Zarządzanie sportem, marketing i komunikacja

Czy marzyłeś o tym, żeby zatopić ten wygrywający grę kosz w Ogrodzie Bostońskim lub trafić do domu na stadionie Yankee? Niektórzy z nas potrafią to robić, ale jeśli nie jesteś jednym z utalentowanych nielicznych uzdolnionych fizycznie na tyle, aby zarabiać na życie w sportach zawodowych, powinieneś rozważyć inne sposoby rozwijania swojej pasji do sportu. Sprawdź niektóre opcje warte rozważenia w zakresie zarządzania sportem , marketingu i komunikacji oraz wskazówki dotyczące pielęgnacji tła podczas studiów lub w szkole średniej, abyś mógł wejść na pole.

Opcje kariery sportowej

Istnieje wiele nisz w tej dziedzinie do rozważenia w zależności od twoich umiejętności i zainteresowań. Dla osób o mocnych umiejętnościach pisania i nosa dla dobrej opowieści rozważ informacje sportowe na uczelni lub dziennikarstwo sportowe na stronie internetowej (pomyśl ESPN), gazecie, telewizji lub stacji radiowej. Pracownicy komunikacji i reklamy pracują również dla drużyn sportowych, indywidualnych sportowców, lig, obiektów sportowych i sponsorów korporacyjnych.

Ci z silnym głosem, pewną obecnością i dogłębną wiedzą sportową mogą rozważyć pracę jako spiker dla zespołu lub mediów. Ci, którzy mają talent do inscenizacji produkcji, mogą znaleźć się za pozycją kamery jako producent programów sportowych.

Ci, którzy mają wyczucie marketingu i promocji, zarządzania wydarzeniami, umiejętności organizacyjne i kreatywności, powinni brać pod uwagę marketing sportowy, planowanie wydarzeń, promocję i reklamę.

Do pracodawców należą firmy zajmujące się marketingiem sportowym, agencje reklamowe, drużyny, ligi, obiekty sportowe i oddziały sponsorskie działów marketingu korporacyjnego.

Osoby z asertywnymi osobowościami, zdolnościami perswazyjnymi, silnymi umiejętnościami werbalnymi, konkurencyjnym charakterem i zdolnością do odbijania się od odrzucenia mogą uważać się za sprzedawcę reklamy sportowej stacji telewizyjnej lub radiowej, czasopisma, gazety, strony internetowej lub miejsca sportowego.

Agenci sportowi również korzystają z podobnego zestawu umiejętności. Sprzedawcy towarów sportowych na poziomie detalicznym i producenckim wykorzystują perswazyjne i umiejętności obsługi klienta w celu promowania towarów sportowych dla osób, zespołów i placówek handlu detalicznego.

Istnieje szeroki zakres innych zawodów dla osób z umiejętnościami numerycznymi, zdolnościami finansowymi, wiedzą technologiczną i umiejętnościami administracyjnymi, w tym statystykami, księgowymi, analitykami finansowymi, kierownikami sklepów detalicznych, zasobami ludzkimi, technologami informatycznymi i projektantami stron internetowych. Media sportowe, drużyny, ligi i korporacje sportowe są głównymi pracodawcami ludzi w tych dziedzinach.

Zarządzanie sportem, marketing i komunikacja

Teraz, gdy zidentyfikowaliśmy niektóre opcje, oto kilka wskazówek dla licealistów i studentów, aby przygotować podstawy kariery sportowej, komunikacyjnej lub marketingowej:

 1. Zarejestruj się na stanowisku w szkolnej gazecie, stacji radiowej lub telewizyjnej i napisz lub opowiedz o drużynie i sportowcach Twojej szkoły.
 2. Opracuj koncepcję telewizyjnego talk-show na szkolnej stacji radiowej lub telewizyjnej.
 3. Zajmij stanowisko ogłaszające lub produkujące transmisje zawodów sportowych w twojej szkole.
 1. Podejdź do dyrektora ds. Informacji o sporcie w swojej uczelni i zapytaj, czy są sposoby, aby wesprzeć ich wysiłki w śledzeniu, monitorowaniu i raportowaniu wydarzeń sportowych oraz osiągnięć sportowców i drużyn twojej uczelni. Jeśli jesteś zorientowany matematycznie, poproś o pracę nad statystykami. Jeśli jesteś zorientowany pod względem technicznym lub artystycznym, możesz rozważyć pomoc w aspektach związanych ze sportem na stronie.
 2. Porozmawiaj z dyrektorem sportowym i / lub trenerami w swojej szkole i porozmawiaj o sposobach promowania wydarzeń sportowych i zwiększaniu frekwencji.
 3. Dla zainteresowanych sprzedażą, rozważ pozycje reklamowe w swojej gazecie, roczniku lub czasopiśmie.
 4. Rozważ interweniowanie w trakcie semestru lub lata w lokalnych gazetach, radiu lub stacjach telewizyjnych. Skontaktuj się z redaktorem sportowym lub dyrektorem sportowym w sprawach stanowisk komunikacyjnych lub dyrektora ds. Reklamy lub menedżera ds. Marketingu w działach sprzedaży / marketingu.
 1. Rozważmy staż drużyny sportowej. Praktycznie wszystkie organizacje sportowe, takie jak drużyny, ligi czy ośrodki sportowe, intensywnie korzystają z praktykantów. Skontaktuj się z dyrektorami ds. Promocji i marketingu, dyrektorami generalnymi i pracownikami ds. Public relations z zespołami mniejszych lig w sportach, które są zainteresowane Twoją dziedziną, a także ośrodkami sportowymi i biurami ligi.
 2. Weź udział w wielu kursach marketingowych i weź udział w konkursach marketingowych, jeśli jesteś zainteresowany promocją, reklamą lub public relations.
 3. Kompletne pisanie intensywne zajęć, aby pomóc zbudować portfolio pism, jeśli chcesz skupić się na raportowaniu lub tworzeniu treści pracy.
 4. Podejdź do lokalnych firm i agencji zajmujących się marketingiem sportowym i zapytaj o staże.
 5. Skontaktuj się ze swoim biurem kariery w college'u i zapytaj o nazwiska kontaktów w branży sportowej. Podejdź do nich w celu przeprowadzenia wywiadów informacyjnych . Jeśli dobrze trafisz, zapytaj, czy możesz je śledzić podczas przerwy szkolnej. Poproś ich o sugestie dotyczące miejsc pracy i staży.

Jeśli zastosujesz się do tych sugestii i jak najlepiej wykorzystasz swoje lata w szkole średniej i college'u, zbliżysz się do rozwijania ekscytującej kariery w sporcie.

Tytuły prac sportowych

Oto kilka opcji związanych ze sportem.

Główne umiejętności zarządzania sportem

Oto lista umiejętności, których poszukują pracodawcy, zatrudniając główne kierunki zarządzania sportem. Podkreśl umiejętności zdobyte podczas studiów, staży i zawodów wykonywanych podczas studiów w listach motywacyjnych, CV i aplikacjach.