Omówienie instalacji - Baza lotnicza Kunsan, Korea Południowa

 • 01 Przegląd

  Korea - F-16s. .tysiąc

  Baza lotnicza Kunsan jest jedną z dwóch głównych instalacji Sił Powietrznych obsługiwanych przez Stany Zjednoczone w Korei, a drugą z nich jest Osan Air Base.

  Kunsan AB był często określany jako ostatni z "baz wojowników". Jako pilot, który odbył podróż bez opieki, żołnierze i kobiety spędziliby szybko 12 miesięcy na "czubku włóczni", wykonując misję skrzydła: "Dostarczać śmiercionośną siłę powietrzną, kiedy i gdzie kierował dowódca Komponentów Powietrza.

  MISJA: Broń bazy. Akceptuj siły następcze. Weź Fight North!

  Kunsan AB to prawdziwe zadanie na odległość. Kunsan nie jest skonfigurowany do zapewnienia odpowiedniego wsparcia członkom rodziny, ponieważ często odbywa się kosztem ludzi stacjonujących w Kunsan. W komisariacie i wymianie jest ograniczony wybór, a skrzydło nie jest obsadzone ani nie finansowane, aby zwrócić uwagę na prośby rodziny, które powstają, gdy zarówno członek wojska, jak i współmałżonek mieszkają w rejonie Kunsan.

  Oficjalna strona internetowa dla Kunsan AB

 • 02 Informacje podstawowe

  Kunsan AB znajduje się na zachodniej stronie południowo-koreańskiego półwyspu otoczonego żółtym morzem. Jest około 150 mil na południe od Seulu. Baza nosi nazwę Kunsan City, miasta portowego położonego siedem i pół mili na wschód od instalacji, z populacją około 300 000 osób. Kunsan znajduje się zaledwie kilka godzin drogi od Parku Narodowego Naejangsan, słynącego z zapierających dech w piersiach kolorowych jesiennych liści, jazdy na nartach w ośrodku narciarskim Muju oraz krótkiej podróży do wielu gorących źródeł w Republice Korei. Wyspa Chejudo jest ulubionym miejscem turystycznym. To tylko godzina lotu z Kunsan. Położony zaledwie 200 mil na południe od Kunsan w Namhae (Morze Południowe) jest często określany jako "Hawaje Korei". Wiele interesujących miejsc, w tym świątynie i zabytki, znajduje się w odległości krótkiej jazdy samochodem.

  Strona na Facebooku

 • 03 Liczba ludności / główne jednostki przydzielone

  Korea - Kunsan AB. .tysiąc

  Kunsan AB jest domem dla 8. Skrzydła Myśliwców składającego się z dwóch eskadr myśliwskich F-16, 35. Eskadry Myśliwskiej i 80. Eskadry Myśliwskiej.

  Ludność cywilna / cywilna Kunsan AB obejmuje:

  2750 wojskowych (US Air Force),

  185 wojskowych (US Army),

  28 US DoD Civilian,

  450 Korean Nationals,

  oraz 50-150 członków rodziny.

  Inne jednostki lokatorów

 • 04 Zwiedzanie / życie na bazie

  Kunsan. .tysiąc

  Obiekt Seaside Inn at Kunsan AB dysponuje obecnie 87 pokojami, w których można zakwaterować 135 osób. Drugi obiekt noclegowy, Wolf Pack Lodge składa się z 192 prywatnych pokoi / kąpieli i 8 apartamentów biznesowych. W obiekcie Seaside Inn lub w willi Pack Lodge nie ma tymczasowych obiektów noclegowych (TLF).

  Mieszkaniowy

  Jest to ograniczone, nie polecane, zdalne zadanie członka rodziny. W Kunsan AB nie ma baz mieszkaniowych dla rodzin. Wszystkie mieszkania są przeznaczone dla pojedynczych członków obsługi w kantorach w stylu akademickim, rozmiar i wymagania zakładu różnią się w zależności od rangi. E-4 i poniżej mają współlokatorów w niektórych akademikach, a ograniczenia są wymienione w standardach społeczności Wolf Pack, które powinien wysłać twój sponsor. Żaden czynny personel nie jest upoważniony do życia poza instalacją.

  Sponsorzy mogą złożyć wniosek o zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych przed przyjazdem, ale w większości przypadków nowi goście otrzymają przydziały do ​​pokoju po ich przetworzeniu.

  Zostały zbudowane dwa nowe dwupiętrowe budynki quad i powstaje dodatkowa jednostka na lata 2009-2010. Każdy czteroosobowy dormitorium ma 384 pokoje, a nowa budowa 528 pokoi w pokoju wieloosobowym zostanie ukończona w 2010 roku, a kolejny nowy pokój wieloosobowy z 192 pokojami ma zostać ukończony w 2011 roku.

  Kunsan AB jest zleceniem sponsorowanym bez poleceń. Żaden członek rodziny wojskowej nie jest uprawniony do podróży do Kunsan.

  Żonaci cywile lub ci, którzy mają członków rodziny i autoryzowane LQA, mogą mieszkać w dowolnym miejscu z wyjątkiem ograniczenia 3 mil od ogrodzenia parametrów Kunsan AB.

  Szkoły

  Wszystkie lokalne szkoły są dla obywateli Korei w Kunsan AB. W okolicy nie ma szkół DoD. Najbliższe szkoły DoD znajdują się w Osan i Daegu około 2 godziny jazdy od Kunsan AB. Ponieważ Kunsan AB jest zdalnym zadaniem, członkowie rodziny nie mają autoryzowanego statusu sponsorowanego przez komendanta, a przy tym zadaniu nie ma żadnych udogodnień edukacyjnych dla członków rodziny. W przypadku personelu cywilnego, który sprowadza członków rodziny, większość osób zapisze ich dzieci do prywatnej szkoły chrześcijańskiej lub zapewni dzieciom naukę w domu.

  Kunsan AB jest naprawdę odległym zadaniem. Istnieje jednak lokalne biuro edukacyjne, które pomaga personelowi wojskowemu w uzyskaniu potrzeb edukacyjnych. Lokalny lot edukacyjny koordynuje kursy niższego poziomu (pierwsze dwa lata) w college'ach University of Maryland University College (UMUC) i Texas Central College. Ponadto personel asystencki ds. Edukacji z rejestracją w programach stowarzyszeniowych uczelni wyższych Wspólnoty oraz w kilku uniwersytetach internetowych.

  W bazie Kunsan nie ma programów opieki nad dziećmi.

  Opieka medyczna

  Niektórzy czynni członkowie służby, ze względu na ich sytuację rodzinną, mogą przyprowadzać z nimi swoich podopiecznych. Często odbywa się to na własny koszt lub za pośrednictwem kilku specjalnych programów oferowanych obywatelom koreańskim poślubionym amerykańskim pracownikom. W obu przypadkach wszyscy pozostali członkowie są uprawnieni do opieki w naszym zakładzie i mogą zapisać się w TRICARE Prime. Ponieważ usługi dostępne tutaj w 8. grupie medycznej są ograniczone, możemy nie mieć specjalnej specjalizacji (medycyna wewnętrzna, orhopedics, OB / GYN itp.), Której mogą wymagać twoje podopieczne. W takich przypadkach możemy skierować ich medycznie do 51. Grupy Medycznej w Osan AB lub 121 General Hospital w Seulu.

  Jeśli Twoi podopieczni otrzymają opiekę w lokalnym koreańskim zakładzie medycznym lub gabinecie lekarskim, musisz zapłacić za opiekę z góry. Zwrot będzie zależał od statusu TRICARE.