Lista tytułów prac na rynku nieruchomości

Nieruchomości to obszar kariery, który łączy interakcje międzyludzkie, sprzedaż, etykę usług oraz geografię i ekonomię. Kompensacja jest zazwyczaj dobra i może być doskonała. Wynagrodzenie jest często oparte na prowizji, więc im więcej nieruchomości (a zwłaszcza tych o wyższej cenie, które sprzedajesz), tym więcej pieniędzy zarobisz. Oprócz różnych stanowisk związanych z faktyczną sprzedażą, istnieją inne zadania w tej dziedzinie, takie jak prawnik ds. Nieruchomości - więc istnieje wiele ścieżek do pracy związanej z nieruchomościami.

Rodzaje profesjonalistów nieruchomości

Istnieje kilka kategorii miejsc pracy pod ogólnym nagłówkiem "ludzie, którzy zajmują się sprzedażą domów i innych nieruchomości." Większość konsumentów nie zna różnic między tymi rolami i używa tytułów zamiennie - mimo że wymogi prawne dotyczące różnych tytułów różnią się. Na przykład przejrzyj różnicę między agentem nieruchomości a brokerem.

Każdy, kto sprzedaje nieruchomości w imieniu właściciela, jest agentem nieruchomości. Aby ćwiczyć, musisz najpierw wziąć udział w szkoleniu, zdać test i otrzymać licencję. Wymagania dotyczące stanu dla licencji są różne. Istnieją dwa poziomy licencjonowania. Początkowy poziom pozwala ci pracować jako agent nieruchomości lub sprzedawca nieruchomości (te dwa są zasadniczo synonimami) pod nadzorem brokera.

Aby zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, wymagany jest drugi poziom licencjonowania, przyznawany po minimalnym okresie praktyki jako agent, dalsze badania i bardziej rygorystyczny test.

Posiadanie dyplomu nie jest konieczne w przypadku uzyskania licencji (dyplom ukończenia szkoły średniej), ale posiadanie takiej osoby pomaga w znalezieniu pracy.

Urzędnicy zajmujący się nieruchomościami nie potrzebują licencji, ale potrzebują odpowiedniego doświadczenia. Prowadzą ewidencję i obsługują papierkową robotę oraz inne obowiązki administracyjne związane z pośrednikami w obrocie nieruchomościami.

Istnieją inne pozycje, które nie różnią się stopniem licencjonowania. Pośrednikami pośrednictwa są na przykład ci, którzy są licencjonowani jako brokerzy, ale mimo to pracują pod nadzorem innego brokera.

"REALTOR" jest prawnie chronioną frazą, której właścicielem jest National Association of REALTORS. Nie odnosi się do oddzielnego poziomu licencjonowania, ale do członka Stowarzyszenia. Członkowie muszą spełniać wysokie standardy zawodowe i etyczne ustanowione przez stowarzyszenie.

Inne typowe oferty dotyczące nieruchomości

Istnieje wiele stanowisk w innych dziedzinach, których praca jest niezbędna do sprzedaży nieruchomości. Należą do nich rzeczoznawcy , inspektorzy, bankierzy i prawnicy. Każda kategoria może zawierać wiele różnych tytułów.

Po wybudowaniu lub renowacji budynku pojawia się inspektor i zapewnia, że ​​budynek jest w porządku. Niektórzy inspektorzy specjalizują się w domach mieszkalnych, inni w budynkach komercyjnych i innych.

Ponieważ większość nieruchomości nie jest kupowana za gotówkę, bankowcy mają procesy decydujące o tym, czy wydać pożyczkę. Proces ten rozpoczyna się od oceny - czyli profesjonalnego oszacowania wartości finansowej nieruchomości.

Rzeczoznawcy nieruchomości ustalają także wartości podatku od nieruchomości, ustalania wysokości odszkodowań w przypadku zajęcia przez wybitną domenę oraz pomagają w negocjacjach między kupującymi i sprzedającymi oraz najemcami i właścicielami.

Rzeczoznawcy nieruchomości muszą być certyfikowani lub posiadać licencję, a istnieje kilka poziomów licencjonowania. Po tym, jak rzeczoznawca wykonuje swoją pracę, każdy z różnych typów pożyczkobiorców przejmuje po stronie bankowej równania, podczas gdy jeden z kilku rodzajów specjalistów od kredytów hipotecznych pomaga kupującemu negocjować ten proces.

Subemitenci kredytów gwarantują , że jesteś w stanie spłacić kredyt hipoteczny przed udzieleniem na to zgody. Subemitent zatwierdza, zawiesza lub odrzuca wniosek o kredyt hipoteczny.

Licencjonowani agenci zamykający lub koordynatorzy końcowi zapewniają, że transakcja finansowa przebiega prawidłowo.

Prawnicy zajmujący się nieruchomościami upewniają się, że wszystkie umowy prawne związane ze sprzedażą są prawidłowo sporządzone, a także wszelkie spory dotyczące własności.

Konsultanci ds. Nieruchomości i analitycy nieruchomości pomagają potencjalnym nabywcom zrozumieć, jak inwestować w nieruchomości, aby uzyskać dobry zwrot finansowy.

Menedżerowie nieruchomości zarządzają nieruchomościami należącymi do inwestorów.

Doradcy hipoteczni lub rzecznicy pożyczek doradzają kredytobiorcom przy wybieraniu najlepszego kredytu hipotecznego i pomagają w wypełnianiu wniosków kredytowych. Zarabiają pieniądze poprzez prowizje od pożyczek.

Specjaliści ds. Wykluczenia ułatwiają proces, gdy dom lub nieruchomość jest odzyskiwana przez bank z powodu braku spłaty kredytu hipotecznego. Mogą pomóc właścicielowi domu, pożyczkodawcy lub nowemu nabywcy w procedurach lub ewentualnie we wszystkich trzech. Specjaliści od wykluczenia zwykle pracują z bankami i firmami z branży nieruchomości.

Inspektorzy domowi zapewniają profesjonalną opinię i dokumentację domu, określoną wizualną oceną oprócz testów operacyjnych elementów domu i komponentów w celu określenia jej obecnego stanu.

Real Estate Job Tytuły

Oto lista różnych obszarów zainteresowania z niektórymi opisami stanowisk.

Brokerzy i pełnomocnicy

Specjalista ds. Pożyczek

Specjalista ds. Kredytów hipotecznych

Inspektorzy

Inny

Listy tytułów
Więcej informacji na temat stanowisk pracy i listy stanowisk pracy dla różnych zawodów.

Próbki tytułów
Przykładowe tytuły stanowisk i listy stanowisk skategoryzowane według branży, rodzaju pracy, zawodu, pola kariery i poziomu pozycji.

Więcej informacji na temat kariery w branży nieruchomości: pytania dotyczące wywiadu nieruchomości Najlepsze firmy nieruchomości do pracy