ogromny wpływ na kulturę firmy , obroty , rekrutację i ogólną produktywność.

Przestrzegaj tych nakazów i zakazów, a twoje wdrożenie wellness w miejscu pracy będzie przebiegać tak płynnie, że będziesz się zastanawiać, dlaczego tak długo czekałeś, aby zacząć. Aby uzyskać więcej wskazówek na temat wdrażania programu odnowy biologicznej pracowników, sprawdź tę infografikę.

Więcej powiązanych z Wellness pracownika