Jak zaplanować imprezę z uruchomieniem albumu

Niezależnie od tego, czy wydasz pełny album, singiel czy EP- a, i czy masz fizyczne kopie, to są one na bieżąco cyfrowe, impreza z okazji premiery albumu działa cuda, by podniecić fanów (i potencjalnych fanów) o nowych rzeczach. Nakrętki i rygle z okazji startu CD nie różnią się zbytnio od planowania standardowego show. Za kulisami wiele pracy jest taka sama. To właśnie dzieje się podczas wydarzenia, które rozdziela rzeczy.

Rozważ budżet

Strony startujące mają potencjał, aby odegrać większy zgryz z konta bankowego niż inne programy. Czemu? Ponieważ, najlepiej, nie będziecie szarżować przy drzwiach na waszej imprezie startowej. Niektórzy ludzie, pamiętają, ale najlepiej jest traktować to jako startową partię - nacisk na "imprezę" - zamiast tradycyjnego show .

Nie masz (miejmy nadzieję?) Obciążyć swoich znajomych, gdy masz miejsce u siebie, więc nie obciążaj swoich fanów za przyjście na przyjęcie z albumu. Co więcej, po prostu łatwiej jest przejść przez drzwi na wolnym wydarzeniu. Chcesz stworzyć atmosferę, w której wszyscy szumią wokół twojej nowej muzyki, a pomaganie fanom w dobrej nocy na taniej drodze do poprawy nastroju.

Ale to oznacza, że ​​możesz patrzeć na większe wydatki. Szczegóły zależą od twoich okoliczności, ale być może będziesz musiał zapłacić opłatę za wynajem miejsca i / lub minimum barowe, plus plakaty, wszelkie reklamy, które robisz, dowolny darmowy merch, który planujesz rozdać, itd.

Zacznij od realistycznego pomysłu na to, co możesz wydać, pamiętając, że ta impreza z okazji premiery nie powinna Cię zostawić bez gotówki, aby dalej promować nową wersję.

Znajdź swój Schtick

Najfajniejszą rzeczą na imprezie z okazji premiery jest to, że możesz się dobrze bawić robiąc coś zupełnie wyjątkowego w swoim show.

Co sprawi, że ta noc będzie wyjątkowa? Daj swoim fanom coś do powiedzenia. Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia (i przepisy prawa i miejsca) tutaj.

Muzycy zrobili wszystko, od rozdawania wypieków po rozliczne prywatne koncerty - i wszystko pomiędzy - na ich premiery. Może chcesz podpisu na drinka, konkursu na kostiumy, tańca, konkursu na ciekawostki - wszystkiego, co Twoim zdaniem będzie zabawne dla Ciebie i Twoich fanów, sięgnij po niego.

Przyciągnie ludzi przez drzwi, da prasie coś do napisania i stanie się fundamentem dla wielu "widzieliśmy ten świetny zespół, który tak i tak nazywał się kiedyś, a na wystawie oni ..." - taki jest słowa ust, które porusza jakiś produkt!

Znajdź swoją lokalizację

Znalezienie odpowiedniego miejsca na imprezę startową to kwestia ważenia wielkości, kosztów i zakwaterowania. Rozmiar - ile osób myślisz, że możesz wziąć udział w imprezie (pamiętaj, że bezpłatne pokazy mogą przynieść więcej osób niż płacenie programami)?

Koszt - ponieważ prawdopodobnie nie pobierasz opłat za drzwi, aby pomóc Ci pokryć koszty, jakie miejsce zapewni ci przyzwoita minimalna opłata za wynajem / bar, które uważasz, że możesz się spotkać bez wychodzenia z kieszeni? Zakwaterowanie - pamiętaj o swoim schtick?

Które miejsce może / pomieści to miejsce?

Na przykład, jeśli twój schtick obejmuje żarcie, a miejsce, o którym mowa, podwaja się jako restauracja, mogą odrzucić twój pomysł. Jeśli masz nadzieję, że cokolwiek wyjdziesz z pudełka podczas imprezy, koniecznie sprawdź miejsce podczas rezerwacji, aby upewnić się, że nie włożysz kibosha do swoich planów w noc pokazu.

Połączmy dobry rachunek

Twoja impreza z okazji premiery zdecydowanie dotyczy ciebie i twojej nowej muzyki, ale złożenie dobrego rachunku na noc może tylko podnieść atmosferę imprezy. To twoja wyjątkowa noc, więc jesteś headlinerem, ale wybierz kilka innych dobrych działań w twojej okolicy, aby przyciągnąć niektórych ludzi.

Jako bonus, niektórzy fani, którzy mogą nie być obeznani z Twoją muzyką, wyjdą na darmowy koncert i pozostaną w pobliżu, aby odkryć twoje dźwięki. Trzymaj DJ'a pomiędzy setami i każ im się rozejrzeć po swoim secie, jeśli masz czas zanim lokal się zamknie na krótką imprezę taneczną.

Zwróć uwagę, że jeśli masz trudności z przybiciem na miejsce, wystarczy, że złożysz rachunek przed rozpoczęciem rezerwacji. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie masz długiego zapisu programów do wskazania. Silny projekt ustawy może dać miejscu pewność, że masz dobrą frekwencję.

Promuj swoje małe serce

Podstawy promowania Twojej premiery są takie same, jak promowanie jakiegokolwiek innego rodzaju show - lewą rzeczą jest to, że chcesz zagrać w ten fakt, że publikujesz nową wersję i używasz specjalnych rzeczy, które masz w sklepie. impreza jako kąt natarcia . Innymi słowy, twoja impreza startowa, która obejmuje również charady z nazwy zespołu , konkurs kostiumów i loterię, aby wygrać koncert w domu z zespołem, daje prasie o wiele więcej do zatopienia ich w zębach niż w starym standardzie "gramy pokaż we wtorek. "

Nigdy wcześniej nie promowałeś programu? Zapoznaj się z tymi wskazówkami dla pierwszych promotorów . Granie Live 101 może również pomóc ci w głowach lub ogonach całego procesu, od rezerwacji po promocję.

Zdobądź towary

Powinieneś mieć nową muzykę na sprzedaż i być dostępną dla fanów na pokazie, nawet jeśli sprzedajesz kody pobierania / kupony / co masz. T-shirty i takie też są świetne - możesz sprzedać wiele z tych rzeczy, gdy na twoim koncercie jest dobry nastrój, a ponieważ nie robisz szarży przy drzwiach, jest to Twoja szansa, aby zarobić trochę pieniędzy na pokrycie kosztów . Upewnij się też, że masz wszystko, czego potrzebujesz do organizowania specjalnych wydarzeń - losów, nagród itp.

Nie zrobić zawodu

Nie daj się tak pochłonąć w innych częściach planowania, które pozwolą ci ustawić się na tylnym siedzeniu. Dzwonki i gwizdki doprowadzą ich do drzwi, ale dobry zestaw sprawi, że będą kupować bilety na kolejne koncerty. Oto kilka pomocnych wskazówek: