Pierwsze kroki jako sprzedający w serwisie eBay

 • 01 Pierwsze kroki jako sprzedający w serwisie eBay

  Założony w 1995 roku jako witryna aukcyjna online, eBay przyspieszył radykalną zmianę w sposobie, w jaki świat kupuje i sprzedaje rzeczy. I w ten sposób otworzyło możliwości tysiącom ludzi zarabianie pieniędzy z domu. Dzisiaj dzięki serwisowi eBay, jeśli masz coś do sprzedania, cały świat jest twoim rynkiem. Oczywiście oznacza to więcej potencjalnych nabywców, ale oznacza także większą konkurencję.

  Jak każda udana firma internetowa, eBay stale zmienia się wraz z czasem i technologią. Aby odnieść sukces jako sprzedawca w serwisie eBay, musisz zrobić to samo. Ten element początkowy, który rozpoczyna sprzedaż w serwisie eBay, ma na celu właśnie to: zacząć. Następnie musisz wziąć te informacje i zbudować plan biznesowy, który działa dla Ciebie. Przygotuj się na ciągłe ulepszanie, ponieważ technologie i smaki ewoluują.

  Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat:

  • Jak działa serwis eBay
  • Decydowanie, co sprzedawać
  • Wybór właściwego konta eBay
  • Jak zarabiać
  • Wystawiając swój pierwszy przedmiot
 • 02 Zrozumienie działania serwisu eBay

  Getty

  Mimo że serwis eBay zaczynał jako witryna aukcyjna online, w której kupujący z najwyższą ofertą wygrywa przedmiot, to znacznie więcej niż teraz. To prawdziwy rynek, na którym sprzedający mogą wystawiać przedmioty po ustalonej cenie, a nawet otwierać własny "sklep".

  Zasadniczo sposób w jaki działa to sprzedawca wymienia element, dodając zdjęcia i opis oraz wybierając cenę i opcje wysyłki. (O szczegółach dotyczących aukcji przedmiotów będziemy informować później). Kupujący mogą następnie licytować lub po prostu "kupić teraz". Po dokonaniu transakcji kupujący dokonują płatności za pośrednictwem dowolnej z wielu różnych opcji płatności, a statki sprzedającego to.

  Chociaż może być wolny do wystawienia przedmiotu (w zależności od tego, ile przedmiotów wystawiasz w miesiącu), sprzedawca płaci opłatę, gdy jest sprzedawany. Dowiedz się więcej o opłatach w serwisie eBay. Sprzedawcy zazwyczaj płacą również opłaty związane z metodą płatności, z której korzysta kupujący. Istnieją inne usługi, za które możesz zapłacić.

  Po zakończeniu transakcji kupujący i sprzedający przekazują sobie wzajemnie informacje zwrotne na temat procesu sprzedaży i / lub przedmiotu sprzedaży. Serwis eBay ma wiele zasad chroniących zarówno kupujących, jak i sprzedających, więc zanim zaczniesz wiedzieć, czym one są. Przeczytaj ten przewodnik Survival Guide w serwisie eBay.

 • 03 Decyzja o sprzedaży

  Getty

  Dla niektórych, którzy chcą sprzedać w serwisie eBay, to, co sprzedać, nie jest tak naprawdę brane pod uwagę. Wiedzą, co chcą sprzedać. Być może mają już produkt ze swojej rodzimej firmy, a serwis eBay to sposób na rozszerzenie swojego rynku. Firma zapewnia niezliczoną ilość narzędzi, dzięki którym sprzedawca może skorzystać z odpowiedniej ceny. Może to być sposób na rozpoczęcie sprzedaży online bez inwestycji w infrastrukturę sprzedaży narzędzi na własnej stronie internetowej, stromą krzywą uczenia się, jak z nich korzystać i wysiłek budowania rynku dla twoich towarów. Jeśli to ty, przejdź do następnego slajdu "Przygotowanie do pracy".

  Jeśli jednak Twoim celem jest rozpoczęcie nowej działalności jako sprzedający w serwisie eBay, a nie rozszerzenie istniejącej, to co sprzedać, jest bardzo ważne.

