Jak zachęcać do zdrowej żywności w pracy

Możesz, jeśli oferujesz swoje wybory i opcje dla pracowników

Czy uważasz, że Twoi pracownicy są zainteresowani zdrowszymi wyborami żywieniowymi w pracy? Są - o ile nie wydaje się, że eliminujecie ich inne opcje.

Zapewnienie żywieniowych wyborów żywieniowych dla pracowników w miejscu pracy jest kontrowersyjne wśród pracowników. Może jednak pomóc pracownikowi w korzystaniu z wellness, nawet jeśli nigdy nie należy wymuszać wyborów żywieniowych na pracowników.

Kiedy ostatnio zaproponowano ci pączek na porannym spotkaniu?

Zdrowsze wybory dotyczące żywności i napojów mogą - być może - coraz bardziej rozpowszechnione w miejscu pracy .

Historie w miejscu pracy dotyczące wyboru zdrowej żywności

Kilka firm-klientów zapewnia darmowy lunch raz w tygodniu i dostarcza wszystkie napoje bezpłatnie pracownikom. W jednym biurze wybór wegetariański na darmowe piątkowe obiady jest zawsze bardzo zasubskrybowany.

Ale kiedy ostateczni pracownicy przyjeżdżają na lunch, często wybierane są wegetariańskie wybory. A jeśli spojrzeć na lunch, który jest konsekwentnie pozostawiony, na liście znajdują się opcje bezmięsne. Czy pracownicy łudzą się myślami o zdrowych myślach, a potem, gdy przedstawi się rzeczywistość na lunchu, idą na mięso - zwykle innego pracownika?

W innej firmie, w ramach wysiłków zmierzających do oceny zainteresowania pracowników działaniami w zakresie zdrowia , zespół pracowników poprosił innych pracowników o to, czy pragnęli bardziej pożywnych napojów.

Pop, woda smakowa, kawa i herbata były ich obecnymi wyborami.

Nie uwierzyłbyś, że wywołał zgiełk, który nawet zadawał pytanie. Pracownicy byli przekonani, że policja żywnościowa zastąpi swoją ulubioną kawę Coke, Pepsi i Starbucks sokami owocowymi i wodą.

Takie zamieszanie wokół pozornie małego problemu zaskoczyło zespół, ale rozumiemy, że zespół pracujący pracował z innymi 18-calowymi osobistymi przestrzeniami innych pracowników, tymi hipotetycznymi obszarami, które otaczają każdą osobę.

18 "Personalnej przestrzeni pracowników

W tej osobistej przestrzeni można znaleźć to, co pracownicy jedzą, co mają na sobie pracownicy, a także, co muszą zrobić pracownicy, takie jak uderzenie zegarem lub zalogowanie się w biurze po przybyciu do pracy. Nic nie przeszkadza pracownikom bardziej, niż gdy wierzą, że ktoś ingeruje w ich osobiste prawa i przestrzeń. Ta osobista kwestia związana z przestrzenią kosmiczną powoduje, że kodeksy ubioru są bardzo trudne do wprowadzenia.

Policja w kabinach jest uważana przez niektórych pracowników za zabójców pracowników wyrażających siebie; inni pracownicy błogosławią dzień, w którym znikają piramidy popowych puszek. Gdy szukasz możliwości odnowy biologicznej dla pracowników, dla najlepszego sukcesu, pamiętaj o znaczeniu ich 18 cali przestrzeni.

Zdrowe jedzenie w miejscu pracy

Według sondażu dotyczącego wyboru zdrowego żywienia w pracy, zleconego przez Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM) :

"W ankiecie znalazły się responsywne organizacje, które zapewniają zróżnicowanej społeczności pracowników to, czego chcą i potrzebują - szeroki wybór opcji żywieniowych" - powiedział Mark Schmit, dyrektor ds. Badań w SHRM. "Specjaliści w dziedzinie HR utrzymują cienką granicę między tworzeniem inicjatyw pomagających pracownikom i zachowywać się jak policja żywnościowa.
"Ostatecznie, proaktywne podejście do tworzenia zarówno formalnych, jak i nieformalnych inicjatyw wspierających zdrowie i dobre samopoczucie okazało się mieć pozytywny wpływ na wyniki finansowe pracowników i ich organizacji."

Ponad połowa ankietowanych pracodawców promuje zdrowe jedzenie i napoje poprzez:

Jednocześnie prawie dwie trzecie ankietowanych profesjonalistów z branży HR nie uważa, że ​​ich obowiązkiem jest regulowanie wyboru żywności i napojów dla pracowników.

Badanie wykazało, że pracodawcy na Środkowym Zachodzie (49 procent) częściej niż organizacje na Zachodzie (29 procent) mieli formalne lub nieformalne strategie promujące zdrowszą żywność i napoje w pracy. Większe firmy i międzynarodowe koncerny częściej proponują takie opcje wellness.

Biorąc pod uwagę wybory dokonywane codziennie przez Amerykanów, którzy preferują frytki na warzywa z dużym marginesem, wszystko , co pracodawca może zrobić, aby pomóc, może mieć wpływ na wybory żywieniowe pracowników.

Czy wiesz, że spożycie sałatki, jako danie główne w restauracji na lunch lub kolację, spadło o połowę od 1989 roku do 5 procent?

Zalecane obecnie dziewięć porcji warzyw dziennie dla osób spożywających 2000 kalorii jest niczym innym, jak odległym marzeniem, jak pisze Kim Severson, pisząc dla The New York Times w książce "Told to Eat to Veg Warzywa, America Orders Fries". To szokujące.

Ale zastanów się, jaką masz szansę na następny lunch dla pracowników. Oferujemy różne ciemnozielone, liściaste sałaty z dodatkami zawierającymi warzywa, sery i mięso; opatrunki z kilkoma niskotłuszczowymi produktami; i chrupiący chleb piekarniczy z masłem orzechowym, galaretką i masłem.

Nie możesz (i nie powinieneś ) próbować kontrolować wybory żywieniowe pracowników w miejscu pracy, ale możesz zaoferować opcje, które dają każdemu zdrowy wybór. Reszta zależy od nich.