Śledź na swojej wersji demonstracyjnej

Rekordowa demonstracja Label Label

Jesteś aspirującym muzykiem, który jest gotowy dotrzeć do gwiazd. Nagrałeś demo. Zbadałeś wytwórnie płytowe. Wysłałeś demo do właściwych osób. Po wysłaniu demo do wytwórni płytowej wytwórni płytowej , jaki jest następny krok?

Choć byłoby miło, gdyby telefon zaczął dzwonić od razu, jest szansa, że ​​będziesz musiał sprawdzić coś na swoim demo. Podejście, jakie podejmiesz, gdy będziesz kontynuował, robi wielką różnicę.

Błędna kontynuacja gwarantuje, że nigdy nie będzie słychać. Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących demo muzyki, które mogą się przydać.

Postępuj zgodnie z tymi ważnymi zasadami kontaktowania się z etykietami nagrań

 1. Sprawdź Zasady demonstracji etykiet

  Większość wytwórni ma politykę demonstracyjną, a czasami polityka wyjaśnia, w jaki sposób możesz śledzić swoje demo. Naprawdę, naprawdę musisz trzymać się polityki, nawet jeśli stwierdza, że ​​dalsze działania NIE są mile widziane. Będąc tą osobą, która wyśle ​​wiadomość "Wiem, że nie chcesz się kontaktować, ale ...", e-mail nie przyniesie ci żadnych przysług. Choć może to być frustrujące, jeśli wytwórnia nie akceptuje dalszych działań, będziesz musiał wziąć głęboki oddech. Możesz poczekać, aż etykieta zadzwoni, ale tymczasem nadal docieraj do innych etykiet.

 2. Użyj adresu e-mail

  Zakładając, że działania następcze są mile widziane lub polityka demonstracyjna nie określa, wyślij e-mail z prośbą o opinię. Strona z etykietą prawdopodobnie wyświetli adres e-mail osoby, która zajmuje się prezentacjami. Jeśli tak nie jest, użyj adresu A & R. Jeśli nie ma takiej opcji, spróbuj podać ogólny adres "info".

  Twój e-mail powinien być krótki i na temat. Podaj, kim jesteś, kiedy wysłałeś swoje demo i zapytaj, czy ktoś jeszcze miał okazję go wysłuchać. Poproś o opinię i zaoferuj, że w razie potrzeby prześlesz więcej informacji.

  NIE wykonuj dalszych czynności telefonicznych, chyba że zasady demonstracyjne mówią, że połączenia telefoniczne są w porządku.

 1. Wypakuj swoje obserwacje

  Pytanie o opinię na temat twojego dema nie jest nieuzasadnione, ale pamiętaj, że osoba po drugiej stronie e-maila prawdopodobnie otrzyma dużo e-maili takich jak Twoja. Spróbuj wysłać wiadomość e-mail raz w miesiącu; to właściwa równowaga przypominania etykietom, że twoje demo czeka na wysłuchanie i nie jest szkodnikiem.

Jak zareagować na odrzucenie

Wysłałeś e-mail z pytaniem o demo, a na końcu otrzymałeś odpowiedź, na którą czekałeś. Etykieta mówi "nie pasujesz do etykiety". Tego rodzaju odrzucenie nie jest wcale niezwykłe; większość głównych artystów nagrań ma ich pełny plik. Ale standard "nie pasujesz" nie mówi nic o twojej muzyce - to po prostu dobry sposób na powiedzenie "dziękuję, ale nie, dziękuję".

W tym momencie nie wiesz, co ta etykieta nie podobała się twojemu demo. I oczywiście, im więcej wiesz, tym lepiej będziesz mógł poprawić swoje zgłoszenie następnym razem. Czy podoba im się twoja praca lub uważasz, że masz potencjał? Czy był problem techniczny między tobą a umową? Czy byliby gotowi rozważyć inne demo z pewnymi konkretnymi zmianami?

To jest Twoja szansa, aby odebrać trochę bezpłatnej porady. Wyślij e-maila z podziękowaniem za poświęcenie czasu na sprawdzenie muzyki, a następnie zapytaj, czy mogą polecić jakieś inne etykiety. Możesz uzyskać wgląd w to, jak inni ludzie słyszą twoją muzykę, i może skończyć się znalezienie idealnej etykiety.