Jak radzić sobie ze stresem, gdy pracujesz w domu

Przy tak wielu piłkach powietrznych, mamuśki pracujące w domu muszą nauczyć się radzić sobie ze stresem.

W naszym świecie fantazji, ci z nas, którzy pracują w domu, nie mają stresu, prawda? Co, bez dojazdów i elastycznych godzin radzenia sobie ze stresem, powinno być szybkie. Dobrze? Jakoś jednak to nie działa w ten sposób. Zarządzanie stresem jest umiejętnością, którą musi opanować każdy rodzic pracujący w domu.

Zapytaj o pomoc

Bycie w domu przez cały dzień nie oznacza, że ​​możesz lub powinieneś zarządzać życiem domowym bez pomocy. Tendencja do podjęcia zbyt wielu zadań bez pomocy staje się źródłem stresu.

Jeśli potrzebujesz pomocy w równoważeniu domu i pracy, poproś o nią współmałżonka, partnera, krewnych, przyjaciół i / lub dzieci.

Nauka przekazywania zadań swoim dzieciom może złagodzić stres dla mamy (chociaż może początkowo być źródłem stresu). Albo z przyzwyczajenia, albo dlatego, że jest szybszy, odkryłem, że robię proste zadania dla moich dzieci, długo po tym, jak są do nich zdolni. Jest to szczególnie łatwe, gdy dzieci są młode. Ale jeśli poświęcę trochę czasu na nauczanie nowej pracy (kiedy się nie spieszę), mam mniej pracy na swoim talerzu.

Zaplanuj mądrze

Dla wielu matek to, co czujemy, musimy zrobić, zostawiamy niewiele czasu na rzeczy, które chcemy robić. Więc życie staje się pracą i nie gra ... bardzo stresuje. Przerzucenie dzieci na zajęcia sportowe może przejąć całe życie, więc starannie dobieraj zajęcia dla dzieci.

Są też rzeczy, które mogą należeć do kategorii obowiązkowej lub wolontariatu, takich jak wolontariat lub uczęszczanie na imprezy szkolne.

Mogą one wywoływać stres tak samo jak rzeczy, których na pewno nie chcemy robić, jak czyszczenie.

Tak czy inaczej, radzenie sobie ze stresem w pracy z mamą domową oznacza nie tylko nauczenie się delegowania, ale także uczenie się mówienia "nie" (czasami dla siebie!) I utrzymywanie kontroli rodzinnej.

Uważaj na zbyt wiele wielozadaniowości

Istnieje cienka granica między wielozadaniowością a ciągłym rozproszeniem.

Nauka radzenia sobie z rozpraszaniem jest częścią sztuki wielozadaniowości . Wielozadaniowość skutecznie skupia się na swoich celach. Jeśli nie znokautujesz rzeczy z naszej listy, może masz zbyt wiele zadań wielozadaniowych.

Poświęć czas dla siebie

Te 10 wskazówek dotyczących radzenia sobie ze stresem koncentruje się na samoopiece, coś, czego wiele matek po prostu nie jest dobre. Jeśli chcesz znaleźć opiekę nad dzieckiem, aby mieć trochę czasu na zebranie swoich myśli, to jest warte swojej ceny. To samo dotyczy zabiegów spa i innych niewielkich luksusów, które przypominają, że jesteś więcej niż mamą.