Najlepsze strony mediów społecznościowych do poszukiwania pracy

Maksymalizacja wyszukiwania ofert pracy w mediach społecznościowych

Networking jest jednym z najważniejszych elementów poszukiwania pracy. W rzeczywistości, US Bureau of Labor Statistics donosi, że 70% wszystkich miejsc pracy znajduje się w sieci. Według Towarzystwa Zarządzania Zasobami Ludzkimi, co najmniej 84% pracodawców używa mediów społecznościowych jako narzędzia rekrutacji, a dodatkowe 9% planuje to zrobić w przyszłości.

Rozpatrywanie kandydatów pasywnych, którzy nie szukają pracy, było głównym powodem, dla którego pracodawcy korzystali z mediów społecznościowych.

Skorzystaj z najlepszych witryn społecznościowych i profesjonalnych poniżej, aby usprawnić swoją karierę i przyspieszyć poszukiwania pracy.

Witryny społecznościowe dla osób poszukujących pracy

LinkedIn
LinkedIn, z 530 milionami obecnych użytkowników, jest uważany za najlepsze miejsce dla osób poszukujących pracy. Jednak wielu użytkowników nie podejmuje niezbędnych kroków w celu zmaksymalizowania swoich szans, w tym optymalizacji profilu, tworzenia sieci, łączenia grup, włączania próbek pracy i gromadzenia rekomendacji. Upewnij się, że nawiązujesz kontakt z pierwszym, drugim i trzecim stopniem, aby uzyskać informacje, porady i wskazówki dla menedżerów ds. Rekrutacji. Dołącz do grup zawodowych związanych z Twoimi zainteresowaniami i weź udział w dyskusjach, aby zwiększyć swoją widoczność jako potencjalny kandydat.

LinkedIn jest również doskonałym źródłem dostępu do ofert pracy. Wyniki wyszukiwania zawierają listę zadań odpowiadających Twoim zainteresowaniom, a także listę osób w Twojej sieci, które mogą być w stanie skierować Cię do odpowiednich zadań.

Absolwenci Twojej uczelni, którzy pracują na stanowiskach reklamowych dla pracodawców, zostaną również odnotowani na Twojej liście wyników.

Facebook
Wielu pracodawców zamieszcza ogłoszenia o pracę na Facebooku. Możesz znaleźć te możliwości, wyszukując "Praca na Facebooku" w oknie wyszukiwania na stronie. Jednak największą wartością Facebooka jest możliwość pozyskania pomocy swoich kontaktów w poszukiwaniu pracy.

Zapytaj, czy Twoi znajomi są świadomi jakichkolwiek prac związanych z Twoimi zainteresowaniami, a także poproś, aby Twoi znajomi przekazywali polecenia wszystkim osobom, które znają w Twojej dziedzinie, aby uzyskać porady i informacje związane z przeniesieniem pracy. Dołącz do grup osób o wspólnych zainteresowaniach i połącz się z nimi. Uważaj, jak postępujesz, jeśli jesteś obecnie zatrudniony i masz kontakty na Facebooku, które mogą zgłaszać Twoją aktywność pracodawcy.

Instagram
Instagram to dobry sposób na stworzenie własnej marki, demonstrując swoje umiejętności w mediach społecznościowych i poprawiając ogólną cyfrową wiedzę. Jest to również sprytny sposób na zbieranie informacji i informacji o firmie, w której możesz chcieć pracować. Czy pracownik opublikował zdjęcie z "masażu w poniedziałki" i jesteś masażystą korporacyjnym?

Czy firma prezentuje specjalny "Fajita Fridays" i jesteś meksykańskim szefem kuchni? Instagram to świetny sposób, aby zobaczyć wewnątrz firmy, aby następnie pokazać, w jaki sposób będziesz dobry. Instagram zapewnia również pojazd do publikowania wizualnych prezentacji związanych z twoimi projektami zawodowymi lub akademickimi.

Świergot
Aktywni użytkownicy Twittera mogą promować swoją markę zawodową, publikując interesujące informacje dla osób z danej dziedziny. Jedną z korzyści płynących z Twittera jest swobodna komunikacja, która pozwala rozmawiać bezpośrednio z rekruterami i menedżerami zatrudniania, bez konieczności przesyłania CV.

Wyszukaj #recruiters i inne słowa kluczowe związane z Twoją branżą.

Jednak chociaż Twitter jest doskonałym narzędziem sieciowym, musisz wspierać swoje wysiłki za pomocą bloga lub profilu LinkedIn. Nikt nie zatrudni Cię po prostu na podstawie profilu na Twitterze - na początek będą potrzebować linku dostarczającego im więcej informacji o Tobie.

Google+
Według Statistic Brain, we wrześniu 2017 roku Google+ miało 395,250 000 aktywnych użytkowników. Osoby poszukujące pracy mogą łączyć się z osobami, które znają i komunikują się z grupami osób poprzez "kręgi" kontaktów. Te sieci można wykorzystać do skierowania specjalistów, którzy mogą dzielić się informacjami, poradami i ofertami pracy.

Użytkownicy mogą dołączać do społeczności w oparciu o ich zainteresowania zawodowe i przeglądać treści dotyczące trendów / problemów w tych sektorach i komunikować się z osobami, które są aktywne zawodowo w tych niszach.

Youtube
YouTube jest doskonałym narzędziem do umieszczania próbek wideo z Twojej pracy, a także do sprawdzenia umiejętności komunikacyjnych lub osobowości w poszukiwaniu pracy. Oczywiście muzycy, aktorzy, nauczyciele, konsultanci i szkoleniowcy od lat wykorzystują tę stronę do promowania swoich umiejętności. Wiele innych osób poszukujących pracy może skorzystać z tworzenia profilu wideo, który prezentuje ich osobowość i pokazuje umiejętności związane z karierą. Przykłady mogą obejmować "przemówienie windy" podsumowujące twoje zainteresowania i majątek skierowane na interesujące Cię zawody lub krótkie przedstawienie i opowiedzenie o udanym projekcie akademickim lub pracowniczym.

YouTube ogłasza bazę użytkowników liczącą ponad miliard osób. Osoby poszukujące pracy mogą publikować filmy na YouTube, aby przyciągnąć uwagę pracodawców lub linkować filmy z YouTube do swojej sieci wyszukiwania ofert pracy lub innych serwisów społecznościowych, takich jak LinkedIn czy Facebook.

Pinterest
Pinterest twierdzi ponad 125 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Strona będzie najbardziej przydatna dla twórców, takich jak dekoratorzy wnętrz, artyści i graficy, którzy mogą publikować wizualne przedstawienia swojej pracy. Witryna jest silnie odwiedzana przez kobiety, więc profesjonaliści, tacy jak wykonawcy, którzy chcą promować swoje usługi dla kobiet, najprawdopodobniej uzyskają największe korzyści z witryny.

Jak korzystać z mediów społecznościowych podczas poszukiwania pracy
Dzięki Internetowi, który tętni życiem w mediach społecznościowych, istnieje wiele sposobów wykorzystania mediów społecznościowych do pracy w sieci i znalezienia pracy.

Jak stworzyć profesjonalną markę
Jak stworzyć profesjonalną markę za pomocą serwisów społecznościowych i sposobów budowania strategicznej obecności w Internecie, aby pomóc w poszukiwaniu pracy i budowaniu kariery.