Jak zaplanować kampanie PR Music

Podstawy promocji koncertów, wydawnictw albumowych i innych

Masz więc nowy album, trasę koncertową lub inny muzyczny projekt muzyczny do promowania. Gdzie powinieneś zacząć? Idea prowadzenia kampanii promującej muzykę uderza w serce wielu osób, ale tak naprawdę masz większą siłę do promowania własnej muzyki, niż myślisz. Niezbędne jest dobre planowanie, wytrwałość i zdrowa dawka cierpliwości. Niezależnie od tego, czy jesteś muzykiem promującym swój własny projekt, wytwórnią promującą własne wydawnictwa, czy prężnym PR-owcem, wykonaj te pięć kroków, aby zebrać zwycięski impuls promocyjny.

 • 01 Poznaj swój cel

  Debiut nowicjusza w PR muzycznym nie określa jasno, co dokładnie promuje się. Niejasne poglądy na promowanie "zespołu" prowadzą do niejasnych kampanii, które nie będą klekotać z dziennikarzami , producentami radiowymi i innymi, których będziesz potrzebować w sądzie, promując swoją pracę.

  Naturalnie, ogólnym celem każdej kampanii PR jest uzyskanie bardziej ogólnego uznania dla zaangażowanych artystów, ale możesz osiągnąć ten cel poprzez posiadanie kolejnego, mniejszego, bardziej namacalnego. Innymi słowy, zaplanuj kampanię PR wokół nowej wersji, koncertu, imprezy z okazji premiery albumu - wszystkiego, co pozwoli skupić się na kampanii.

  Kampanie PR Music można również przygotować w jednym z fragmentów wiadomości. Na przykład, jeśli muzyk wygrywa nagrodę, kończy udaną kampanię Kickstarter lub robi coś innego, prasa z wiadomościami może pomóc w utrzymaniu świadomości zespołu na wysokim poziomie, podczas gdy kampania muzyczna będzie miała określony cel.

 • 02 Zaktualizuj swoją bazę danych prasy

  Twoja kampania promocji muzyki będzie martwa w wodzie ze złymi kontaktami prasowymi. Nie licz na budowanie listy na bieżąco - to tylko spowolni cię, a jak porozmawiamy za chwilę, czas jest wszystkim.

  Jeśli nie masz bazy prasowej, połącz ją, zanim przejdziesz dalej. Mimo że możesz kupować bazy danych od niektórych firm PR, możesz łatwo zbudować własne z popołudniem w Google i telefonie komórkowym.

  Weź arkusz kalkulacyjny i wypełnij go nazwą publikacji / stacji / etc. cel, główny kontakt tam, dane kontaktowe i specjalne informacje, takie jak preferowane promocje , daty publikacji i tak dalej.

  Jeśli masz już bazę danych prasowych, zaktualizuj ją teraz. Upewnij się, że nadal masz wszystkie prawidłowe nazwy, adresy e-mail, numery telefonów i inne informacje. Posiadanie solidnej bazy danych prasy pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ nie marnujesz promówek (jeśli wysyłasz kopie fizyczne), kosztów wysyłki i wysyłanych pól na złe kontakty.

  Kolejna premia wstępnego budowania bazy prasowej? Takie działanie zmusza Cię do decydowania o tym, na kogo chcesz kierować kampanię, co oznacza, że ​​Twoja kampania będzie łatwiejsza w zarządzaniu.

 • 03 Napisz komunikat prasowy

  Twoja informacja prasowa to karta telefoniczna Twojej kampanii promo. Podczas pisania tych ważnych dokumentów trzeba pamiętać o kilku zasadach. Na początek, zachowaj to krótko i słodko.

  Staraj się nie przekraczać jednej strony. Nawet jeśli czujesz, że nie dostaniesz tam wszystkich szczegółów, lepiej pomylić się na krótkiej stronie, niż skomponować komunikat prasowy równoważny War i Peace - odstraszysz docelowych odbiorców.

