Spojrzenie na umiejętności biznesowe, przykłady dodatkowe

Istoty ludzkie mają wrodzoną fascynację opowiadaniem historii. Rozpoczyna się na wczesnym etapie życia, gdy rodzice zauroczyli swoje małe dzieci bajkami na dobranoc.

Ale opowiadanie historii wyprowadziło się z sypialni i do sali konferencyjnej. Może być integralną częścią strategii treści organizacji i może pomóc poszczególnym osobom w osiągnięciu sukcesu w miejscu pracy.

Co to jest opowiadanie historii biznesu?

Opowiadanie narracji stało się widocznym trendem w świecie biznesu, ponieważ organizacje starają się zwiększyć świadomość marki i lojalność, opowiadając fascynujące historie o swoich produktach i usługach.

Reklamy telewizyjne często wykorzystują kąt fabuły do ​​pozycjonowania produktów i usług, a firmy wykorzystują media cyfrowe z nadzieją na to, że staną się częścią strategii content marketingowej.

Opowiadanie historii i branding

Tkać opowieść nie tylko dla firm. Sztuka opowiadania historii stała się ważnym elementem budowania osobistej strategii marki, ponieważ pracownicy starają się wyróżnić na trudnym rynku pracy. Pracownicy, którzy opracowują istotną fabułę, mają większe szanse na awans w organizacji i zwiększenie odszkodowania. Pozycjonowanie się w ramach opowieści może być ważnym elementem oceny pracy i innej dokumentacji Twojej pracy.

Opowiadanie historii dla osób poszukujących pracy

Ponadto opowiadanie historii jest istotną częścią praktycznie wszystkich faz poszukiwania pracy. Pracownicy, którzy mogą przekazać ciekawą historię o swojej karierze, zyskają większą uwagę i wsparcie podczas kampanii sieciowych.

Łączenie elementów opowieści w życiorysy i listy motywacyjne może pomóc namalować dynamiczny obraz osiągnięć i pokonywać przeszkody oraz zwiększyć czytelność dokumentów. Kluczem do rozmowy kwalifikacyjnej jest zapewnienie kierownikowi ds. Zatrudnienia konkretnych przykładów tego, jak wprowadzono zmiany w pracy. Opowiadanie historii jest najbardziej wciągającym i przekonującym sposobem przekazania dowodu, że wywarłeś wpływ.

Nawet po rozmowie, twoja kontynuacja komunikacji będzie bardziej skuteczna, jeśli powiesz krótką historię. Możesz podkreślić, w jaki sposób doświadczenie z wywiadem jeszcze bardziej zwiększyło twoje zainteresowanie pracą, a następnie możesz przekonać menedżera ds. Zatrudnienia, dlaczego jesteś idealnym kandydatem do tej pracy.

Umiejętności w zakresie opowiadania historii biznesu

A - H

I - Z

Listy umiejętności: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV

Przeczytaj więcej: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych Umiejętności i możliwości