Dowiedz się, co robi przedstawiciel w branży muzycznej

Dowiedz się, jaka jest rola artysty i przedstawiciela Repertuar

Co to jest A & R w branży muzycznej? A & R oznacza "artystę i repertuar". W przypadku wytwórni płytowych, przedstawiciele A & R to osoby, które znajdują nowych artystów i podpisują je na etykiecie .

W rzeczywistości może być zaangażowana więcej niż jedna osoba w decyzję o podpisaniu kontraktu z muzykiem lub zespołem na wytwórni płytowej. Ale w większości przypadków przedstawiciel A & R będzie działał jako główny punkt kontaktu artysty z etykietą - pośrednikiem lub pośrednikiem między artystą (lub zespołem) a wytwórnią.

Oprócz wytwórni płytowych wydawcy muzyki zatrudniają przedstawicieli A & R do podpisywania i pracy z muzykami. Przedstawiciele A & R są również określani jako "znajdź i podpisz", chociaż termin ten jest używany dość rzadko w przemyśle muzycznym .

Co robi przedstawiciel A & R

Współcześni przedstawiciele A & R mogą mieć różne role w branży muzycznej, w zależności od tego, jak działają ich etykiety i gdzie zarządzają.

Artyści i repertuar na poziomie podstawowym mogą aktywnie poszukiwać talentów, uczestniczyć w pokazach, słuchać płyt demonstracyjnych i czytać prasę branżową o nowych artystach. Po znalezieniu zespołu, który warto wziąć pod uwagę, mogą przekazać tę informację na wyższą pozycję na etykiecie.

Przedstawiciel A & R, który początkowo skontaktuje się z muzykiem, będzie na poziomie menedżerskim i może mieć prawo do podjęcia decyzji o podpisaniu nowego artysty (w niektórych organizacjach podpisanie zatwierdzenia musi pochodzić z jeszcze wyżej w łańcuchu dowództwo).

Będąc punktem kontaktowym muzyków w trakcie negocjacji kontraktowych, artysta i repertuar faktycznie pracują nad wynegocjowaniem umowy między wytwórnią a muzykami.

Artyści sprowadzają swoje obawy (potencjalnie za pośrednictwem swoich agentów) na etykietę za pośrednictwem przedstawiciela A & R.

Rola A & R teraz, gdy umowa jest podpisana

Po tym jak muzycy podpisują kontrakt z wytwórnią płytową, A & R rep zasadniczo pozostaje zaangażowany w relacje między wytwórnią a talentem. Na przykład przedstawiciel A & R ułatwi takie czynności, jak konfiguracja sesji zaliczkowych i rezerwacyjnych nagrań, gdy będzie to wymagane.

Naprawdę każde zadanie, które trzeba wykonać, aby przygotować płytę do wydania, może należeć do przedstawiciela A & R.

Reprezentant A & R również odegra ważną rolę w rozwoju artysty. Rep będzie miał głos, w jaki sposób zespół będzie sprzedawał swoje albumy i pomoże zbudować podstawową podstawę promocyjną dla albumu i zespołu. Jeśli zaangażowani muzycy nie piszą własnej muzyki, przedstawiciel A & R może zasugerować autorom piosenek lub sparować zespół z piosenkami, a nawet producentami nagrań.

Znaczenie A & R dzisiaj

Przed dziesięcioleciami przedstawiciele A & R mieli kluczowe znaczenie dla odkrywania i podpisywania nowych talentów, w dużej mierze dlatego, że ludzie spoza branży muzycznej nie mogli samodzielnie odkrywać nowych artystów. Teraz jednak nie jest konieczne, aby muzycy polegali na kontrakcie z wytwórnią - artyści mogą nagrywać swoją muzykę i oferować ją bezpośrednio konsumentom , całkowicie omijając wytwórnie płytowe.

Ale to nie znaczy, że A & R jest przestarzały. Reproduktorzy A & R nadal odgrywają ważną rolę w wytwórniach płytowych, a wytwórnie płytowe nadal odgrywają ważną rolę (choć zmniejszyły się z okresu rozkwitu) w dystrybucji muzyki.

Jakie są zadania w A & R

Istnieją 3 "poziomy" A & R na głównych etykietach. Na najniższym poziomie znajdują się zwiadowcy A & R.

