Jak uniknąć oszustw związanych z pożyczkami osobistymi

Po otrzymaniu e-maila lub odwiedzeniu strony z ofertą pożyczki prywatnej o niskiej lub zerowej stopie procentowej i bez sprawdzania wiarygodności, uważaj. To prawdopodobnie oszustwo. Uprawnieni pożyczkodawcy nie wysyłają losowych e-maili z zaproszeniem do pożyczenia pieniędzy po bardzo niskiej stopie procentowej lub bez odsetek.

Wskazówki, jak unikać osobistych oszustw kredytowych

Wielu oszustów kredytowych tworzy strony internetowe lub dostarcza artykuły i recenzje, które opisują oferowane przez nich pożyczki.

Zwykle oferują szybki i łatwy proces zatwierdzania pożyczki, bardzo niskie oprocentowanie i gwarantowane prawo do anulowania. Zły kredyt nie stanowi problemu. Oszuści mówią pożyczkobiorcom, że mogą otrzymać pożyczkę niezależnie od historii kredytowej.

To może wydawać się uzasadnione, ale prawdopodobnie tak nie jest. Oszust jest albo, aby uzyskać pieniądze, pobierając opłatę z góry za pożyczkę lub chce uzyskać poufne informacje na temat kradzieży tożsamości .

Znaki ostrzegawcze oszustwo kredytowe

Sprawdź pożyczkodawcę

Zadaj pytania pożyczkodawcy, aby sprawdzić ich zasadność. Kluczowe pytania, które powinieneś zadać, to zapytanie o nazwę firmy, jej adres biznesowy, informacje o licencjach i rejestrację. Jeśli ich przedstawiciele obsługi klienta zignorują lub unikną tych pytań, jest to prawdopodobnie oszustwo.

Również Google "[nazwa firmy] + oszustwo", aby sprawdzić, czy istnieją doniesienia o oszustwach związanych z pożyczkodawcą.

Wskazówki dotyczące unikania oszustwa pożyczkowego

Nigdy nie wysyłaj swojego numeru ubezpieczenia społecznego, karty kredytowej lub danych konta bankowego pocztą elektroniczną lub nie umieszczaj ich w witrynie internetowej, której nie masz pewności. Linki zawarte w e-mailu mogą być również fałszywe i może nie być oczywiste, że jesteś wysyłany na inną stronę internetową niż w prawdziwej firmie.

Większość legalnych pożyczek nie wymaga płatności z góry. Firmy amerykańskie nie mogą obiecać pożyczki i żądać zapłaty przed jej dostarczeniem. Żaden legalny kredytodawca nie gwarantuje zatwierdzenia przed złożeniem wniosku lub przed sprawdzeniem statusu kredytowego.

Przykłady oszustw kredytowych

Oto przykłady oszustw udostępnianych przez czytelników:

Texas Loan Company
Texas Loan Company - bądź ostrożny. Scam miał dużo wiadomości e-mail o kredytach na karty kredytowe. Wszyscy fałszywi po prostu chcą od ciebie pieniędzy.

Rozwiązania kredytowe natychmiastowe
Kontaktują się z osobami, które szukają pożyczki FHA i mówią im, że mogą pomóc "naprawić" swój kredyt. Zamiast tego dostają twoją kartę kredytową i nigdy nic nie robią, ale biorą twoje pieniądze.

Więcej informacji na temat oszustw związanych z pracą

Niestety, oszustwa obfitują w zatrudnianie tak samo jak w branży pożyczkowej.

Kiedy szukasz nowej pracy w źródłach internetowych, takich jak "Craigslist", musisz upewnić się, że stanowisko, o które się ubiegasz jest zgodne z prawem. Nie wszystkie firmy podają swoją nazwę lub lokalizację w swoich internetowych ofertach pracy. Chociaż nie zawsze stanowi to powód do niepokoju, powinien on jednak podnieść czerwoną flagę, aby zachować ostrożność w kwestii podwójnego sprawdzenia wiarygodności pracodawcy, zanim wyślesz mu dane osobowe lub zgodzisz się spotkać z nimi osobiście.

Co to jest oszustwo, a co nie? Może być trudno odróżnić oszustwa od legalnych ofert pracy, szczególnie jeśli chodzi o pracę w domu. Ale jakie są typowe oszustwa związane z zatrudnieniem i pracą w domu? A jak uniknąć oszustwa ? Oto znaki ostrzegające przed oszustwami, na które należy zwrócić uwagę i jak wykryć oszustwo.

Co zrobić, jeśli zostałeś oszukany

Czy byłeś wystarczająco nieszczęśliwy, że zostałeś oszukany lub prawie oszukany?

Jeśli tak, oto informacje o tym, jak zgłosić oszustwo , w tym, gdzie i jak zgłosić oszustwo związane z zatrudnieniem.