5 wskazówek, jak skutecznie zabrać dziecko do pracy

Nie musisz się denerwować, żeby zabrać dziecko do pracy

Przenieś swoje dziecko do pracy to czwarty czwartek kwietnia, czas, kiedy biura w całym kraju otwierają swoje drzwi, by dać synom i córkom swoich pracowników spojrzenie na świat pracy. Podczas gdy dzień "Bring Your Child to Work Day" rozpoczął się od skupienia się na wzmacnianiu pozycji dziewcząt , większość miejsc pracy przyjmuje teraz zarówno chłopców, jak i dziewczęta.

Jeśli Twój pracodawca ma oficjalny program "zabierz dziecko do pracy", masz szczęście!

Znajdź nazwisko koordynatora i podpisz dziecko szybko.

Ale nawet jeśli nie ma nic formalnego na dzień dzisiejszy, nadal możesz cieszyć się "przyprowadzaniem dziecka do pracy". Z pewną dozą pewności, może to być wspaniała okazja dla Ciebie i Twoich dzieci.

Najpierw sprawdź ze swoim menedżerem

Zanim zdecydujesz się zabrać dziecko do pracy , skontaktuj się ze swoim przełożonym i współpracownikami. Zapewniamy, że nie będzie ważnych spotkań, podróży służbowych czy dużych terminów zaplanowanych tego dnia i że wszyscy będą przygotowani na kilka przerw.

Możesz zadawać pytania takie jak:

Zdecyduj, jak długo pozostaną

Pomyśl o temperamencie Twojego dziecka podczas planowania, jak długo pozostaną w twoim miejscu pracy. Czy możesz zabrać ze sobą zabawki lub rozrywki? Czy Twoje dziecko jest łatwym w użyciu spychaczem, który może spać w wózku i pracować godzinami?

Gdy określisz idealny czas, będziesz musiał dowiedzieć się, jak zabrać dziecko ze szkoły lub opieki nad dzieckiem i jaka pora dnia będzie najlepsza.

Jeśli pracujesz w pobliżu swojej szkoły, łatwo może się pojawić i wyjść. Jeśli nie, pomyśl o przejeździe z innymi rodzicami, którzy chcieliby przywieźć dziecko do pracy. Lub sprawdź, czy współmałżonek, sąsiad, inny członek rodziny lub opiekunka może być chętny do pomocy.

Zaplanuj swoją wizytę

Cała idea "przynieś dziecku dzień pracy" ma dać dziewczętom i chłopcom pojęcie o tym, co robią ich rodzice w pracy, aby mogli zacząć myśleć o możliwościach kariery dla siebie. Mając to na uwadze, zastanów się, jakie doświadczenia dadzą Twojemu dziecku smak Twojej pracy.

Niektóre z najpotężniejszych działań mają element interaktywny. Pracodawcy, którzy prowadzą programy "Bring Your Child to Work Day", mogą zorganizować dyskusję przy okrągłym stole, oprowadzić z przewodnikiem po miejscu pracy lub zorganizować praktyczne warsztaty na podstawie wiedzy każdego działu.

Jeśli prowadzisz działalność solo, możesz poprosić chętnych kolegów, aby zademonstrowali najbardziej dostępne części swojej pracy. Dzieci uwielbiają wszystko, co ma związek z pieniędzmi , na przykład kasjer, który pozwala im dzwonić na wyprzedaży lub menedżer płac, pokazując im, jak wyciąć czeki. Będą również zainteresowani wpływem twojej pracy, ponieważ wiele dzieci wierzy, że mama i tata grają tylko na komputerze i rozmawiają przez telefon przez cały dzień.

Nie lekceważ przyjemności, jaką Twoje dziecko będzie miało podczas codziennych dojazdów do pracy, filiżanki kawy i przerwy na lunch z tobą. Przygotuj się na swojego syna lub córkę, aby cieszyć się podróżą metrem lub autobusem, lub po prostu odbierz fajny rachunek za parkowanie w garażu.

Porozmawiaj ze szkołą

Nie zapomnij porozmawiać ze szkołą dziecka i nauczycielami, aby poinformować ich, że nie będzie jej w "Dniu Twojego Dziecka do pracy". Zapytaj o jakąkolwiek pracę z makijażem lub pracę domową, którą powinieneś otrzymać z wyprzedzeniem, która może być cichą aktywnością podczas ciszy w ciągu dnia.

Większość szkół będzie wspierać twoje dziecko, które będzie z tobą pracować, o ile dzień nie spadnie na wycieczkę lub wielki test. Im więcej z góry zapytasz, tym lepiej.

Porozmawiaj z dzieckiem

Na koniec porozmawiaj z dzieckiem. Porozmawiaj o tym, co zarabiasz na życie i zapytaj, czy mają jakieś szczególne zainteresowania lub aspekty Twojego miejsca pracy, które chcieliby zobaczyć.

Naszkicuj podstawowy plan dnia i wspomnij o niespodziankach, których powinien się spodziewać. Pamiętaj, aby dotknąć odpowiednich zachowań biurowych i ubierać się, szczególnie jeśli masz nastolatka.

Zapytaj swoje dziecko, jakie mają oczekiwania i cele na dany dzień. Nie żebyś musiał ich wszystkich spotkać, ale uprzedzony jest uzbrojony!