Wskazówki dotyczące uczestnictwa w targach pracy w college'u

Większość studentów, zwłaszcza tych, którzy nie znają się na targach kariery, widzi perspektywę uczestniczenia w targach pracy z pewnym niepokojem.

Jak skutecznie poruszać się po tej scenie, skoro jest wielu innych kandydatów domagających się uwagi od dużej liczby zgromadzonych pracodawców? Oto kilka wskazówek, jak zoptymalizować komfort i sukces na targach pracy.

Co to jest College Career Fair?

Targi kariery w college'u zapewniają studentom, a czasami absolwentom, możliwość spotkania się z różnymi potencjalnymi pracodawcami w kampusie lub na terenie poza kampusem.

Program może zawierać komponent sieciowy, w którym spotykasz się przypadkowo z pracodawcami przy stołach lub stoiskach ustawionych w miejscu wydarzenia. Może również istnieć możliwość indywidualnych wywiadów z menedżerami zatrudnianymi przez organizacje uczestniczące.

Organizacje te mogą rekrutować się na staże, letnie prace, staże podyplomowe lub mogą uczestniczyć w tworzeniu zainteresowania przyszłymi otwarciami w firmie. Udział w targach kariery jest doskonałą okazją do poznania możliwości kariery dostępnych w różnych organizacjach. To osobiste połączenie pomoże Ci zostać zauważonym, a Twoje zgłoszenie uwzględnione przez pracodawców.

Dziesięć najlepszych wskazówek, które pomogą Ci odnieść sukces na targach pracy w college'u

1. Znajdź listę pracodawców biorących udział w programie na stronie internetowej twojej szkoły przed rozpoczęciem programu lub skontaktuj się z sponsorem targów pracy, aby uzyskać informacje na temat rekrutacji organizacji. Sformułuj priorytetową listę pracodawców, z którymi chcesz się spotkać w branżach, które Cię interesują.

2. Zbadaj jak największą liczbę tych pracodawców . Dowiedz się trochę o swoich ostatnich sukcesach i wyzwaniach. Postaraj się znaleźć prawdziwy punkt widzenia, dlaczego odwołują się do ciebie, biorąc pod uwagę własne wartości i zainteresowania. Przygotuj listę pytań, które należy zadać, aby uniknąć utknięcia, nie wiedząc, co powiedzieć, gdy spotkasz rekrutera.

3. Uważnie przejrzyj sekcję poświęconą karierze zawodowej, pracy lub działowi zasobów ludzkich na stronie internetowej firmy, aby zidentyfikować staże lub miejsca pracy, które dobrze pasują do Twoich zainteresowań, umiejętności, wartości i profilu doświadczenia. Przyszli absolwenci szkół wyższych powinni zwracać szczególną uwagę na programy szkoleniowe . Przygotuj oświadczenie lub dwa, aby jasno przekazać, dlaczego niektóre z tych miejsc pracy lub rodzajów pracy są dobre, biorąc pod uwagę twoje mocne strony i zainteresowania.

4. Przygotuj ogólne " przemówienie w windzie " lub krótką prezentację trwającą 20 - 30 sekund, którą wykorzystasz do przedstawienia się pracodawcom. Aby to zrobić, spróbuj wymyślić 5 - 7 powodów, dla których warto dodać wartość dla większości pracodawców. Zapytaj znajomych, doradców, rodziców, byłych przełożonych, wykładowców i innych, którzy znają Cię dobrze, aby uzyskać sugestie. Przeanalizuj swoje dotychczasowe sukcesy jako uczeń, wolontariusz, przyjaciel, pracownik, stażysta i lider w kampusie i zidentyfikuj zasoby, które pomogły Ci osiągnąć te sukcesy.

5. Ostrożnie przygotuj swoją garderobę i wygląd na wydarzenie. Ogólnie rzecz biorąc, błądzenie po stronie overdressed w przeciwieństwie do underdressed. Zrobisz lepsze wrażenie, jeśli będziesz ubrany bardzo ładnie. Czy analizuj kulturę swoich priorytetowych pracodawców i pokaż więcej sprytu, jeśli celujesz w firmy, które cenią kreatywność w strojach, takich jak firmy z branży mody.

6. Przyjedź wcześnie, aby uzyskać dostęp do priorytetowych pracodawców, zanim zostaną przepełnieni kandydatami. Postaraj się objąć jak najwięcej terytorium w ciągu dnia, ponieważ możesz być zaskoczony przez pracodawców, z którymi początkowo nie byłeś zaznajomiony.

7. Nie należy zbytnio przejmować się nazwiskami pracodawców, ponieważ mogą oni mieć najbardziej konkurencyjne scenariusze zatrudnienia. Mali pracodawcy, którzy nie są dobrze znani, mogą zaoferować wspaniałe możliwości i umożliwić młodym pracownikom przyjęcie pełniejszej i bardziej odpowiedzialnej roli na wczesnym etapie ich kariery.

8. Utrzymanie pozytywnej, energicznej postawy przez cały dzień będzie miało kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. Nawet jeśli często wymieniasz podobne stwierdzenia wiele razy w ciągu dnia, pamiętaj, że po raz pierwszy każdy pracodawca usłyszy od ciebie i zachowa świeżość.

Stań prosto, pochyl się lekko do przodu, aby zaangażować rekrutera, zmień ton głosu, aby przerwać wypowiedzi i wydzielać uśmiechniętą, pozytywną energię. Oto jak się przedstawić na targach pracy .

9. Jeśli masz rzeczywiste zainteresowanie pracodawcą , pod koniec swojej interakcji, ustnie potwierdzić swoje zainteresowanie współpracą z organizacją lub w celu dalszego zbadania możliwości. Wszystko jest równe, najbardziej entuzjastyczny kandydat często zyskuje przewagę nad konkurencyjnym pracodawcą. Zbieraj wizytówki od pracodawców, którzy Cię interesują, dzięki czemu będziesz mieć dane kontaktowe, których będziesz używał do śledzenia działań po zakończeniu programu.

10. Skuteczne działania następcze po programie będą miały kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju perspektyw zatrudnienia. Upewnij się, że otrzymujesz informacje kontaktowe dla wszystkich interesujących rekruterów, z którymi się spotkałeś. Tak szybko, jak to możliwe, po wyjściu z imprezy, utwórz dla nich komunikat, który krótko informuje, dlaczego firma doskonale pasuje do Twojego tła. Upewnij się, że przekazujesz silne poczucie zainteresowania przyszłym spotkaniem z organizacją, aby dalej badać możliwości.

Przemyślane przygotowanie przed targi pracy, skuteczna realizacja na imprezie i wysokiej jakości działania po zakończeniu programu mogą znacznie przyczynić się do generowania ofert pracy od przyszłej kariery uczciwego doświadczenia.

Więcej o targach pracy: Jak uzyskać jak najwięcej z targów pracy

Wskazówki dotyczące kariery dla studentów: Wznów próbki dla studentów Próbki listu motywacyjnego dla studentów | Wskazówki dotyczące wywiadów dla studentów