  Popularne kategorie rzeczy do sprzedania w serwisie eBay to elektronika, odzież i przedmioty kolekcjonerskie. Ludzie idą na eBay na zakupy, ponieważ chcą znaleźć rzeczy tańsze niż w swojej własnej lokalizacji lub znaleźć rzeczy, które nie są łatwo dostępne lokalnie. Trzymaj to na czele swojego umysłu, gdy wybierzesz to, co chcesz sprzedać.

  Podczas gdy w wielu przypadkach kupujący płaci za wysyłkę, ktokolwiek za to płaci, zwiększa całkowity koszt. Rozważając przedmiot na sprzedaż, pamiętaj, że kupujący zazwyczaj szukają oferty i zapłacą tyle za przedmiot. Jeśli koszt wysyłki przedmiotu jest zbyt duży, może to uniemożliwić jego wydanie.

  Jednym z podejść dla początkujących jest rozpoczęcie sprzedaży rzeczy, które już posiadasz, ale już nie potrzebujesz lub nie chcesz, jak na przykład elektroniczna sprzedaż stoczni. Zaletą tego jest nie tylko to, że nie musisz wydawać pieniędzy na rzeczy do odsprzedaży; to także, że nauczysz się więcej, sprzedając szerszy asortyment przedmiotów. Ponieważ nie masz żadnych komentarzy, nie rozpoczynaj od sprzedaży przedmiotów o wysokich cenach. Kupujący mogą być ostrożni wobec sprzedawcy bez opinii, więc zacznij od małych.

  Jeśli masz doświadczenie w danej dziedzinie, takie jak antyki lub elektronika, możesz kupić używane przedmioty lokalnie na pchlim targu lub w innym tanim miejscu i odsprzedać je w serwisie eBay. Ale posiadanie wiedzy na temat przedmiotu i potencjalnych klientów jest kluczem do osiągnięcia zysku dzięki tego rodzaju przedmiotom. Cokolwiek sprzedajesz, musisz mieć możliwość uzyskania go taniej niż przeciętna osoba może go kupić na miejscu. Może to oznaczać samodzielne lub znalezienie dobrej ceny od hurtownika.

 • 04 Przygotowanie do instalacji

  Getty

  Wybierz identyfikator eBay

  Większość potencjalnych sprzedawców w serwisie eBay prawdopodobnie kupiła coś na stronie internetowej, więc może już mieć identyfikator serwisu eBay. Jeśli ten identyfikator zawiera dobre opinie, możesz go zachować do sprzedaży. Jednak możesz również chcieć identyfikatora zgodnego z Twoją firmą. Możesz zmienić swój identyfikator, ale serwis eBay powiadomi kupujących, że ostatnio zmieniłeś swój identyfikator, co może być dla niektórych czerwona flaga.

  Załóż konto eBay

  Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić podczas zakładania konta, jest określenie, jakiego rodzaju konta chcesz prowadzić, firmy lub osoby. Możesz sprzedawać za pomocą jednego.

  Główną zaletą, szczególnie dla sprzedawców w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, jest to, że możesz używać nazwy swojej firmy na swojej stronie. Oznacza to, że nazwa będzie wyświetlana w komunikacji z kupującymi, w tym fakturami i wiadomościami e-mail. W krajach, w których istnieje podatek od wartości dodanej (VAT), będzie on stanowił procent VAT dla kupujących.

  Zasadniczo konta biznesowe są przeznaczone dla sprzedawców o dużej sprzedaży. Możesz łatwo zmienić konto z firmy na osobę i odwrotnie, więc jeśli nie masz jeszcze nazwy firmy, możesz ją zmienić później.

  Aby utworzyć konto, musisz podać swoje imię i nazwisko, adres, adres e-mail i numer telefonu. Twoje nowo utworzone konto będzie miało miesięczne limity sprzedaży, które można zobaczyć na stronie "Wszystko sprzedam" w "Moja eBay". Początkowe limity dla pojedynczego konta to zazwyczaj 1000 transakcji lub 25 000 $. Gdy przejdziesz do utworzenia pierwszego wpisu, zostaniesz poproszony o wprowadzenie formy płatności za opłaty za sprzedaż. Możesz użyć PayPal, karty kredytowej lub odjąć ją od konta czekowego.

 • 05 Zarabianie

  Getty

  W przypadku większości transakcji (z pewnymi wyjątkami dotyczącymi nieruchomości, pojazdów silnikowych itp.) Istnieją trzy sposoby otrzymywania płatności:

  • Internetowe konto karty kredytowej jest skonfigurowane za pośrednictwem zewnętrznego usługodawcy zatwierdzonego przez eBay i zwykle wiąże się z wysokimi opłatami.

