Najlepsze oszustwa internetowe: lista A - Z

Oszuści online zbierają dane osobowe w celu kradzieży tożsamości, pobierania fałszywych czeków lub przesyłania pieniędzy i / lub nakłaniania do płacenia za usługi lub materiały, których nie potrzebujesz lub nie chcesz.

Wiele z tych oszustw pojawia się podczas poszukiwania pracy. Ktoś może obiecać ci pracę, jeśli najpierw wypłacisz czek lub podasz dane osobowe.

Ważne jest, aby wiedzieć, jakie rodzaje oszustw internetowych są dostępne, aby skutecznie ich uniknąć.

Poniżej znajduje się lista najczęstszych oszustw internetowych , a także porady dotyczące unikania i zgłaszania oszustw.

Wskazówki dotyczące unikania oszustw internetowych

Przeczytaj poniżej kilka wskazówek na temat unikania oszustw internetowych, koncentrując się na unikaniu oszustw związanych z szukaniem pracy.

Jeśli zostałeś oszukany

Jeśli spróbujesz tego uniknąć, możesz stać się ofiarą oszustwa. Jeśli tak się stanie, zgłoś oszustwo w Federalnej Komisji Handlu. Możesz również zgłosić to w Centrum zgłaszania przestępstw internetowych, które pobiera raporty na temat wszelkiego rodzaju oszustw. Pomoże to innym ludziom uniknąć stania się ofiarami tego samego oszustwa. Oto więcej informacji na temat zgłaszania oszustwa .

A - Z Lista najlepszych oszustw internetowych

A - D

E - O

P - Z

Przeczytaj więcej: Jak powiedzieć, czy praca jest oszustwem Zgłoś oszustwo