Słuchają dem, chodzą na koncerty i znajdują nowych artystów ze swoich kontaktów i prasy. Jeśli zwiadowca znajdzie zespół pasujący do składu wytwórni, przekaże je do Menedżera A & R. Menedżer A & R podejmie decyzję, czy podpisać artysty i negocjować umowę. Zadaniem menedżera jest przekazanie pozostałej części działu zainteresowanej artystce wytwórni, prezentując ją ludziom PR i promocji. Kierownik A & R ustali ogólną politykę marki i może wziąć udział w decyzjach dotyczących znanych artystów lub nowych artystów.

Jak zdobyć pracę w A & R

Niestety, jak w większości dziedzin przemysłu muzycznego , najlepszym sposobem na uzyskanie płatnej pracy jest budowanie kontaktów. Jednym z najlepszych sposobów budowania kontaktów jest wykonywanie nieodpłatnej pracy jako stażysta. Jest to szczególnie ważne, ponieważ zadania, takie jak zwiadowcy A & R, rzadko są reklamowane.

Typowa ścieżka do zadania A & R zaczyna się od nieodpłatnej możliwości pracy jako zwiadowca. W tym momencie możesz otrzymać wydatki, ale nie otrzymasz wynagrodzenia. Teraz masz możliwość - choć nie obietnicę - przejścia na listę płac, jeśli pojawi się wakat. Aby dać sobie najlepszą możliwą szansę na wygranie tej pożądanej pracy, ważne jest, aby mieć kontakt z nowymi artystami. Wielu zwiadowców A & R promuje noce klubów / zespołów, pisze ziny, zarządza zespołami lub prowadzi małe wytwórnie. Daje to im kontakty w branży muzycznej, do których wytwórnie chętnie sięgają.

Co możesz zapłacić?

Początkowo będziesz mieć szczęście, aby uzyskać wydatki. Ale gdy tylko wyda ci się, że jesteś zwiadowcą A & R, oczekuj, że twoja skrzynka wypełni się płytami CD i MP3 - i zaproszeniami do każdej lokalnej grupy nocnej. Jeśli uda ci się zdobyć pracę na etykiecie, możesz spodziewać się przyzwoitego wynagrodzenia (od 30 000 do 100 000 $ w zależności od pracodawcy), ale menedżer A & R jest tak dobry, jak jego ostatni podpis. Nie udało się podpisać udanego aktu i wkrótce mógłbyś szukać nowej pracy.

A & R for Music Publishers

Zwiadowcy A & R są zwykle kojarzeni z wytwórniami płytowymi , ale wydawcy muzyki mają również duży dział A & R. Oprócz podpisywania umów z artystami, będą również podpisywać autorów piosenek, a następnie pracować nad wykonaniem utworów piosenek.

Plusy pracy A & R

Twoim zadaniem jest słuchać nowej muzyki i chodzić na koncerty - możesz nawet zarabiać, żeby to zrobić! Masz dreszczyk emocji związanych z odkrywaniem nowych aktów przed kimkolwiek innym, możesz pomóc w kształtowaniu kariery artysty. Możesz posłuchać mnóstwa nowej muzyki i jeśli wszystko pójdzie dobrze, może to być bardzo intratna kariera.

Wady pracy A & R

Kiedy co wieczór chodzisz na koncerty, brzmi świetnie, może się zużywać. Może to być frustrujące. Odkrywasz świetny zespół, ale twój menedżer, szef A & R i, w końcu, ktokolwiek ma ręce na portmonetce, będzie musiał przekonać się, że są nie tylko wspaniali, ale że są dobrą inwestycją. Krótko mówiąc, odkryjesz, że masz niewielką swobodę podpisywania pasm, które kochasz. Mieszkańcy A & R mogą również popaść w dwa obozy, postrzegane przez artystę jako nie zapewniające im tego, czego potrzebują i widziane przez resztę wytwórni jako "ktoś, kto wstaje późno w ciągu dnia, słucha dużo muzyki, chodzi do klubów, spędza czas z artystami. "

DIY A & R

Oczywiście, jeśli chcesz mieć całkowitą swobodę podpisywania tego, kogo chcesz, możesz zawsze założyć własną etykietę - wtedy nikt, kto zajrzy ci przez ramię, nie powie, co możesz i czego nie możesz podpisać. Ale - będziesz musiał także dbać o każdy inny aspekt etykiety, od gromadzenia finansów i organizowania dystrybucji po prasę i marketing. Jeśli jednak zrobisz to dobrze, możesz skończyć z zatrudnianiem własnych zwiadowców.