5 sposobów, aby Twój firmowy program odnowy biologicznej był nieodparty

Przy właściwym podejściu możesz przyciągać niewierzących

Firmowe wellness jest zbyt łatwe do znienawidzenia i zbytnio w twarz, aby je zignorować. To żargon biznesowy Justina Biebera, Jaden Smith z semantyki, nastoletnie słowo modowe, które jest bardziej okiem niż uderzeniem serca - szczególnie dla najbardziej sceptycznych pracowników, ludzi i osób starszych.

Termin stracił lat wiarygodności dzięki programom, które zrównały dobre samopoczucie z zakończeniem ocen stanu zdrowia, które służyły przełomowemu celowi informowania ludzi o rzeczach, które już znali.

Ale co, jeśli wellness stał się najbardziej elektryzującą częścią twojej firmy ? Zanim odkryjesz ścieżkę, bądź ostrzeżony: być może musisz wziąć ciasto do twarzy. Możesz wyglądać jak Pan Clean, z ogoloną głową.

Ale z drugiej strony, możesz rzucić swój biznes nemezis w lodowaty dunk czołg. I możesz zobaczyć iskrę energii i koleżeństwa stać się płomieniem, który ożywia twoją firmę.

Jeśli jesteś gotów popchnąć swoją strefę komfortu, oto sekret (roll drum): korporacyjne wellness musi być odpowiednie i zabawne. Te dwie dźwignie motywują nawet najbardziej odpornych pracowników . Oto, jak je zdobyć.

Nic nie rób

Większość programów odnowy biologicznej zmusza pracowników do wykonywania tych samych (zazwyczaj banalnych) czynności. Ale Jack, twój 64-letni menedżer finansowy, nie chce mieć bieżącej konkurencji z Bradem, 23-letnim programistą, który był biegaczem w stylu ogólnoamerykańskim.

"Świetnie", myśli Jack, "Nie biegnę od 10 lat i chcą, abym rywalizował z Carlem Lewisem. Przykręć to. "Dlaczego Jack biłby się w kolana, gdy potrzebuje ich do swojej pasji, golfa?

Twoi golfiści mogą nie chcieć uciekać, a biegacze biegowi na pewno nie chcą chodzić. Aby czuć się zmotywowanym, ludzie muszą wybierać zajęcia, które lubią, a przynajmniej czuć się zdolni do działania.

Możesz tworzyć wiele programów związanych z bieganiem, chodzeniem, jogą, pływaniem, podnoszeniem ciężarów, jeżdżeniem na nartach, odchudzaniem , golfem i każdą inną aktywnością. Ale najbardziej zadowoleni z fitnessu ludzie, twoi mocni użytkownicy, potrzebują sposobu, aby zapisać swoich współpracowników, co prowadzi nas do następnego punktu.

Wykorzystaj konkurencję, aby stworzyć presję rówieśniczą

Ludzie są hardwired dla gier. Nie zawsze zależy nam na ich wyniku (przynajmniej nie wszyscy); doświadczenie konkurencji jest z natury satysfakcjonujące. Jeśli Twoi pracownicy mogą dostosowywać konkursy do swoich zainteresowań, będą lasso w swoich mniej ambitnych współpracownikach.

Porównaj te hipotetyczne zaproszenia od Matt'a, nakrętki fitness działu IT:

Pierwsza oferta sugerowała, że ​​wellness jest bezwartościowym wymogiem na checkbox. Druga oferta ma cele, zasady i ekscytujące stawki. Twój udział ma znaczenie. Czy zginiesz ze swoją drużyną, aby wspiąć się po balerińskich strojach, czy zintensyfikować?

Polegaj na Trackerach, a nie na raportach Self-Reported

Podczas gdy nierozerwalny system honorowy jest super, teoretycznie jest to dżem z klasteru w rzeczywistości. Masz niezadowolonych zawodników, którzy myślą: "Nie ma sposobu, by Jane zrobiła dziś 28 000 kroków!"