  Z drugiej strony, chcecie, aby komunikat prasowy zawierał wszystkie istotne informacje, których potrzebuje dziennikarz, aby napisać historię o tym, co promujecie, bez konieczności odbierania telefonu i dzwonienia do ciebie.

  Oznacza to, że możesz przystąpić do pisania swojego komunikatu prasowego, np. Pisząc historię wiadomości. Potrzebujesz tego, kto, co, gdzie, kiedy, jak i odrobinkę dlaczego (pozwalając na przestrzeń).

  Oczywiście, należy pozostawić drzwi otwarte dla członka mediów, aby skontaktować się z tobą w celu uzyskania dalszych informacji lub przygotowania wywiadu, ale nie zmuszaj ich do tego, aby to zrobić, aby wydobyć historię z twojego wydania.

 • 04 Wybierz swój czas

  Jak już wspomniano, czas jest wszystkim w PR. Aby mieć dobre szanse na uzyskanie jak największej liczby informacji w mediach, najlepiej rozpocząć promocję od sześciu do ośmiu tygodni przed datą premiery / show. "Idealny" nie oznacza jednak "doskonały". Kampanie PR czasowe to sztuka, a nie nauka.

  Aby uzyskać najlepszy możliwy wynik, połącz regułę sześciu do ośmiu tygodni ze znajomością dat wydruku publikacji. Niektóre czasopisma mają dwa miesiące czasu oczekiwania, co oznacza, że ​​musisz mieć swoje rzeczy przed upływem sześciu tygodni przed wydaniem. Niektóre gazety mogą zmienić sytuację w ciągu tygodnia. Dowiedz się, jak ludzie pracują, aby móc skutecznie nimi kierować. Jeśli wywołasz publikacje, mogą podać te informacje.

  Oprócz dat drukowania, zastanów się nad tym, co jeszcze dzieje się w świecie muzyki, kiedy wykonujesz swój ruch. Boże Narodzenie jest prawie wyłącznie głównym obszarem wytwórni - oszczędzają one duże wydawnictwa na tę porę roku, a wielkie wydania wymagają cali kolumn.

  Styczeń / luty są przyjazne indie. Weź pod uwagę harmonogram wydań i harmonogramy koncertów podobnych artystów, aby nie konkurować o tę samą prasę. Chociaż nie zawsze można uniknąć WSZYSTKIEJ konkurencji, odrobina sprytnego pomiaru czasu może przynieść większe wyniki.

 • 05 Zrób mailing

  Wiem, wiem - to jest oczywista część, prawda? Pod pewnymi względami może to być najtrudniejsza część do ukończenia. Oddzielenie listy e-mailowej od listy mailingowej. Nadzienie kopertowe. Prywatne wiadomości.

  Ten czasochłonny proces można łatwo odłożyć do jutra, do jutra, do jutra - do, oops! Wykonaj tę pocztę, wszystko w jeden dzień i narysuj linię pod nią. Przekonasz się, że łatwiej jest je śledzić i łatwiej nimi zarządzać, jeśli zmusisz się do tego jednego razu.

 • Ostatnia myśl: Cierpliwość jest cnotą

  Jeśli nie masz ustalonych relacji z członkami mediów, niekoniecznie spodziewaj się, że Twój telefon zacznie dzwonić po nadejściu muzyki. W rzeczywistości, być może będziesz musiał wykonać kilka kolejnych obserwacji, aby uzyskać odpowiedź. W porządku. To nie znaczy, że zrobiłeś coś złego. To część gry - i następnym razem będzie znacznie łatwiej. Przyjrzyj się długoterminowej wizji kampanii PR i ustal, że odpowiedzi nie będą natychmiastowe. Skuteczne kampanie PR wymagają czasu, ale nie rezygnuj z pracy. Zatrzymaj kurs, a uzyskasz te wyniki!