Co to jest publikacja konsumencka?

Wszystko, co chciałeś wiedzieć

Publikacja konsumencka to czasopismo lub publikacja przeznaczona do powszechnego czytania - zazwyczaj dla czytelników zainteresowanych spędzaniem wolnego czasu na zgłębianiu niezliczonych tematów. I na odwrót, czytelnik szukający informacji związanych z konkretnym rodzajem pracy będzie szukał publikacji handlowej, aby uzyskać więcej informacji na temat branży lub handlu.

Przykłady publikacji konsumenckich

Przykładem publikacji, które przemawiają do szerokiego grona odbiorców, są czasopisma kobiece, takie jak Good Housekeeping , oraz czasopisma domowe i ogrodowe, takie jak HGTV , choć można je opisać jako "zainteresowania kobiet" lub "publikację z myślą o ogrodniku". Nie są to czasopisma, które są ukierunkowane na konkretną branżę lub handel, stąd powód, dla którego nazywa się je publikacjami konsumenckimi.

W rzeczywistości istnieje wiele publikacji konsumenckich napisanych dla nisz lub interesów wykraczających poza to, co określa się mianem "ogólnego zainteresowania". Reader's Digest może mieć bardzo szerokie grono czytelników - ludzi zainteresowanych wszystkim, od porad domowych po krótkie opowiadania. Z kolei Field & Stream może odwoływać się tylko do osób, których miłość do zabawy na świeżym powietrzu przekracza jedynie ich szczególne zainteresowania związane z łowieniem ryb, polowaniem i kajakarstwem.

Publikacje konsumenckie a publikacje handlowe

Rozróżnienie między publikacją konsumencką a publikacją branżową jest proste. Na przykład Variety to publikacja branżowa poświęcona branży rozrywkowej. Ludzie, którzy pracują w branży rozrywkowej, muzycznej i filmowej, są zwykle zainteresowani artykułami pisanymi przez pisarzy różnych pism. Z drugiej strony, Entertainment Weekly i TV Guide to konsumenckie publikacje na temat rozrywki, napisane dla czytelnika, który lubi programy telewizyjne, plotki o gwiazdach i popkulturę.

The Journal of American Medical Association , choć napisany dla lekarzy, badaczy i pracowników służby zdrowia, różni się publikacją branżową dotyczącą zdrowia, taką jak Modern Healthcare . Między tymi dwoma może istnieć pewne skrzyżowanie, ale drugie pasuje do definicji publikacji branżowej niż ta pierwsza, która publikuje artykuły naukowe i artykuły medyczne.

Gdzie znaleźć publikacje konsumenckie

Publikacje konsumenckie są dostępne w sprzedaży w różnych lokalizacjach handlowych. Sprzedawcy portów lotniczych wiedzą, na przykład, że pasażerowie szukają sposobów, by spędzić czas, przeczytać coś podczas oczekiwania na lot, lub czasopisma, aby przelecieć podczas lotu. Zobaczysz kioski w praktycznie każdym hali lotniska. Kioski z dużymi miastami w Nowym Jorku, Chicago i Waszyngtonie są również powszechne w magazynach dla konsumentów. Ale znajdziesz także konsumenckie publikacje w dużych sklepach, sklepach spożywczych, a nawet księgarniach.

Opłaty za dostawę do domu w przypadku publikacji konsumenckich kiedyś zdominowały dystrybucję, ale zmniejszyły się z biegiem lat. Wiele publikacji konsumenckich, które dotarły za pośrednictwem usługi pocztowej, jest teraz dostępnych w Internecie za pośrednictwem smartfonów, tabletów i komputerów. Ponadto aplikacje magazynów konsumenckich, takie jak dostawcy tekstur i sklepów internetowych, takie jak Amazon oferują cyfrowe kopie i pakiety subskrypcji.

Historia publikacji konsumenckich

Publikacje konsumenckie mają historię, która wykracza daleko poza obszerne czasopisma " Look and Life ", z których ta ostatnia zaczęła się publikować pod koniec lat 80. XIX wieku. Te publikacje konkurentów były w czołówce popularności od początku do połowy XX wieku.

Jedna z najwcześniejszych publikacji o tematyce ogólnej została napisana dla mężczyzn: The Gentleman's Magazine . W publikacji od prawie dwóch stuleci tylko garstka bibliotek w USA prowadzi archiwa tego londyńskiego autorskiego magazynu.

Ponieważ publikacje drukowane - gazety, czasopisma, czasopisma i książki - walczą o przetrwanie, Internet może być częściowo odpowiedzialny za spadek zakupów i obiegu czasopism drukowanych. Niemniej jednak wciąż są czytelnicy, którzy czerpią przyjemność z wrażenia dotykowego, jakim jest faktyczne przewijanie stron czasopism i patrzenie na błyszczące fotografie.