Dowiedz się więcej o pracy w aptece długoterminowej

Istnieje wiele różnych rodzajów aptek: niezależna apteka, sieć, szpital, placówka opieki długoterminowej lub apteka. Wszyscy służą swoim patronom w odmienny sposób, wciąż dostarczając pacjentom wysokiej jakości leki i usługi w zakresie leczenia farmakologicznego. Tutaj przyjrzymy się, jak to jest pracować w długoterminowej aptece opieki i opis pracy zaangażowany.

Jak to jest pracować w Aptece Opieki Długoterminowej

Steve Dove pracował jako farmaceuta w aptece długoterminowej, w Rexall Long-Term Care przez trzy lata i ogólnie w opiece długoterminowej przez osiem lat.

Jego firma spełnia potrzeby aptek w około 25 zakładach opieki długoterminowej, które obejmują od czterech do 300 łóżek, a wszystko w Victoria, na wyspie Vancouver, BC Oznacza to łącznie około 1200 pacjentów i ponad 1000 recept w tygodniu. Dove współpracuje z siedmioma innymi farmaceutami . Pięciu z pozostałych siedmiu to farmaceuci kliniczni lub farmaceuci na receptę:

Jak to się różni od tradycyjnej apteki

Praca w placówce opieki długoterminowej różni się od tradycyjnej apteki, ponieważ nie ma pacjentów przychodzących i wychodzących.

"Zaletą jest to, że możesz kontrolować swój przepływ pracy o wiele lepiej, ponieważ nie masz żadnych klientów", wyjaśnia Dove.

"Twoim głównym kontaktem są lekarze i pielęgniarki, a także wiemy wszystko, co pacjent przyjmuje."

W tradycyjnej aptece bardzo trudno jest ustalić, czy pacjenci przyjmują inne przepisane leki lub leki bez recepty, które mogą wchodzić w interakcje z lekami, które wypełniasz.

W długoterminowej opiece mogą występować pewne niedociągnięcia, takie jak:

Typowy opis długoterminowej pracy farmaceuty

Rola farmaceuty opieki długoterminowej jest szeroka i zróżnicowana. Można oczekiwać, że farmaceuci: