Kto jest celem Bully's Workplace?

Cechy i charakterystyka celów nękających miejsca pracy

Szacuje się, że 54 miliony Amerykanów było kiedyś ofiarą swojej kariery. Zastraszanie może wystąpić między szefem a podwładnym lub między współpracownikami.

Co sprawia, że ​​niektórzy ludzie są bardziej podatni na zastraszanie niż inni? W jaki sposób tyran wybiera swoje cele? Poniżej znajduje się kilka cech charakterystycznych i cech osobowości, które są wspólne dla celów tyrady pracy .

Profil celu Bully miejsca pracy

Podczas gdy każdy cel w miejscu pracy jest inny, cele często mają wiele cech poniżej.

Cele bully to:

Zagraża Bully'emu

Łobuzami są ludzie, którzy stwarzają im zagrożenie w miejscu pracy. Często celem ataku jest inteligentny, kompetentny, lubiany i pewny siebie. W rzeczywistości cele są często najbardziej doświadczoną i wykwalifikowaną osobą w grupie roboczej. "Cele są bardziej zaawansowane technicznie niż ich łobuziaki. Są to "doświadczeni" weterani, do których nowi pracownicy zwracają się o wskazówki. Niepewni szefowie i współpracownicy nie mogą znieść uznania za uznanie talentu. Bojowscy szefowie kradną kredyt ze strony wykwalifikowanych pracowników - zauważa Instytut Zastraszania w Miejscu Pracy.

W przypadku bullyingu kompetencją jest konkurencja. Łobuziści celują w tych zdolnych pracowników z powodu zazdrości lub celują w dół, aby wyglądać lepiej i sprawić, że cel okaże się mniej wartościowy dla organizacji.

Łobuziści w miejscu pracy często atakują pracowników, którzy przodują w swojej pracy i są lubiani przez swoich przełożonych. Bully starają się podnieść swój status w organizacji, naciskając innych lub sabotując ich pracę.

Łobuz często ma słabą umiejętność radzenia sobie i radzi sobie z ich niepewnością, manipulując innymi, aby podnieść własną postrzeganą samoocenę.

Wrażliwy

Świadomie lub nieświadomie, bully'y rozwijają się z natychmiastową siłą. Łobuzów szukać osób, które są wrażliwe i które są mało prawdopodobne, aby odwetu, konfrontacji lub zgłosić je.

Łobuzy atakują pracowników, którzy są:

Dodatkowo, sprawcami mogą być niedoświadczeni, starsi lub niepełnosprawni pracownicy. Prześladowcy często są niepewni i narażeni, a prześladowania pomagają im ukryć własne poczucie niepewności i sprawiają wrażenie, że mają kontrolę.

Dbanie, społeczność i współpraca

Łobuziaki w miejscu pracy są skierowane do tych, dla których łagodność, współpraca, kompromis, budowanie zespołu i poszukiwanie konsensusu są drugą naturą, i chociaż takie cechy charakteru są ważną częścią zdrowego zespołu roboczego, te cechy tylko pogłębiają zastraszanie. "Najłatwiej wyzyskiwanymi celami są osoby o osobowościach opartych na orientacji prospołecznej - chęć pomocy, leczenia, nauczania, rozwoju i wychowania innych" - stwierdza Instytut Zastraszania w Miejscu Pracy. Łobuzy postrzegają takie cechy, jak drenaż ich mocy; wierzą, że lojalność, kompromis i współpraca dają kredyt i władzę innym.

Uczciwy, szczery i etyczny

Zmotoryzowani często atakują pracowników, którzy są uczciwi, uczciwi i etyczni lub mają silną moralność i uczciwość, szczególnie jeśli tyran nie ma tych cech lub jeśli wartości celu są sprzeczne z wartościami tego, który jest sprawcą.

Osoby ujawniające nieprawdziwe informacje, które ujawniają oszukańcze lub nieetyczne praktyki, są zwykle obiektem tyranii.

Kobiety

Kobiety częściej są zastraszane niż mężczyźni. W rzeczywistości ankieta przeprowadzona przez the Workplace Bullying Institute wykazała, że ​​62 procent napastujących to mężczyźni, a 58 procent celów to kobiety. Badanie ujawniło również, że większość (68%) przypadków nękania stanowi nękanie ze względu na płeć i że kobiety prześladują kobiety w 80% przypadków.

Mniejszości rasowe

Nowe wyniki badań przeprowadzonych przez ankietę przeprowadzoną przez Instytut Pracy Zastraszanie pokazują, że rasa może mieć wpływ na doświadczenie zastraszania w miejscu pracy. Latynosi zgłaszają najwyższe wskaźniki nękania w miejscu pracy, Afroamerykanie są na drugim miejscu, a Azjaci są najniżsi.