Performing Arts Informacje o karierze i zasoby

Informacje i zasoby dla aspirujących aktorów, muzyków i tancerzy

Wiele osób marzy o tym, by wykorzystać swój talent, niezależnie od tego, czy chodzi o jego dramatyczną zdolność, muzyczny talent czy umiejętność jako tancerza, by wykonywać prace artystyczne. Czy lubisz działać? Czy grasz na instrumencie muzycznym, śpiewasz lub tańczysz? Oto zasoby, które pomogą artystom, takim jak Ty - muzykom, piosenkarzom , tancerzom i aktorom - rozwinąć pasję.

Jak zdecydować, czy zostać profesjonalnym wykonawcą

W tym miejscu należy wspomnieć o czymś, co jest prawdopodobnie oczywiste dla wielu czytelników.

Nie każdemu, kto chce osiągnąć swój cel stania się profesjonalnym wykonawcą, udaje się to zrobić. To pole jest prawdopodobnie bardziej konkurencyjne niż jakiekolwiek inne. Mając to na uwadze, lepszym podtytułem dla tej sekcji będzie "Jak zdecydować, czy spróbować zostać profesjonalnym wykonawcą".

Najpierw zdecyduj, czy masz cechy, których potrzebujesz - talenty, pasję i umiejętność odrzucenia - ale zdaj sobie sprawę, że te rzeczy niekoniecznie czynią ze sztuk performatywnych dobrą karierę dla Ciebie. Podobnie jak w przypadku każdego zawodu, ważne jest, aby uzyskać fakty na ten temat, zanim zdecydujesz. Kiedy już zdobędziesz wszystkie te informacje, możesz podjąć świadomą decyzję, czy dążyć do kariery zawodowej.

Oto kilka zasobów, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej o karierze w sztukach. Poniższe artykuły pochodzą z Podręcznika dotyczącego Okupacji Zawodowej, opublikowanego w Biurze Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych.

W każdym z nich znajdziesz obszerny opis stanowiska pracy, szczegóły dotyczące środowiska pracy, perspektywy zatrudnienia , wymagań edukacyjnych i szkoleniowych oraz średnich zarobków .

Czy musisz iść na studia, aby zostać aktorem, tancerką, piosenkarką lub muzykiem?

Aktorzy, tancerze, piosenkarze i muzycy potrzebują solidnych fundamentów edukacyjnych, ale to niekoniecznie oznacza, że studia są wymagane.

Niektórzy wykonawcy wybierają tę trasę, ale inni nie. Trening jest jednak bardzo ważny, więc powinieneś upewnić się, że uzyskałeś jak najwięcej. To oznacza dużo zajęć aktorskich i lekcji tańca i muzyki. I jak mówią: praktyka, praktyka, praktyka. Oprócz tego wszyscy wykonawcy korzystają z doświadczenia na scenie lub przed kamerą.

Możesz skorzystać z następujących zasobów, aby pomóc Ci znaleźć formalne szkolenie. Pamiętaj, że członkostwo w wymienionych organizacjach nie jest wymagane do wykonania prostego wyszukiwania w ich katalogach:

Co powinieneś czytać?

Powinieneś być na bieżąco z aktualnościami branżowymi . Poniższe publikacje online pozwolą Ci nadążyć za wydarzeniami w branży rozrywkowej:

Gdzie możesz dowiedzieć się o nadchodzących castingach i przesłuchaniach?

Następujące witryny wyświetlają oferty pracy:

Czy powinieneś dołączyć do Unii?

Związki reprezentują wykonawców w negocjacjach.

Członkostwo w niektórych jest otwarte tylko dla artystów pracujących.