Jak uniknąć oszustw związanych z pracą i zatrudnieniem na Craigslist

Craigslist, dobrze znana strona internetowa z ogłoszeniami drobnymi, umożliwia użytkownikom zamieszczanie ofert pracy za darmo w niektórych miastach i pobiera niewielką opłatę za inne miasta. Witryna zyskała reputację wielu oszustw , a te pozycje przekrętów często mają ogólne tytuły, takie jak "Asystent administracyjny" lub "Przedstawiciel działu obsługi klienta" i często mówią, że możesz pracować w domu.

W wykazach zazwyczaj brakuje określonej lokalizacji firmy lub mówią, że są one międzynarodowe.

W związku z tym mogą powiedzieć, że nie mogą przeprowadzić wywiadu osobiście. Dowiedz się, jak wykryć te i inne oszustwa związane z zatrudnieniem, aby uniknąć marnowania czasu na pracę, która nigdy nie zniknie.

Unikaj oszustw związanych z pracą Craigslist

Aby uniknąć oszustw Craigslist, miej oko na czerwone flagi wymienione poniżej. Firmy badawcze przed złożeniem wniosku o pracę, aby upewnić się, że informacje na aukcji pasuje do tego na stronie internetowej. Uważnie śledzić firmy, które nie podają żadnych informacji kontaktowych lub strony internetowej na temat ogłoszeń o pracę, a także nie udostępniają jej w dalszej korespondencji.

Nie wysyłaj próbek pisanych, CV ani żadnych informacji kontaktowych, zanim nie przekonasz się, że aukcja nie jest oszustwem i nigdy nie wysyłaj pieniędzy za pośrednictwem listy Craigslist. Wybór słów kluczowych w wyszukiwaniu może również pomóc uniknąć oszustw. Bądź tak konkretny, jak tylko możesz i, jeśli to możliwe, podaj zarówno konkretny tytuł pracy, jak i lokalizację, aby uniknąć tych przypadków oszustwa.

Red Flags-Signs, że stanowisko pracy Craigslist nie jest prawdziwe

Oto kilka wskazówek, że lista zadań na Craigslist może rzeczywiście być oszustwem.

Ogólne ogłoszenie o pracy. Uważaj na bardzo ogólnikowe oferty pracy na Craigslist. Zazwyczaj ogłoszenie o pracę zawiera informacje o stanowisku, dane o firmie i konkretny tytuł stanowiska.

Podczas gdy niektóre firmy mogą publikować wpisy na liście Craigslist z powodu chęci zachowania anonimowości, jeśli stanowisko nie zawiera konkretnego tytułu lub nie określa obowiązków, może to oznaczać, że wpis jest oszustwem.

Słaba gramatyka, literówki i nieprofesjonalny wygląd. Niezależnie od tego, gdzie jest zamieszczona, lista ofert pracy powinna wyglądać profesjonalnie. Literówki, błędy gramatyczne, slang lub nadmierne ilości wykrzykników są czerwonymi flagami.

Zapłata jest naprawdę, naprawdę dobra. Jeśli wynagrodzenie wydaje się trochę zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, może to być oszustwo. Jest to szczególnie ważne w przypadku zadań, które nie wymagają dużego doświadczenia.

Żądanie opłat. Prawowity pracodawca nigdy nie prosi osób ubiegających się o pracę o zapłatę za wszystko, co dotyczyło podania o pracę lub zatrudnienia. Jeśli lista wymienia opłaty lub otrzymujesz e-mail z żądaniem ich, unikaj dalszej komunikacji. Ponadto pamiętaj, że prawiwi pracodawcy nigdy nie będą prosić o informacje na temat konta bankowego przed zatrudnieniem ciebie, a następnie będzie to tylko za ustanowienie bezpośredniego depozytu po zatrudnieniu w firmie.

Więcej oszustw Craiglist

Te oszustwa będą cię prosić o wysłanie pieniędzy i / lub założenie konta bankowego, aby otrzymywać wypłaty (które, jeśli zostaną ci wysłane, nie są zgodne z prawem).

Inne oszustwa związane z zatrudnieniem w Craigslist wymagają subskrypcji witryny, w której można znaleźć więcej ofert pracy lub dołączyć do witryny w celu odbycia szkoleń internetowych.

Niektóre oszustwa będą wymagały zapłaty za sprawdzenie przeszłości lub sprawdzenie zdolności kredytowej jako warunek zatrudnienia. Inni, po udzieleniu odpowiedzi na wiadomość, poprosią o dane konta bankowego lub dane karty kredytowej, aby przetworzyć wniosek lub rozpocząć proces rekrutacji. Niektóre z tych firm poinstruują cię, abyś zarabiał pieniądze na zestaw szkoleniowy lub materiały do ​​zatrudnienia.

Craigslist Job Warnings

Craigslist dostarcza ostrzeżenie dotyczące niektórych typowych oszustw, które mogą być wymienione w sekcji Zadania na stronie. Oszustwa mogą zawierać listę zleceń, które nie są zgodne z prawem, oferują możliwość uczestniczenia w płatnych badaniach naukowych, które nie istnieją lub wymieniają inne fałszywe możliwości rzekomo zarabiania pieniędzy.

Osoba poszukująca pracy jest następnie kierowana do płatnych usług i witryn, w których poinstruowano Cię, aby wprowadzić dane osobowe wykorzystywane do kradzieży tożsamości. Te witryny obejmują:

Craigslist ma wiele legalnych ofert pracy , więc nie zniechęcaj się. Po prostu bądź ostrożny, gdy starasz się o pracę i podajesz dane osobowe.