Jak korzyści dla pracowników mogą wspierać utratę wagi

https://pixabay.com/en/fitness-treadmill-running-957115/

Otyłość osiągnęła astronomiczne rozmiary w ciągu ostatnich kilku lat. Według Centers for Disease Control około 35,7 procent wszystkich dorosłych uważa się za osoby otyłe. Prawie jedna na 20 osób dorosłych uważana jest za chorobliwie otyła. Około 74 procent mężczyzn jest klasyfikowanych jako osoby z nadwagą, a około jedna trzecia kobiet cierpi na otyłość.

Koszty opieki zdrowotnej są zazwyczaj wyższe dla osób otyłych, które cierpią z powodu innych problemów zdrowotnych, które mogą wpływać na składki na ubezpieczenie.

Dlatego nie jest zaskakujące, że coraz więcej pracodawców próbuje znaleźć sposób, aby pomóc pracownikom w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i zmniejszyć częstość występowania otyłości, tworząc programy świadczeń, które wspierają utratę wagi i cele sprawnościowe.

Gdy korporacyjne programy odnowy biologicznej idą źle

Problem polega na tym, że często te dobre intencje działają przeciwko programom świadczeń, ponieważ wydają się kierować do otyłych pracowników. Jest powszechnym mitem, że wszyscy otyli ludzie są niezdrwi. Chociaż możliwe do uniknięcia choroby mogą być spowodowane otyłością lub otyłością jest czynnikiem lub objawem, nie oznacza to, że każda otyła osoba jest chora lub nie jest w formie. Wiele z nich jest bardzo zdrowych i pozostaje aktywnych fizycznie przez całe życie. Bycie dużym może być spowodowane wieloma rzeczami, w tym genetyką, wyzwaniami hormonalnymi, urazami i chorobami, które utrudniają zrzucenie dodatkowej wagi.

Często zdarza się, że miejsce pracy, które koncentruje się na zdrowiu, może zrazić pracowników, którzy są uważani za otyłych.

Mogą czuć się wyróżnieni, winni i zagrożeni korporacyjnymi inicjatywami na rzecz ograniczenia otyłości. W tym momencie programy świadczeń i odnowy biologicznej mają odwrotny skutek.

Ważne jest, aby wszyscy pracownicy, niezależnie od ich wielkości i kształtu, byli traktowani z szacunkiem i współczuciem, tak aby otrzymywali pozytywne wzmocnienie zamiast negatywnych spojrzeń i komentarzy.

Przy większej wrażliwości na różnorodność istot ludzkich, może być więcej pozytywnych rezultatów.

Oto kilka sposobów, które pracodawcy mogą wspierać utratę wagi i zwiększenie sprawności fizycznej wszystkich pracowników w celu zmniejszenia otyłości.

1. Zrób to o wszystkich pracowników

Może być łatwo i kusząco podkreślić tylko Twoją otyłą populację pracowników. Ale z samej swojej natury jest to dyskryminujące. Zamiast tego wszelkie świadczenia dla pracowników dotyczące programów odnowy biologicznej, które są ukierunkowane na wspieranie sprawności i utraty wagi, muszą być przekazywane i promowane wszystkim pracownikom. Nigdy nie odciągaj otyłego pracownika na bok i nie griluj ich o uczestnictwie w programie odnowy biologicznej . Będzie to miało odwrotny skutek. Zamiast tego, kontynuuj edukację i inspiruj wszystkich pracowników, aby osiągali swoje cele zdrowotne z pozytywnym wzmocnieniem.

2. Zapewnij dostęp do przystępnych cenowo usług utraty wagi

Szacuje się, że może to kosztować nawet 20 000 dolarów za operację utraty wagi. Każdego roku miliony dolarów wydawane są przez osoby otyłe na produkty i usługi odchudzające. Nie ma potrzeby, aby pracownicy musieli zadłużać się, aby stracić kilka funtów. Upewnij się, że twoje świadczenia dla pracowników są przystępne, aby wszyscy pracownicy mogli uzyskać dostęp do usług odchudzających, takich jak poradnictwo żywieniowe, członkostwo w centrum fitness i opieka medyczna.

