Music Majors: Bachelor of Music vs. Bachelor of Arts

BA, BM lub BS ... Nawigacja Stopnie muzyczne dostępne w College

Istnieje kilka rodzajów stopni akademickich dostępnych dla kierunków muzycznych. Szukając odpowiedniego programu studiów muzycznych i podejmując decyzje zawodowe, ważne jest, aby znać różnicę.

Zrozumienie stopni muzycznych

Jeśli masz młodego muzyka na trasie koncertowej uczelni, będą oni sprawdzać konserwatoria muzyczne i szkoły muzyczne w kampusach uniwersyteckich. Po drodze najprawdopodobniej natkniesz się na zagadkę BA, BM i BS.

Niektóre szkoły oferują studia licencjackie z zakresu muzyki, inne - jako licencjat muzyki. Jeszcze inni oferują stopień licencjata nauk ścisłych, a niektórzy nawet oferują wszystkie trzy. Co za różnica?

Każdy z tych stopni będzie się różnić w zależności od szkoły. Dostępne programy studiów będą miały różne filozofie, a także wymagania dotyczące kursu i kredytu. Ważne jest, aby przyjrzeć się wymaganiom konkretnego uniwersytetu lub oranżerii.

Podstawowe różnice w stopniach muzycznych

Przykłady programów studiów muzycznych

BM kontra BA w stanie San Francisco

Na przykład w stanie San Francisco kurs dla studenta na stopień licencjata musi obejmować 72 jednostki zajęć z muzyki.

Obejmuje to rygorystyczne wymagania dotyczące teorii muzyki, historii muzyki i klas wydajności.

Tylko 50 sztuk wymaganych jest dla licencjata sztuki. Te 50 jednostek nie przyswoi się do 10 lub 12 klas, nawiasem mówiąc. Oddziały muzyczne są znane z oferowania bardzo niewielu jednostek w klasie. Na przykład orkiestra może być pojedynczą jednostką.

BM na Uniwersytecie Lawrence

Lawrence University w Appleton w stanie Wisconsin jest jedną ze szkół na liście "40 szkół, które zmieniają życie" Loren Pope. Ich licencjat muzyczny uważany jest za "stopień zawodowy", a zajęcia muzyczne stanowią 144 z 216 jednostek potrzebnych do ukończenia studiów.

BM vs. BA na NYU

W najlepszej szkole NYU Steinhardt School, licencjat muzyki obejmuje więcej teorii muzyki, historii muzyki, rozumienia słuchu i klas klawiatury niż tytuł licencjata sztuki.

Warto zauważyć, że spośród 128 jednostek potrzebnych do ukończenia studiów z tytułem licencjata muzyki w wokalu, wymagane są na przykład 80 kursów muzycznych. Uczniowie będą również musieli wziąć 48 różnych klas, aby zdobyć te 80 punktów.

Co z Bachelor of Science?

Niektóre szkoły oferują stopień licencjata w dziedzinie muzyki. Jest to profesjonalna specjalizacja skierowana na ścieżki kariery w wydawnictwach muzycznych, oprogramowaniu i / lub technologii muzycznej. Templeer Musicera w Temple University w Filadelfii to doskonały przykład.

Natomiast na Uniwersytecie Indiana licencjat z nauk ścisłych obejmuje dodatkowy nacisk w innej dziedzinie. Może to być technologia muzyczna, studia jazzowe, kompozycja, a nawet fokus niezwiązany z muzyką.