Najważniejsze umiejętności biznesowe w zakresie sukcesu w miejscu pracy

Lista umiejętności biznesowych dla CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Najpopularniejszym studiem licencjackim w USA w ostatnich latach był biznes. Marketing, sprzedaż, zrozumienie strategii, trzymanie szczegółów przy jednoczesnym zachowaniu pełnego obrazu są ważnymi elementami pracy w firmie lub prowadzenia jej. Jednak na tym się nie kończy.

Pracodawcy szukają kandydatów biznesowych, którzy mają wysoki poziom inteligencji emocjonalnej, ludzi, którzy są świetnymi komunikatorami i ludzi, którzy mogą zarządzać swoim czasem i organizować przepływ pracy.

Pasja i determinacja mogą przejść długą drogę, a te umiejętności są sprawdzane w czasie. Duch przedsiębiorczości, nastawiony na społeczność sposób myślenia i tendencja do innowacji mogą również przynieść korzyści osobom poszukującym pracy w biznesie.

Spójrz na listę umiejętności i cech życiorysów, listów motywacyjnych, wniosków o pracę i wywiadów. Umiejętności będą się różnić w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, sprawdź też listę umiejętności wymienionych na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Najważniejsze cztery najważniejsze umiejętności Pracodawcy poszukują kandydatów na przedsiębiorców

Komunikacja
Aby skutecznie komunikować się , musisz być równie dobrym słuchaczem, jak mówcą. Praca w biznesie oznacza pracę z innymi ludźmi, zarówno jako lider, jak i podwładny. Obie role wymagają pokory, szacunku, postawy obywatelskiej nawet pod przymusem i szacunku. Aby dobrze się komunikować, musisz mieć znajomość komunikacji pisemnej, werbalnej i niewerbalnej.

Powinieneś być w stanie jasno wyrazić swoje myśli, zarówno na piśmie, jak i na spotkaniach. Powinieneś czuć się komfortowo, rozmawiając jeden na jednego, a pomoże ci to, jeśli będziesz mógł czuć się swobodnie w wystąpieniach publicznych, w mniejszych grupach, takich jak spotkania biznesowe, a także w większych grupach.

Finanse
Zarządzanie decyzjami finansowymi jest kluczową częścią roli większości pracowników biznesowych.

Oznacza to, że kandydaci powinni rozumieć potrzeby finansowe firmy, a także zawiłości tego, co obecnie wymaga rynek. Pracodawcy będą szukać kandydatów, którzy mogą przeanalizować sytuację finansową, wyciągnąć logiczne wnioski, a następnie wdrożyć działania. Dobry kandydat będzie w stanie wskazać finansowe powody swoich decyzji. Powinny również być w stanie tworzyć szczegółowe i dokładne raporty finansowe.

Delegacja
Zarządzanie ludźmi, a nawet praca z rówieśnikami nie oznacza samodzielnego podjęcia pracy. W biznesie duch współpracy przynosi korzyści wszystkim, a częścią współpracy jest delegowanie. Oznacza to oferowanie innym osobom możliwości pracy, nawet jeśli uważasz, że przyniesie to korzyści Twojej firmie lub wznowić ją. Delegacja jest również ważnym szczegółem zarządzania czasem. Jeśli weźmiesz wszystko na siebie, prawdopodobnie Twoja praca w kluczowych obszarach ucierpi. Ktoś, kto celuje w biznesie, będzie w stanie zarządzać własnym obciążeniem pracą poprzez odpowiednie delegowanie zadań i projektów do kolegów i podwładnych.

Umiejętności miękkie
Kuszenie koncentruje się na umiejętnościach technicznych i analitycznych podczas omawiania cech biznesowych, ale umiejętności miękkie są tak samo ważne jak rzeczy, o których uczysz się w szkole biznesu.

Niektóre z najlepszych umiejętności miękkich, niezbędne do odniesienia sukcesu w biznesie, to bycie graczem zespołowym, co oznacza bycie bezinteresownym i chętnym do współpracy oraz rozważanie tego, co jest najlepsze dla grupy, nie tylko dla ciebie.

Posiadanie elastycznego podejścia, co oznacza, że ​​idziesz w parze z planem, nawet jeśli nie jest to plan, z którym się zgadzasz lub z którym się zgadzasz. Rozwiązywanie problemów to duża miękka umiejętność, o której należy pamiętać. Kiedy nieoczekiwane klucze są rzucane na koła zębate, dobry rozwiązujący problemy zachowa spokój i myśli krytycznie, aby znów zacząć działać. Rozwiązywania problemów są bardzo wartościowe dla pracodawców. Zaufanie to kolejna miękka umiejętność, która ma wysoką wartość, ale nie fałszywą ufność, lub wyniosłą postawę, która jest niezasłużona. Zaufanie musi być poparte prawdziwą wiedzą, umiejętnościami i umiejętnościami.

Wejście do biznesu jest popularne i może być bardzo opłacalne.

Możliwości zarobkowania w biznesie prawdopodobnie przyciągają większość kandydatów. Aby odnieść sukces w tej dziedzinie, potrzeba więcej niż technicznych i wyuczonych umiejętności, więc trzymaj najlepsze cechy w stosunku do tej listy umiejętności, aby sprawdzić, czy biznes może być dla Ciebie dobrym polem.

Oto lista umiejętności biznesowych, które pracodawcy poszukują u kandydatów do pracy. Umiejętności będą się różnić w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, sprawdź też listę umiejętności wymienionych na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Lista umiejętności biznesowych

A - G

H - M

NS

T - Z

Jak korzystać z list umiejętności

Wykorzystaj umiejętności wymienione tutaj, gdy tworzysz swoje CV lub list motywacyjny, lub gdy szukasz pracy. Użyj tych terminów w swoim CV i liście motywacyjnym. Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną, wymyślając sposoby, dzięki którym zademonstrowałeś te umiejętności w swojej wcześniejszej pracy. Każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, dlatego upewnij się, że dokładnie przeczytałeś opis stanowiska i skoncentrowałeś się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

Zapoznaj się również z listami umiejętności wymienionymi na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Pokrewne artykuły: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych Umiejętności i możliwości