Dowiedz się, jak zostać analitykiem biznesowym

To jedna z najczęściej poszukiwanych pracy w Ameryce według Forbesa. I to było na liście najlepszych miejsc pracy Glassdoora w Ameryce w 2015 roku. Ale termin "analityk biznesowy" jest szeroki w odniesieniu do branż, w których działają specjaliści, i jest mylący z różnymi tytułami stanowisk związanymi z rolą. Czy to jest to samo, co konsultant biznesowy lub konsultant ds. Zarządzania? Co powiesz na analityka zarządzania lub analityka systemów?

Pierwszym krokiem jest poznanie roli.

Poznaj rolę

Analitycy wykorzystują swoje umiejętności w określonej dziedzinie lub dziedzinie, np. W sektorze ubezpieczeń, zdrowia lub finansów. We wszystkich przypadkach współpracują z menedżerami, IT i odpowiednimi zainteresowanymi stronami w celu opracowania systemów i rozwiązań, które napędzają rozwój firmy. Różne problemy zmuszają firmę do wprowadzania korekt. Nieefektywne systemy, przestarzałe polityki i niewłaściwy sprzęt to przykłady. Analityk biznesowy musi wskazać bariery postępu i konkurencyjności oraz zaproponować sposoby ich pokonania. W ramach tego:

Zdobądź i wykorzystaj umiejętności

Następnym krokiem jest przeanalizowanie swoich umiejętności i porównanie ich z tymi, które są niezbędne do tego zadania.

Stanowisko wymaga umiejętności miękkich, umiejętności zbywalnych i umiejętności twardych:

Zostań Kwalifikowanym

Większość stanowisk wymaga uzyskania tytułu licencjata z zakresu zarządzania biznesem lub pokrewnych dziedzin. Popularne kierunki obejmują:

Tytuł licencjata pozwoli ci zabezpieczyć pozycję na poziomie podstawowym jako analityk biznesowy. Po zdobyciu doświadczenia zawodowego certyfikacja wzmacnia twoją pozycję.

Międzynarodowy Instytut Analiz Biznesowych (IIBA®) oferuje certyfikację kompetencji w zakresie analizy biznesowej (CCBA®) i certyfikowanej analizy biznesowej ProfessionalTM (programy CBAP®.

Instytut Zarządzania Konsultantami (IMC) certyfikuje na poziomie podstawowym, doświadczonym i zarządzania. Wymagane minimum 3-letnie doświadczenie w zakresie kursu podstawowego.

Chartered Institute for IT oferuje certyfikaty Foundation, Practitioner, Professional oraz Consultant i Expert.

Podczas gdy tytuł licencjata jest standardem dla pozycji na poziomie podstawowym, najemcy często chcą również uzyskać tytuł magistra. Odpowiednie stopnie magisterskie obejmują:

Zdobywać doświadczenie

Wielu profesjonalistów z branży i programistów staje się analitykiem biznesowym dla nowych wyzwań zawodowych. Mają cenną wiedzę i umiejętności oraz mogą ulepszyć swoje portfolio poprzez certyfikację. Jeśli pracujesz nad wejściem na pole, staraj się o staże, gdy jesteś na studiach. Następnie zdobądź doświadczenie dzięki pozycji początkowej. Będziesz współpracować z zespołem konsultantów lub starszych analityków, możesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.

Wniosek

Nowe osoby poszukujące pracy lub osoby zainteresowane zmianą kariery powinny zdobyć odpowiednie kwalifikacje i wykorzystać umiejętności w celu podjęcia tej roli. Rozszerz możliwości kariery dzięki współpracy z grupami analitycznymi LinkedIn i dołączeniu do IIBA® Chapters. W dzisiejszych czasach jest to popularne zadanie i przewiduje się, że popyt na analityków biznesowych będzie kontynuowany. Przeczytaj o przyszłości tego zawodu tutaj.

Artykuł ten został zaktualizowany przez Laurence'a Bradforda.