9 Rzeczy osobiste do zrobienia przed podróżą służbową

Jeśli chodzi o podróże służbowe, istnieje długa lista zadań i obowiązków, które należy wykonać przed wyjściem z domu. Skorzystaj z poniższej listy kontrolnej podróży i opuść dom ze spokojem ducha, abyś nie zapomniał zająć się czymś ważnym.

Potwierdź, że Twoja identyfikacja nie wygasła

Sprawdź datę wygaśnięcia na prawie jazdy i / lub paszporcie. Kiedy wynajmujesz samochód, nie można się doczekać, aby dowiedzieć się, że Twoja licencja wygasła.

Sprawdź swoją stronę RMV, aby dowiedzieć się, czy Twoja licencja wygaśnie, gdy jesteś daleko.

Jeśli zamierzasz podróżować po całym świecie, sprawdź datę ważności swojego paszportu z dużym wyprzedzeniem. Jeśli chcesz zamówić nowy paszport, dostaniesz nowy w ciągu sześciu tygodni. Jeśli potrzebujesz go szybciej, za dodatkową opłatą oferuje dwutygodniowy przyspieszony serwis.

Sprawdź zasięg swojego telefonu komórkowego

Upewnij się, że Twój plan telefonu komórkowego pokryje Cię odpowiednio, gdy będziesz daleko. To byłoby okropne zakończenie podróży, aby znaleźć rachunek wyższy niż zwykle. Podejmij kroki zapobiegawcze, aby upewnić się, że jesteś objęty ubezpieczeniem podczas podróży służbowej.

Skontaktuj się z działem obsługi klienta operatora i ostrzeż go o swoich planach podróży. Agent będzie w stanie wyjaśnić twoje opcje i poinformować Cię o ewentualnych dodatkowych opłatach. Wiele planów oferuje krótkoterminowe ulepszenia umowy za rozsądną opłatą, która pokryje międzynarodowe opłaty za korzystanie z Internetu, SMS-y i dostęp do Internetu w czasie podróży.

Sprawdź swoje wkłady na receptę

Ustal, czy twoje obecne leki na receptę będą trwać przez cały czas trwania podróży plus kilka dni (nie chcesz robić północy w aptece w dniu, w którym wrócisz). Jeśli nie, poczyń przygotowania, aby je uzupełnić z góry.

Aby być po bezpiecznej stronie, rozważ przyniesienie kopii recepty wraz z tobą, a także informacje kontaktowe twojego lekarza.

Lepiej być przygotowanym na wypadek, gdyby coś się wydarzyło, a podczas pobytu poza miastem musisz wypełnić jeden ze swoich zaleceń.

Hit The Dry Cleaners

Zrób wycieczkę do pralni chemicznych z ubraniami służbowymi, które wymagają czyszczenia. Dodaj odbiór suchego czyszczenia na dzień przed podróżą do swojej listy. W ten sposób unikniesz frustracji podczas pakowania!

Sprawdź, czy potrzebujesz ubezpieczenia zdrowotnego poza miastem

Sprawdź u swojego ubezpieczyciela medycznego ubezpieczenie lub zapoznaj się z polisą ubezpieczeniową, aby ustalić, jakie są twoje opcje medyczne w przypadku sytuacji nadzwyczajnej poza miastem. Wiele firm ubezpieczeniowych wymaga, abyś powiadomił ich w ciągu 24 godzin od skorzystania z izby przyjęć ratunkowych lub centrum pomocy w nagłych przypadkach w celu pokrycia roszczenia.

Ostrzegaj swój bank i firmy obsługujące karty kredytowe

Zadzwoń do działów obsługi klienta banku i firmy obsługującej karty kredytowe. Poinformuj ich, że będziesz w podróży służbowej i podaj im listę wszystkich dat i lokalizacji podróży. Wiele banków i firm obsługujących karty kredytowe odmawia opłat w innych krajach lub w popularnych lokalizacjach wypoczynkowych, jeśli nie powiadomiłeś ich wcześniej o swoich planach podróży.

Zapakuj swoje dokumenty podróży

Upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne dokumenty podróży, takie jak:

Połącz się z systemem wsparcia

Niech wszyscy w twoim systemie wsparcia (ludzie, na których zawsze możesz liczyć) wiedzą o twoich planach podróży. Poproś ich, aby podczas nieobecności zameldowali się na waszych znaczących innych i swoich dzieciach. Kiedy jesteś daleko, może to być wyjątkowy czas, aby związać się z rodziną. Pomoże również wypełnić pustkę.

Ustaw razy, aby połączyć się z dziećmi

Ustawiaj z wyprzedzeniem czasy, w których możesz korzystać z FaceTime lub Skype z dziećmi. Dzieci uwielbiają strukturę, więc zaznacz kalendarz przed wyjazdem, aby wiedzieć, kiedy z nimi porozmawiasz. Jest OK, jeśli czas nie jest taki sam każdej nocy.

Możesz mieć biznesowe obiady! Tak długo, jak dzieci widzą w kalendarzu, że będą rozmawiać z mamą, będą czuć się komfortowo, tak samo jak ty.

Edytowane przez Elizabeth McGrory.