Microsoft Office Skills for Resumes

Pracodawcy z wielu branż i dziedzin oczekują od osób poszukujących pracy umiejętności Microsoft Office. Jest to prawdopodobnie najbardziej powszechnie używane oprogramowanie w przedsiębiorstwach na całym świecie. Być może nie musisz być ekspertem od MS Office, ale pomoże to w twoich perspektywach pracy przynajmniej zapoznać się z podstawami i brać pod uwagę większość ról.

Jeśli aplikujesz o stanowisko administracyjne , powinieneś być dobrze zorientowany w używaniu programów pakietu Office do codziennych zadań.

W takim przypadku menedżer ds. Zatrudnienia z pewnością będzie oczekiwał wysokiego poziomu biegłości. W przypadku innych prac - nawet na stanowiskach wysokiego szczebla, zwykle spodziewana jest umiejętność czytania w programie Microsoft Word.

MS Office zawiera dziesięć różnych aplikacji komputerowych, a najbardziej powszechne są Excel dla arkuszy kalkulacyjnych, Outlook dla poczty, Powerpoint dla prezentacji wizualnych i Word dla komputerów stacjonarnych.

Najważniejsze umiejętności pakietu Microsoft Office dla najpopularniejszych aplikacji komputerowych:

Najlepsze umiejętności MS Excel

Pracodawcy będą zachwyceni poszukiwaniem osób poszukujących pracy, które posiadają biegłość w zakresie następujących umiejętności MS Office Excel.

Tabele przestawne: zarządzanie danymi jest łatwiejsze w programie Excel, jeśli można opanować sztukę tabeli przestawnej. Tabele przestawne wykonują automatyczne akcje, takie jak sortowanie i uśrednianie, aby pomóc Ci szybko analizować dane, używając formuł, które w przeciwnym razie zajmowałyby godziny, by przeprowadzić szybką analizę.

Funkcja Wypełnij: Ta umiejętność pozwala na powielenie jednego arkusza kalkulacyjnego i automatyczne zastosowanie jego informacji do innych arkuszy.

Pomoże Ci to również szybko wygenerować arkusze podsumowań.

Formatowanie: nie ma reguły, która mówi, że arkusze kalkulacyjne muszą być brzydkie lub nudne. Arkusze kalkulacyjne, które zostały sformatowane przy użyciu jednolitych rozmiarów czcionek, specyficznych dla marki kolorów i jednolitych odstępów, będą lepiej odbierane przez kolegów i szefów. Oprócz podstaw, które sprawiają, że są one smaczne, istnieje teraz mnóstwo ciekawych szczegółów, które każdy może zastosować do arkusza kalkulacyjnego, aby uczynić go atrakcyjnym.

Nie lekceważ potęgi dobrze rozmieszczonej podzielonej linii przerywanej lub wyblakłej kolorystyki tęczy.

Najlepsze umiejętności MS Word

Gdzie kończy się poczta elektroniczna, zaczyna się MS Word. W przypadku większości komunikacji w formie pisemnej w biznesie MS Word jest systemem z wyboru. Większość pracodawców poszukuje kandydatów, którzy mogą wykonywać następujące zadania w MS Word.

Formatowanie i konfiguracja strony: Wielu ludzi miesza się z MS Word, nie mogąc uchwycić podstaw ich niekiedy trudnych w użyciu funkcji formatowania i ustawień strony. Pracownicy będą musieli nauczyć się podstaw tych funkcji, ponieważ są one podstawą korzystania z MS Office. Formatowanie może obejmować takie elementy, jak niestandardowe nagłówki wielokrotnego użytku, wiele kolumn, numerowanie stron oraz opcje czcionek i kolorów. Gdy utworzysz coś, co Ci się podoba, możesz zapisać szablon i ponownie go użyć.

Korzystanie z SmartArt i pól tekstowych : Word doskonale nadaje się do tworzenia dokumentów więcej niż opartych na tekście. Przydaje się również do takich rzeczy jak ulotki i oznakowanie. Program Word ułatwia teraz, ale jest to łatwe, jeśli wiesz, jak korzystać z tych funkcji. Kształty i pola tekstowe mogą czasami być nieporęczne, ponieważ nie lubią się nakładać i czasami przeskakują wokół strony, ale gdy już to zrozumiesz i zrozumiesz dziwactwa, będziesz mistrzem.

Jeśli wolisz nie używać Photoshopa lub nie masz do niego dostępu, MS Word jest świetną alternatywą dla prostych projektów graficznych wykorzystujących obrazy, kształty, kolory i inne elementy projektu.

Najlepsze umiejętności MS PowerPoint

PowerPoint to oprogramowanie do prezentacji. Umożliwia projektantowi tworzenie przystojnych niestandardowych slajdów. Pracodawcy będą szukać kandydatów, którzy mogą przygotować prezentację w programie PowerPoint. PowerPoint ma wiele domyślnych funkcji, takich jak cienie i dźwięki, a ktoś biegły w programie PowerPoint będzie wiedział, które automatyczne cechy do usunięcia, będą wiedzieć, które funkcje dodać.

Praca z niestandardowymi slajdami i szablonami: ktoś biegły w programie PowerPoint będzie w stanie stworzyć atrakcyjny slajd od zera, rozumiejąc podstawowe elementy konstrukcyjne kompozycji, koloru i balansu. Wybrany kandydat będzie mógł również wprowadzić nowe dane do istniejącego szablonu.

Animacja: dodanie animacji do tekstu i obrazów dodaje warstwę podniecenia do każdego slajdu. Animacje umożliwiają elementom na stronie powiększanie lub zmniejszanie i zmniejszanie. Pracodawcy będą preferować kandydatów, którzy mogą gustownie i starannie korzystać z tej zabawnej funkcji.

Praca z MS Office może być przyjemna i satysfakcjonująca. Umiejętności Microsoft Office będą przydatne praktycznie w każdej roli, ale przede wszystkim w środowisku pracy, w którym będą cenione zadania administracyjne. Odśwież swoje umiejętności i przygotuj się na rozmowę o tym, co możesz zrobić z MS Office w następnej rozmowie kwalifikacyjnej.

Programy pakietu Microsoft Office

Lista umiejętności Microsoft Office

A - D

E - P

Q - Z

Jak korzystać z list umiejętności

Wykorzystaj umiejętności wymienione tutaj, gdy tworzysz swoje CV lub list motywacyjny, lub gdy szukasz pracy. Podczas rozmowy przygotuj się do omówienia funkcji, które znasz i co możesz zrobić. Każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, dlatego upewnij się, że dokładnie przeczytałeś opis stanowiska i skoncentrowałeś się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

Listy umiejętności

Umiejętności związane z zatrudnieniem podane przez Job
Listy umiejętności do CV

Dodatkowe informacje

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O umiejętnościach
Co uwzględnić w sekcji "Wznów umiejętności"