Lista umiejętności zarządzania czasem i przykłady

Przykłady umiejętności zarządzania czasem na życiorysy,

Jakie są umiejętności zarządzania czasem i dlaczego są ważne dla pracodawców? Zarządzanie czasem oznacza wydajną pracę, a pracodawcy w każdej branży szukają pracowników, którzy mogą optymalnie wykorzystać czas dostępny dla nich w pracy. Oszczędność czasu oszczędza pieniądze organizacji i zwiększa przychody.

Dlaczego pracodawcy chcą mieć silne umiejętności zarządzania czasem

Pracownicy, którzy dobrze zarządzają swoim czasem, są bardziej produktywni, wydajniejsi i mają większe szanse na dotrzymanie terminów.

Koncentrują się na najważniejszych i czasochłonnych zadaniach i ograniczają czas tracony na nieistotne obowiązki.

Efektywne zarządzanie czasem wymaga od pracowników analizowania ich obciążenia pracą, przydzielania priorytetów i utrzymywania koncentracji na produktywnych przedsięwzięciach. Pracownicy, którzy są doskonałymi menedżerami czasu, mogą wyeliminować zakłócenia i pozyskać wsparcie od współpracowników, aby pomóc im osiągnąć swoje cele.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Umiejętności zarządzania czasem, podobnie jak inne umiejętności miękkie , są pożądane. Ankieterzy będą zadawać pytania, aby ocenić, czy potrafisz zarządzać czasem i czasem zespołu, jeśli pełnisz rolę nadzorczą.

Przed rozmowami kwalifikacyjnymi zapoznaj się z tymi pytaniami dotyczącymi zarządzania czasem , więc jesteś gotowy odpowiedzieć na konkretne przykłady skutecznego zarządzania obciążeniem pracą.

Zapoznaj się także z tymi umiejętnościami zarządzania czasem, aby dowiedzieć się, co podzielić się z potencjalnymi pracodawcami.

Top Time Management Skills

Priorytetyzacja
Zwykle nie jest możliwe zrobienie wszystkiego, czego potrzebujesz i chcesz zrobić wszystko naraz, ale jeśli dobrze wybierzesz priorytety, powinieneś być w stanie wykonać najważniejsze zadania w kolejności, która ma sens.

Przy przypisywaniu priorytetu należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak to, kiedy każde zadanie musi zostać wykonane, jak długo może to potrwać, jak ważne mogą być inne osoby w organizacji, co może się stać, jeśli zadanie nie zostanie wykonane i czy jakiekolwiek zadanie może zostać przerwane. przez konieczność oczekiwania na kogoś innego.

Planowanie
Planowanie jest ważne, i nie tylko dlatego, że niektóre zadania muszą być wykonywane w określonych godzinach.

Planowanie wpływa na Twój dzień, Tydzień, Twój miesiąc, a także inne osoby, ich projekty oraz krótko- i długoterminowe plany projektów i zadań. Większość ludzi ma również określone pory dnia, kiedy są coraz mniej energiczni i stają się bardziej produktywni, kiedy odpowiednio się do nich dostosowują. Harmonogramy mogą być dobrym sposobem na uniknięcie zwlekania.

Prowadzenie listy rzeczy do zrobienia
Listy rzeczy do zrobienia (odpowiednio priorytetowe i zintegrowane z harmonogramem) to świetny sposób na uniknięcie zapominania o czymś ważnym. To także świetny sposób, aby przez cały dzień nie myśleć o wszystkim, co musisz zrobić. Pamiętanie zadań wymaga energii, a myślenie o wszystkim, co musisz robić przez cały tydzień, może być męczące i przytłaczające. Podziel wszystkie niezbędne zadania na listę na każdy dzień i nie będziesz już musiał się tym martwić. Spójrz na dzisiejszą listę.

Spoczynkowy
Odpoczynek, choć może wydawać się sprzeczny, jest ważną umiejętnością zarządzania czasem. Chociaż praca w długich godzinach lub przeskakiwanie przerw może czasami poprawić wydajność w krótkim okresie czasu, wyczerpanie w późniejszym czasie zapewni spadek średniej produktywności. Z wyjątkiem rzadkich sytuacji kryzysowych, ważne jest, aby oprzeć się pokusie nadmiernej pracy.

Uwzględnij niezbędne przerwy i rozsądny czas rzucenia palenia w harmonogramie.

Delegacja
W zależności od rodzaju wykonywanej pracy możesz mieć możliwość delegowania niektórych zadań . Wiedząc, co przekazać i kiedy jest umiejętność. Niektórzy sprzeciwiają się delegowaniu, ponieważ chcą zachować kontrolę lub chcą zaoszczędzić pieniądze, nie zatrudniając asystentów. Oba podejścia ostatecznie szkodzą wydajności i zwiększają koszty.

Pamiętaj jednak również, że jeśli pilnie ćwiczysz zarządzanie czasem i nadal nie możesz zrobić wszystkiego, możesz próbować robić zbyt wiele. Lepiej odnieść sukces przy kilku zadaniach, niż próbować, a potem nie udać się wielu.

Przykłady umiejętności zarządzania czasem w miejscu pracy

A - E

F Z