Opis czasu pracy, godziny i korzyści

Pracownicy nie mają uniwersalnego harmonogramu. Wiele rzeczy w ich życiu osobistym może faktycznie kolidować ze standardowymi 9 do 5 godzin, od poniedziałku do piątku. Niezależnie od przyczyny pracownicy doceniają elastyczny harmonogram, znany również jako flextime, umożliwiający dostosowanie godzin w określonym zakresie godzin i dni.

Jakie godziny obejmuje Flextime?

Nie ma ustalonego czasu, który musi obejmować czas zginania, ani nie ma żadnych wymogów prawnych, aby oferować pracownikom czas flex. Każda firma decyduje, czy oferuje elastyczny czas pracy oraz dni i godziny, w których chce pracować. Przykłady elastycznego czasu pracy dla pracowników mogą obejmować: Ważne jest ustalenie zasad, których muszą przestrzegać pracownicy i menedżerowie. Flextime może być oferowany każdemu, ale nie może dyskryminować. Pracodawcy mogą ograniczyć czas pracy w niektórych sytuacjach. Najlepszym miejscem do określenia takiej polityki jest podręcznik dla pracowników .

Czy ktokolwiek może mieć Flextime?

Czas Flextime jest możliwy dla każdej funkcji zadania; jednak znacznie trudniej jest oferować czas FlexPeed pracownikom zorientowanym na klienta i klienta, zwłaszcza gdy oczekuje się, że będą w określonych godzinach. Inne branże, które nie są oparte na kliencie i kliencie, mogą umożliwić pracownikom przybycie w określonej liczbie godzin tygodniowo. Mimo to inne branże, takie jak technologie informacyjne, mogą działać w cyklu 24-godzinnym i potrzebują pracowników dzień i noc. W przypadku takich pozycji harmonogram elastycznego czasu pracy leży w najlepszym interesie wszystkich.

Jakie są zalety nadawania pracownikom czasu na flex?

Istnieje wiele korzyści, które dają pracownikom flextime. Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym to jedna z największych korzyści. Nie wszyscy pracownicy mają elastyczny harmonogram. Pracownicy mogą mieć różnego rodzaju konflikty w życiu osobistym, które nie pozwalają na typowy dzień 9 do 5, ale muszą pozostać w pełnym wymiarze czasu z przyczyn finansowych. Opieka nad dziećmi i osobami starszymi, druga praca i nauka to przykłady konfliktów z godzinami pracy. Niektórzy pracownicy mogą potrzebować skoordynować program opieki nad dzieckiem ze swoim współmałżonkiem, a to może pomóc im wcześnie i wcześnie wyjść, aby odebrać dziecko. Inni mogą wracać do szkoły i muszą wcześniej wyjść na zajęcia. Jeszcze inni mogą mieć wyznaczoną wizytę u lekarza, która powoduje, że przychodzą oni późno i regularnie spóźniają się.

Kolejną korzyścią elastycznego czasu pracy jest umożliwienie pracownikom uniknięcia czasu szczytu. Dla pracowników z długimi dojazdami mile widziany jest wszelki wysiłek, aby uniknąć zasiadania w korku. Ten niezapłacony profit może utrzymać wysoko wykwalifikowanych pracowników i uniemożliwić im znalezienie stanowiska bliżej domu.

Kolejną korzyścią, w zależności od tego, jak wygaszany jest czas flex, mogą być niższe koszty ogólne. Jeśli pracownicy pracują drastycznie w różnych godzinach, mogą dzielić przestrzeń biurową i sprzęt, oszczędzając pieniądze firmy. Chociaż nie jest to znacząca oszczędność, może pomóc zatrzymać wykwalifikowanych pracowników, oferując jednocześnie niewielkie oszczędności.

Zapewnienie pracownikom elastycznego czasu pracy umożliwia im zaplanowanie życia w miejscu pracy w bardziej odpowiedni sposób bez poświęcania wydajności pracy. Kiedy pracownicy mogą realizować swoje osobiste cele, nadal pracując na pełen etat, mogą skupić się na wykonywaniu pracy, a nie martwić się o swoje życie osobiste i jak będą na czas.