  • Płatności bezpośrednie mogą obejmować gotówkę, czek i przekazy pieniężne, które nie są dozwolone w przypadku sprzedaży online. Jednak sprzedaż osobista w serwisie eBay jest dość rzadka

  • PayPal jest najpopularniejszą formą płatności wykorzystywaną w serwisie eBay i możesz akceptować karty kredytowe, które jej używają.

  Wszystkie metody płatności elektronicznych zatwierdzone przez eBay korzystają z systemu realizacji transakcji w serwisie eBay. Kupujący zobaczy przycisk "Zapłać teraz", który przeniesie Cię do wybranych przez Ciebie opcji płatności.

  Konfigurowanie konta PayPal

  Konto PayPal jest koniecznością dla sprzedawców w serwisie eBay, nawet jeśli nie jest to faktyczne wymaganie. Aby otrzymać płatność za pośrednictwem konta PayPal, musisz wybrać, czy chcesz konto osobiste, firmowe, czy premierowe. Konta osobiste mają bardzo ograniczone usługi dla sprzedawców.

  Bez względu na to, jakie masz konto, wysyłanie pieniędzy jest zawsze bezpłatne. Są jednak opłaty związane z otrzymywaniem pieniędzy na wszystkich kontach, a na kontach osobistych istnieje limit transakcji przychodzących, które możesz wykonać.

  Konta Premier i biznesowe umożliwiają nieograniczoną liczbę transakcji kartą kredytową. Sprzedaż online w Stanach Zjednoczonych kosztuje 2,9 procent transakcji plus 0,30 USD. Poza Stanami Zjednoczonymi wynosi ona 4,4% plus opłata zależna od kraju. Możesz również użyć systemu PayPal, aby akceptować płatności w swojej prawdziwej historii, ale istnieje inna struktura opłat.

  PayPal oferuje narzędzia do fakturowania, przypomnienia o płatnościach i opcje płatności w aukcjach dla swoich klientów biznesowych i klientów.

  Konta firmowe umożliwiają wysyłanie masowych płatności do klientów (prawdopodobnie nie jest to konieczne dla sprzedawców w serwisie eBay) i umożliwiają prowadzenie działalności gospodarczej pod nazwą firmy.

  Po utworzeniu konta PayPal wykonaj następujące kroki, aby połączyć je z kontem eBay.

 • 06 Zacznij sprzedawać!

  Getty

  Aby utworzyć listing, wpisz tutaj nazwę przedmiotu. Serwis eBay przeniesie Cię do właściwej kategorii i przeprowadzi Cię przez to. Wyświetli podobne aukcje, które pomogą Ci go wycenić. Będziesz musiał podać opis i zdjęcia. Chociaż nie są wymagane, są niezbędne dla większości kupujących. Możesz także użyć aplikacji mobilnej eBay, aby przesłać swoje zdjęcia, a nawet dodać informacje o produkcie, jeśli ma kod kreskowy.

  Wybierz rodzaj aukcji i cenę. Może to być aukcja z czasem 3, 5, 7 lub 10 dni. Lub może to być sprzedaż o stałej cenie. Możesz połączyć oba, tworząc aukcję, ale dodając "Kup teraz" lub stałą cenę. Jeśli podobne przedmioty będą sprzedawane, serwis eBay zaleci zarówno początkową ofertę, jak i stałą cenę.

  Jeśli przedmiot jest często sprzedawany, serwis eBay może polecić opłatę za wysyłkę, którą możesz ustawić dla kupującego. Możesz również zaoferować bezpłatną wysyłkę i odbiór miejscowy. Musisz również zdecydować, czy akceptujesz zwroty i ustawić czas obsługi, czyli ile czasu zajmie Ci wysłanie.

  Jeśli wszystko to wydaje Ci się zbyt skomplikowane, zawsze możesz skorzystać z usługi eBay Valet, w której ktoś inny sprzedaje twoje rzeczy (ograniczone do). Nawet nie płacisz za wysyłkę. Otrzymujesz obniżkę ceny sprzedaży nawet o 80 procent w przypadku sprzedaży o wartości 500 USD lub więcej lub nawet o 25 procent w przypadku sprzedaży poniżej 25 USD.