Jak zostać certyfikowanym menedżerem projektu

Niektórzy ludzie zarządzają projektami w ramach wykonywania swoich zwykłych obowiązków zawodowych. Inni zarządzają projektami wyłącznie ze względu na ich obowiązki zawodowe. Ta ostatnia grupa składa się z profesjonalnych kierowników projektów .

Gdy ludzie przestawią się z kariery zawodowej, od zarządzania projektami do bycia menedżerami projektu, zaczynają dostrzegać, że w celu wylądowania najlepszych miejsc pracy potrzebują profesjonalnych certyfikatów. W przypadku zawodów związanych z zarządzaniem projektami na poziomie średnim i wyższym, zaświadczenie o zarządzaniu projektem jest przyznawane. Oto kroki, aby zostać certyfikowanym kierownikiem projektu.

 • 01 Zdecyduj, że chcesz zostać certyfikowanym menedżerem projektu

  Pierwszym krokiem do zostania certyfikowanym kierownikiem projektu jest podjęcie decyzji o tym, że chcesz nim być. Dla wielu decyzja ta stanowi zmianę w karierze. Ludzie często wpadają w profesjonalne zarządzanie projektami po sukcesach w sporadycznym zarządzaniu projektami. Odkrywają, że mają naturalne zdolności i chcą rozwijać tę zdolność w sposób, który przyniesie im korzyści zawodowe.

  Certyfikacja pokazuje obecnych i potencjalnych pracodawców, z którymi poważnie myślisz o karierze w zarządzaniu projektami.

 • 02 Wybierz certyfikację, którą chcesz kontynuować

  Chociaż istnieje wiele globalnych organizacji, które oferują certyfikaty zarządzania projektami, Project Management Institute lub PMI jest wiodącą na świecie profesjonalną organizacją dla menedżerów projektów. Oprócz kilku specjalistycznych certyfikatów zarządzania projektami, PMI oferuje dwie ogólne certyfikaty - Project Management Professional lub PMP® oraz Certified Associate w Project Management lub CAPM®.

  PMP® jest najczęstszym certyfikatem zarządzania projektami na świecie. CAPM® jest certyfikatem niższego poziomu dla nowszych kierowników projektów, którzy prawdopodobnie będą realizować PMP® po uzyskaniu kwalifikacji PMP®.

 • 03 Zostań członkiem PMI

  Dołączenie do PMI podczas certyfikacji zarządzania projektami ma dwie podstawowe zalety. Najpierw zyskujesz natychmiastowy dostęp do najnowszej edycji Project Management Body of Knowledge lub PMBOK® Guide .

  Ta książka jest materiałem źródłowym do pytań na egzaminy PMP® i CAPM®. Po drugie, uiszczenie opłaty członkowskiej daje zniżki na inne zakupy, takie jak opłata egzaminacyjna, która decyduje, czy dołączyć do oczywistego wyboru.

 • 04 Zaplanuj swój egzamin

  Po dołączeniu do PMI należy zaplanować egzamin. Powinieneś wybrać datę i godzinę, która daje ci wystarczająco dużo czasu na naukę. Zasada wynosi około trzech miesięcy. Daje to wystarczająco dużo czasu na naukę i stawia na ciebie odpowiednią ilość czasu, aby zmotywować twoje przygotowania. Egzaminy muszą być podejmowane osobiście, więc powinieneś wybrać dogodne miejsce do testowania.

 • 05 Badanie, badanie, badanie

  Egzaminy PMI nie są łatwe. Aby zdać egzamin PMP® lub CAPM®, musisz zapoznać się z całym przewodnikiem PMBOK® Guide. Wiele osób decyduje się na zajęcia w stylu obozu startowego.

  Na przykład, ludzie mogą zapłacić kilka tysięcy dolarów za czterodniowy kurs obejmujący materiały przewodnika PMBOK® i podaje wskazówki dotyczące egzaminu. Inni ludzie kupują materiały do ​​nauki i robią to w spokoju. Oba sposoby mogą działać, ale współczynniki przejazdów są wyższe dla osób, które biorą udział w zajęciach.

 • 06 Weź udział w egzaminie

  Egzamin jest jedyną częścią procesu certyfikacji PMI, której nie można przeprowadzić online. Możesz zaplanować swój egzamin online, ale musisz osobiście stawić się na egzamin. Egzamin jest egzaminem wielokrotnego wyboru podjętym na komputerze, ale centrum testowe weryfikuje tożsamość każdego testującego, aby ktoś nie mógł podszywać się pod inną osobę, która ma zdać egzamin. Po ukończeniu egzaminu wypełnisz krótką ankietę. Po sondażu będziesz wiedzieć, czy zdałeś, czy nie.

 • 07 Świętuj swój sukces

  Mam nadzieję, że komputer w centrum testowym mówi, że zdałeś. Jeśli tak się stanie, twoje nazwisko pojawi się w rejestrze certyfikatów PMI w ciągu 24 godzin, a otrzymasz swój certyfikat pocztą w ciągu około miesiąca. Gdy wyjdziesz z centrum testowego, poświęć chwilę, by zastanowić się nad swoim sukcesem, a tej nocy wyjdź na miłą kolację. To wielkie osiągnięcie i powinieneś to uczcić!