Jak korzystać z Instagram w poszukiwaniu pracy

Instagram Twoja droga do sukcesu w poszukiwaniu pracy

Jest to wiek mediów społecznościowych, więc nie powinno dziwić, że Instagram może być używany znacznie częściej niż udostępnianie zdjęć Twojego psa, ulubionego przepisu lub Twoich ostatnich wakacji.

Przy odrobinie taktu możesz wykorzystać Instagram jako przewagę w poszukiwaniu pracy. Jest to nie tylko dobry sposób na ustalenie marki osobistej, ale także pokazuje umiejętności rynkowe ( media społecznościowe ) i zwiększa ogólną cyfrową wiedzę.

Jak korzystać z Instagram w poszukiwaniu pracy

Oto pięciostopniowy przewodnik dotyczący korzystania z Instagrama w poszukiwaniu pracy.

Rozważ utworzenie nowego konta

Jeśli Twoje konto na Instagramie jest pełne "selfie" lub zdjęć z szalonego weekendu, powinieneś zdecydowanie rozważyć utworzenie nowego konta dla świeżego startu w mediach społecznościowych, jeśli chcesz używać Instagramu celowo do poszukiwania pracy.

Stwórz swoją osobistą markę

Określ, w jaki sposób chcesz się sprzedać i zastanów się, w jaki sposób możesz skorzystać z Instagrama, aby pomóc Ci w poszukiwaniu pracy. Oczywiście będzie to łatwiejsze dla niektórych dziedzin niż dla innych.

Na przykład dla artystów tatuażu Instagram jest niezwykle skuteczną formą usług reklamowych i dociera do innych studiów. Dla analityka finansowego Instagram nie będzie jednak zbyt pomocny.

Od Ciebie zależy, jak możesz włączyć Instagram w poszukiwaniu pracy. Bądź kreatywny. Przy odrobinie "burzy mózgów" możesz wymyślić kilka innowacyjnych sposobów wykorzystania swojego konta i ulepszyć swoje portfolio poszukiwania pracy .

Na przykład, jeśli jesteś księgowym, możesz utworzyć konto publikujące zdjęcia różnych okładek, podpisów książek, wydarzeń literackich, a nawet ujęć osób czytających produkt w różnych lokalizacjach.

Po ustaleniu punktu skupienia możesz użyć Instagrama, aby uzyskać przewagę nad konkurencją dzięki swojej osobistej marce .

Pomyśl "APP" ropriate

Niezależnie od tego, czy korzystasz z Instagrama lub innej aplikacji mobilnej jako filaru wyszukiwania ofert pracy, czy po prostu prowadzisz konto osobiste, pamiętaj o tym, co publikujesz. Oto krótki przewodnik:

Możesz również zachować swój publiczny Instagram, jeśli masz pewność, że możesz odfiltrować wszystko, co może Cię pomalować w złym świetle. Jeśli masz osobiste konto na Instagramie, możesz go upublicznić, co w rzeczywistości może pomóc w poszukiwaniu pracy, ponieważ pracodawcy lubią widzieć dobrze zapracowanych, aktywnych i zaangażowanych pracowników.

Jeśli jednak zamieścisz zdjęcia, których nie chciałbyś widzieć swojemu szefowi (lub jeśli ktoś oznaczy Cię tagiem na Instagramie na tych zdjęciach, używając znaku "@"), powinieneś dostosować ustawienia prywatności na wypadek, gdyby potencjalny pracodawca próbował Cię przeszukać przed lub po rozmowie kwalifikacyjnej.

Użyj hashtagów

Możesz używać hashtagów, aby Twoje zdjęcia wyświetlały się w wynikach wyszukiwania. Oto hipotetyczny przykład użycia hashtagów w ustawieniach wyszukiwania pracy:

Mitchell Harrison jest świeżo upieczonym kucharzem, który pracuje w stosunkowo wysokiej klasy restauracji Boston Landing. Mitch pracuje nad tym, by być ekskluzywnym szefem kuchni, który postanowił ulepszyć tę misję za pomocą Instagrama.

Tak więc Mitch stworzył nowe konto na Instagramie, Chef_Mitchell_Harrison. Raz lub dwa razy dziennie publikuje zdjęcie Instagrama szczególnie interesującego lub dobrze zaprezentowanego posiłku, który sam stworzył.

Hashtagi Mitcha wyglądałyby tak: #oceanlanding #boston #chefmitchharrison

Mitch może używać innych hashtagów charakterystycznych dla jego obszaru tematycznego; w tym przypadku jedzenie. Na przykład może dodać: #instafood, #instafoodie, #chefsofinstagram.

Możesz użyć Instagrama do wyszukiwania popularnych tagów w swoim własnym polu. Jednak umieszczenie zdjęcia zawierającego zbyt wiele hashtagów jest "faux-pas" na Instagramie, więc ogranicz je, aby nie denerwować innych użytkowników.

Obserwuj firmy

Możesz być na bieżąco z firmą lub marką, śledząc je na Instagramie.

Artykuły i porady dotyczące mediów społecznościowych