3. Daj pracownikom bieżące wsparcie

Utrata masy ciała to całkowita zmiana stylu życia. To nie jest tymczasowa poprawka. Dlatego jeśli Twoja organizacja będzie angażować się w pracę z pracownikami, którzy próbują schudnąć, powinieneś spodziewać się, że będziesz w nim na długi dystans. Upewnij się, że pracownicy mają dostęp do wsparcia na miejscu, takiego jak grupy peer-to-peer i doradztwo w razie potrzeby. Skonfiguruj zespoły fitness i zachęć wszystkich pracowników do uczestniczenia co tydzień w co najmniej jednej aktywności fizycznej.

4. Zachęcaj pracowników do zmniejszania stresu

Stres jest ogromnym problemem w Ameryce. Ludzie są przepracowani i stale radzą sobie ze stresującymi sytuacjami, które mogą powodować wzrost poziomu kortyzonu. Nauka wykazała, że ​​kortyzon może powodować dodawanie tłuszczu z brzucha i tendencję do przejadania się. Oprócz fizycznych aspektów wsparcia utraty wagi i świadczeń medycznych na pokrycie wizyt w biurze, zapewnij bezpieczne miejsca dla pracowników, w których mogą odstresować się i spędzić czas w ciszy, kiedy tego potrzebują.

5. Ustaw opcje fitness, które pasują do wszystkich poziomów

Jeśli Twoja firma decyduje się na salę fitness na miejscu lub ścieżki spacerowe, ważne jest, aby upewnić się, że są one dostępne dla wszystkich poziomów pracowników. Możesz mieć pracowników, którzy mają problemy z mobilnością. Dlatego musisz zmodyfikować część swojego obiektu, aby upewnić się, że mogą w nim uczestniczyć. Jeśli wysyłasz pracowników z ośrodka do centrum fitness, poświęć czas, aby go odwiedzić i uzyskać informacje na temat dostępności HCP. To są rzeczy, które mogą zrobić dużą różnicę dla pracownika, który stara się schudnąć.

6. Oferta zdrowej żywności i opcji napojów

Może to być bardzo motywujące dla pracowników, aby mieć zdrowsze opcje wokół nich w zakresie żywności i napojów. Nawet twoje automaty z przekąskami mogą być zaopatrzone w zdrowsze wybory, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo, że pracownicy będą ulegać pokusie zaspokajania słodkich i słonych przekąsek. Każdy wydział powinien być wyposażony w chłodnicę wody, aby zachęcić do większej ilości wody. Jeśli pozwala na to Twoja placówka, przygotuj małą kuchnię, w której pracownicy mogą przynieść zdrowe obiady do pracy, lub możesz zapewnić firmie cateringowej zapewnienie zdrowego posiłku przynajmniej raz w tygodniu.

7. Zapewnij przydatność Wearables do śledzenia sukcesu

Wielką korzyścią dla pracowników jest możliwość korzystania z przydatnego do noszenia urządzenia fitness. Może to być bardzo motywujące, ponieważ pracownicy mogą śledzić takie rzeczy, jak liczba kroków, które podjęli, spalone kalorie, schody, na które się wspięli i ile przeszło. Urządzenia Wearable Fitness mogą być również podłączone do społeczności internetowych innych osób, które próbują schudnąć i uzyskać dopasowanie. Utwórz stronę zespołu dla swojej firmy i przyjazne konkursy, aby wszyscy pracownicy mogli wskoczyć na pokład. Zapewnij zachęty do osiągnięcia ważnych celów i upewnij się, że rozpoznajesz pracowników, którzy osiągają swoje cele.

Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, świadczenia pracownicze będą znacznie bardziej ukierunkowane na pomoc pracownikom w utracie sprawności. Jest to korzystne dla Twojej firmy i Twoich pracowników. Pamiętaj, aby zachować pozytywne nastawienie i nigdy nikogo nie celuj po prostu dlatego, że mają nadwagę.