Ludzie tracą motywację do rywalizacji, gdy gra wydaje się sfałszowana. Co gorsza, czasami ludzie oszukują. Przywiążą Fitbita do psa i zabiorą go do parku na długą zabawę.

Aby zapobiec takiemu marnemu sportowi, używaj urządzeń do sprawdzania aktywności (oprogramowanie może powiedzieć, czy umieścisz je na swoim psie). Dostępnych jest wiele niezawodnych narzędzi do śledzenia aktywności, a nawet skale, które potwierdzają prywatne ważenie.

Cokolwiek robisz, upewnij się, że ludzie używają tych samych trackerów i aplikacji. Każde urządzenie daje nieco inne wyniki, które mogą skosić konkurencję. Jeśli musisz dotować 100 Fitbitów, zrób to. Kiedy pracodawca ma skórę w grze, pracownicy wykazują większe zaangażowanie.

Poziomuj grę na polu

Zmierz się z tym. Nikt nie chce konkurować, jeśli ci sami ludzie wygrywają za każdym razem. Ale to jest to, co dostajesz, gdy masz konkurs oparty na krokach, najpopularniejszy typ zawodów. Konkursy oparte na krokach jip wysokich, tych, którzy wykonują działania bez uderzenia, i mniej niż dopasowanie, którzy nie mogą biegać na mile na końcu.

Wybierz bardziej sprawiedliwą metrykę. Czas, na przykład, wyrównuje grę. Jack mógł spędzać tyle czasu na spacerze (na polu golfowym), jak Brad spędza czas, a Brad dostałby o wiele więcej kroków, ale mieliby tyle samo czasu. I czy nie o to chodzi w programie, aby wszyscy byli bardziej aktywni i podejmowali kroki w kierunku zdrowszego stylu życia?

Zwiększ stawki

Jeśli prowadzisz firmę lub prowadzisz program odnowy biologicznej, postaw sam siebie na linii. Przekupywanie ludzi kartami podarunkowymi i gotówką nie działa. Chodzi o odwagę, chwałę, zabawę i prawa do przechwałek.

W tym celu niektórzy prezesi grają tajnego szefa w konkurencjach krokowych, gdzie wszyscy na cyfrowej tablicy wyników są anonimowi. W jednym przypadku każdy pracownik, który pokonał szefa, musiał rzucić mu w twarz ciasto, a szef brał każdego, kto mu się zgubił. W podobnym konkursie pracownicy ogolili głowę dyrektora - był w wieku 60 lat i miał pełną głowę.

Rzucenie wyzwania innej firmie to pozornie skuteczny sposób na zmobilizowanie najmniej zmotywowanych pracowników .

Jeśli chcesz zaoferować więcej konkretnych nagród, butelkę z wodą lub plecak wybity 1 miejsce, [Firma] Konkurs Turystyczny to coś więcej niż karta podarunkowa. Ważną rolę odgrywają także nagrody za doświadczenia. Podróż balonem na wschód słońca jest o wiele bardziej niezapomniana niż 100 $ w piątek TGI.

Gotowy czy nie

W latach 70. guru zdrowia spopularyzował koncepcję zwaną gotowością do zmiany . Twierdzili, że ludzie tylko uczestniczą w wellness, gdy tylko poczują się gotowi - cokolwiek to znaczy. To bzdura po zastosowaniu do odnowy biologicznej. Ludzie potrzebują wstrząsu; potrzebują presji rówieśników i konkurencji, aby dać im szansę w hiney. Potrzebują działań i wyzwań, które są odpowiednie, zabawne i sprawiedliwe.

Początkowo mężczyźni i osoby starsze mogą rzucić okiem na twój program odnowy biologicznej, ale mają cierpliwość. Jak ojcowie w średnim wieku na koncercie Justina Biebera, zaczną stukać w stopy i mamrotać dalej, pomimo siebie. Gdy ciasta są rzucane, głowy są ogolone, a stroje z baleriny są zużyte, blokady zatrzymają się w tańcu.