Błędy, które powinien unikać każdy nowy prywatny pilot

Czyli zdobyłeś certyfikat prywatnego pilota i czujesz, że możesz objąć cały świat? Gotowy, aby wyjść i latać do wszystkich miejsc, o których marzyłeś? Idźcie o to, ale uważajcie na te typowe błędy, które popełniają nowi piloci.

Przesuwanie limitów

Większość nowych pilotów początkowo jest niezdecydowana, aby wyjść i przekroczyć granice, ale kiedy zdobędziesz prawo jazdy i zdobędziesz kilka godzin spokojnego latania, będziesz bardziej skłonny do przekraczania granic.

Większość wypadków w lotnictwie ogólnym zdarza się z prywatnymi pilotami przy kiju, a największa liczba tych pilotów ma mniej niż 500 godzin. To dobry moment, aby zachować szczególną ostrożność, nie przekraczać osobistych ograniczeń . Jeśli masz ochotę poszerzać swoje horyzonty lub ćwiczyć grę na desce z bocznym wiatrem lub na miękkich polach, skorzystaj z pomocy instruktora. Pamiętaj, to licencja na naukę!

Nie biorąc pod uwagę Twoich pasażerów

Jeśli jesteś nowym prywatnym pilotem, prawdopodobnie podniecasz się, że możesz zabrać swoich przyjaciół i rodzinę. Bądź jednak ostrożny - mogą nie być tak podekscytowani, jak ty, i zdecydowanie nie są tak znajomi. Pamiętaj więc, aby przekazać im dokładną odprawę, wyjaśnić wszystko, co robisz, i nie zapomnij przynieść chorego worka! I weź je w miły, spokojny dzień. Często widzę nowych prywatnych pilotów, którzy zabierają mamę lub tatę, gdy jest w porywach do 15 węzłów i wyboista. Chcesz, aby cieszyły się lotem, a na pewno nie chcesz ich przestraszyć ani zmusić do zachorowania !

Botowanie komunikacji ATC

Nowi piloci często nie mają dużego doświadczenia w łączności ATC lub w przestrzeni powietrznej innej niż na lotnisku macierzystym. Poświęć trochę czasu na przygotowanie się do lotów, które wymagają kontaktu z ATC. Nie możesz już wrócić do swojego instruktora, aby już cię poprawić i nie możesz opierać się na pomyśle, że po prostu powiesz im, że jesteś pilotem studenckim, a oni będą dla ciebie łatwi.

Nie należy obawiać się ATC, ale poświęć czas na wysłuchanie LiveATC.com lub przećwicz połączenia radiowe, abyś mógł ćwiczyć we właściwy sposób.

Nie wydostać się na zwiedzanie

Okej, więc jeśli przejrzałeś pierwsze trzy sugestie, oznacza to, że jesteś wystarczająco odważny, by wyjść i zbadać. Gdy loty odbywają się w granicach osobistego marginesu bezpieczeństwa, zyskasz cenne doświadczenie i pewność, że możesz wydostać się i eksplorować częściej. Ale wielu pilotów, po ukończeniu certyfikatu pilota prywatnego, jest wypalonych, gotowych i pozbawionych energii, a oni nie chcą wyjść i eksplorować, przynajmniej nie od razu. Wypalenie z pewnością gwarantuje przerwę od samolotów, ale nie rób zbyt długo przerwy! Wynoś się i wykorzystaj swoje umiejętności, bo inaczej się pogorszą. Im dłużej jedziesz bez latania, tym mniej będziesz pewny siebie. Więc idź gdzieś!

Porównywanie się z innymi pilotami

Nigdy nie porównuj się do pilotów wokół ciebie. Wszyscy jesteśmy różni i wszyscy mamy różne osobiste ograniczenia i różne sposoby robienia rzeczy. Tylko dlatego, że widzisz dwóch innych pilotów jadących w wietrzny dzień, nie oznacza, że ​​powinieneś. Jeśli nie czujesz się dobrze, stań na swoim miejscu i uważaj na swoje własne minimum.

Nie zmieniaj swoich minimów tylko dlatego, że widzisz innych pilotów z wyższym minimum. I nie poddawaj się pokusie, by być tak dobrym jak inny pilot, lub pokazać je. To nigdy nie jest tego warte, a bardziej kłopotliwe jest rozbicie samolotu niż odwołanie lotu i powrót do domu. Pamiętaj - są tam dawni piloci i odważni piloci, ale nie ma starych, odważnych pilotów .