Fantasy kontra rzeczywistość w kampanii reklamowej Mad Men

Jak dokładne były reklamy zwariowanych mężczyzn?

Szaleni ludzie. Getty Images

Szaleńcy nie są już na antenie, ale kiedy to było, to była siła kreatywności i natchnienia pisania, przywracając lata sześćdziesiąte z entuzjazmem. Przyciągnął miliony widzów i pokazał im znak świata reklamowego, którego większość nigdy wcześniej nie widziała. I to obejmowało reklamy.

Wiele kampanii reklamowych Mad Men używanych w programie telewizyjnym zawierało rzeczywiste reklamy, które pojawiały się w ciągu dnia.

Mimo że reklamy były prawdziwe, często sprzedawały marzenia, używając fantazji, by przekonać ludzi do kupowania produktów i usług swoich klientów.

Aktualna wersja tej techniki nazywa się "reklamą aspiracyjną"; marketing, którego celem jest przekonanie Cię do poprawy swojego statusu poprzez kupowanie lepszych marek. Trochę mniej podejrzany, ale równie skuteczny. A jeśli uważasz, że jesteś odporny na takie rażące gry umysłowe, zapytaj siebie, dlaczego tęsknisz za BMW, Benzem lub Lexusem? Samochód to tylko samochód, prawda?

Niektóre z najbardziej pomysłowych i tak, manipulacyjnych reklam, które kiedykolwiek pojawiły się w latach 60., zmieniając grę reklamową na zawsze. Dlatego teraz pauzujemy, aby uhonorować i zrekonstruować niektóre z prawdziwych reklam, które pojawiły się w serialu telewizyjnym AMC Mad Men.

Marzyłem, że jestem nokautem w moim maidenformowym biustonoszu.

Wyobraźcie sobie atrakcyjną blondynkę, która balansuje na boksie, ma na sobie tylko stanik, srebrne szorty, wysokie obcasy i rękawice bokserskie.

Co może być bardziej freudowskiego? Seks. Siła. Niezależność. Przewaga. Nawet dziś, w czasach Gagi Lady Gagi, reklama wciąż generuje ciepło, ale to było ognisko, gdy ukazał się w magazynie Life Magazine z 3 lutego 1961 roku. Pani Maidenform była dziewczyną z plakatu fantazji spełnienia tego wieku i rozwijającego się ruchu kobiecości.

Kampania, która rozpoczęła się w 1949 r., Zajęła 28. miejsce w 100 najbardziej pamiętnych kampaniach reklamowych Age Age. To, że działa przez ponad dwadzieścia lat, mówi o jego świetności.

Dla Normana, Craiga i Kunnela - agencji reklamowej, która stworzyła kampanię w 1949 r. - gratuluję stworzenia historii reklamy.

Kodak wprowadza karuzelę. Nowy projektor slajdów.

To tylko rzutnik slajdów, prawda? Nawet nie blisko. Podczas jednej z najbardziej zapadających w pamięć scen Mad Men, Don Draper przedstawia ideę nazwy produktu i kampanii reklamowej w perspektywie firmy Kodak.

Gdy pojawiają się obrazy jego żony i dzieci, Draper rwie się, być może przypominając lepsze dni nieudanego małżeństwa. Jego przemówienie przekształca użytkowy projektor w wymarzoną maszynę: "Zabieramy nas do miejsca, w którym bolejemy się, aby pójść ponownie ... To się nazywa" Karuzela ", pozwala nam podróżować dookoła i do domu iz powrotem."

Prawdziwa reklama karuzeli Kodaka nie była tak bardzo poetycka ani czarująca. "Zrelaksuj się! Taca do wysypywania pokazuje 80 slajdów ... automatycznie!" był funkcjonalnym nagłówkiem, z którym biegali.

Jeśli nadal się moczysz, zacznij robić się twardy. Fire Yours. Zatrudnij nas. Right Guard.

W latach sześćdziesiątych Right Guard była najbardziej męską marką. Podczas burzy mózgów pisarz Sterling Cooper zasugerował wykorzystanie astronauty jako rzecznika prasowego.

Bohaterska męska ikona nie przerywa potu podczas ucieczki w kosmos. Ale Draper (i prawdziwa agencja) mieli lepszy pomysł. Seks sprzedaje się, nawet subtelnie. Rzeczywista reklama pokazała kobiecą dłoń ściskającą puszkę aerozolu w sprayu Right Guard, obiecując mocne rozwiązanie dla potu. Sugestia wielkiego życia miłosnego przebija wszystkie, choć przez suche pachy. W rzeczywistości to tylko reklama, która działała.

Oprócz reklam z serii, było mnóstwo prawdziwych gigantów Madison Avenue, których praca zmieniła kulturę i sprawiła, że ​​kasy fiskalne zadzwonią do klientów. Oto trzy ...

Bill Bernbach, Kreatywny geniusz

Bill Bernbach był pionierem, uznając, że konsumenci są ludźmi, i chciał być zaręczony w przeciwieństwie do ciężko sprzedanych. W rezultacie jego agencja reklamowa - Doyle, Duńczyk, Bernbach (DDB) - postawiła na kreatywność i jako pierwsza połączyła copywriterów z dyrektorami artystycznymi, by wymyślić pomysły.

DDB było za kampanią, która zrewolucjonizowała sposób, w jaki patrzymy na zagraniczne samochody. Pokazując maleńki obraz Volkswagen Beetle na białej, białej stronie, nagłówek brzmiał "Think Small".

W porównaniu do amerykańskiego brandingu samochodowego, podejście kontr-intuicyjne wyróżniało się i sprzedało mnóstwo kontrkulturowych VW. DDB zarabia również dużo pieniędzy na Avis, Life Cereal i Polaroid. Byli tak dobrzy, często wymieniani są w Mad Men jako konkurenci Sterlinga Coopera.

Mary Wells, pierwsza kobieta CEO reklamy

W grze Mad Man, Mary Wells odniosła spektakularny sukces. Teraz, w latach 80. i nadal pracując jako konsultant, Wells lub jej agencja byli odpowiedzialni za zadziwiającą liczbę niezapomnianych linii znaczników i kreatywnych koncepcji, w tym:

Jako jedna z pierwszych kobiet, która została dyrektorem generalnym spółki notowanej na giełdzie, Wells była najlepiej opłacaną reklamą w dniu poprzedzającym sprzedaż swojego sklepu.

David Ogilvy , Szalony (ison Avenue) naukowiec

Ale żadna dyskusja reklamowa nie byłaby kompletna bez wspominania o Davidzie Ogilvy, który w najnowszej biografii opatrzył etykietkę "King of Madison Avenue". Brytyjczyk, który podbił amerykańskich klientów reklamowych, co wyróżniało Ogilvy'ego to jego poleganie na badaniach konsumenckich.

Część sztuki, część nauki, reklamy Ogilvy wykorzystywały długi egzemplarz, wypełniony faktami, o których wiedział, że przyciągną potencjalnych klientów. "Wolę dyscyplinę wiedzy od anarchii ignorancji" - powiedział. Podobnie było z wieloma jego księgami, w tym Sears, Farma Pepperidge, rząd Puerto Rico i Schweppes.