Opowiadanie o miejscu pracy

Prawdziwe historie nękania w miejscu pracy

Zastraszanie w miejscu pracy jest powszechnym problemem, który nabiera tempa. W rzeczywistości, badania pokazują, że prawie połowa wszystkich amerykańskich pracowników cierpi z powodu zastraszania w miejscu pracy, a nawet jedna piąta typowych pracowników jest nękana w tym samym czasie.

Zastraszanie Stories

Poniżej znajdują się trzy prawdziwe historie zastraszania. Historie te ilustrują niszczący efekt zastraszania i pokazują, jak różne ofiary prześladują nękanie w miejscu pracy .

Bonnie Russell: triumfując nad łobuzem w miejscu pracy

"Po tym, jak mój przełożony w prywatnej firmie reklamowej złapał mnie w złość i wypchnął ze swojego biura, zadzwoniłem na policję, a przed całą ekipą handlową rozpocząłem rozmowę z:" Chciałbym zgłosić napaść ", a następnie przekazali szczegóły, a personel zareagował szybko.

"Chociaż dyrektor generalny był jednym budynkiem, przybył w ciągu dwóch minut, po rozmowie z prześladowcą, który przyznał się do swoich działań, poprosił mnie na zewnątrz, by porozmawiał:" Co robisz z moją firmą? "- powiedział ze złością do mnie. Nie chodzi o twoją firmę - powiedziałam, pasując do jego tonu, uznając, że mam element czasu i zaskoczenia po mojej stronie, moja kolej była zaskoczona, gdy CEO podciął się do pościgu, pytając mnie, co to żeby odwołać rozmowę z policjantami, powiedziałem mu, żeby strzelił do tyrana, a on natychmiast.

Angela Anderson: Fired by a Bully

"Pracowałem dla Rady Admission Council, firmy zarządzającej LSAT .

Mój szef nigdy mnie nie lubił i dlaczego mnie zatrudniła, wciąż jest niejasna. Zaciekle mnie nękała, wrzeszcząc przed moimi współpracownikami, grożąc mi prywatnie w jej biurze i zniechęcając do sojuszy ze współpracownikami. Traktowała ludzi podobnie w innych działach, krzycząc na zebrania. Próbowałem ją uspokoić, dopóki nie zagroziła mojej pracy, i wtedy skonstruowałem list do zasobów ludzkich .

Dałem jej dzięki uprzejmości, że powiadomiłem ją, że idę do HR, i zwolniła mnie, zanim miałem okazję złożyć skargę. Z tego powodu nie mam prawa odwoływać się przeciwko niej lub firmie i nie mogę żądać odwetu. "

Natalie K. Camper, Ph.D., założycielka i prezes firmy The Bully-Proof Company: Bullying zainspirowała nowy biznes

"Nękanie miało miejsce, gdy miałem 18 lat i byłem bardzo dumny z mojej nowej pracy, kilka razy kiedy zwróciło się do mnie dwóch różnych mężczyzn: jeden był moim szefem, który próbował mnie nakręcić i dotknąć, gdy zsunąłem się spod jego To się stało kilka razy, a ja powiedziałem i nic nie zrobiłem Nie wiedziałem, co powiedzieć lub zrobić Pozostałem w pracy przez całe lato i po prostu sobie z tym poradziłem, jak mi polecili przyjaciele.

"Był tam człowiek, którego interes był piętro niżej, Pewnego dnia podszedł do mnie przy moim biurku i powiedział:" Właśnie odkryłem guzek na piersi mojej żony, a może zbadam twoje? ". Po raz kolejny powiedziałem lub nie zrobiłem nic, co było do zrobienia - tak było, zanim opublikowano wytyczne antydyskryminacyjne, a kiedy zapytano, jakie molestowanie seksualne zostało wywołane, zanim nazwaliśmy je, Gloria Steinem powiedziała: "Nazwałeś to życiem". Nie było przepisów chroniących ofiary przed znęcaniem się w miejscu pracy .

"Kiedy byłem zastraszany w wieku 18 lat, po prostu żyłem z tym i trzymałem głowę w dole, ku mojemu szczęściu, cudowny człowiek, szczebelki nade mną pod względem wieku i doświadczenia, magicznie pojawiłyby się i zainterweniowały w moim imieniu. instynktu, kiedy wielki szef mnie nachodził i rozpraszał go.

"Po 20 latach jako konsultant / trener w sprawie molestowania seksualnego i dyskryminacji założyłem firmę The Bully-Proof Company z powodu strasznych statystyk i surowej rzeczywistości, z jaką ofiary molestowania dorosłych mają do czynienia w pracy." Trzydzieści siedem procent pracowników USA twierdzi byli zastraszani lub byli świadkami zastraszającego incydentu w pracy, co daje 73 miliony ludzi ".