Typowe błędy podczas tworzenia próbek prawnych

Najwyższe umiejętności pisania są kluczowe w branży prawniczej, szczególnie dla prawników i osób paralegalnych. Jeśli aplikujesz o stanowisko prawne, pracodawcy często proszą o próbę pisania. Dostarczenie słabej próbki do pisania może zniszczyć twoją szansę na wylądowanie. Z drugiej strony, doskonała próbka pisania może pomóc ci w zdobyciu przewagi nad konkurencją.

Dobrym pomysłem jest zbudowanie portfolio próbek do pisania w szkole i wczesnych latach praktyki.

To portfolio powinno zawierać najlepszą pracę w różnych gatunkach. Jeśli nie masz pewności, że próbki przejdą pomyślnie, sprawdź siedem sposobów na poprawę umiejętności pisania .

Poniżej znajduje się pięć najczęściej popełnianych przez wnioskodawców błędów przy składaniu pisemnych próbek.

Słaba próba pisania

Źle napisana próbka zawierająca podstawowe błędy w gramatyce, doborze słów, budowie zdań lub innych problemach z jakością jest czerwoną flagą dla pracodawców. Poniżej kilka kwestii do obejrzenia:

Poproś mentora, profesora, współpracownika lub innego zaufanego specjalistę o sprawdzenie swoich próbek pisanych. Jeśli twoje umiejętności pisania wymagają pracy, weź kilka lekcji pisania lub zatrudnij nauczyciela, który pomoże ci poprawić pisanie.

Błędy typograficzne

Podczas gdy wnioskodawcy poświęcają wiele uwagi tworzeniu bezbłędnego CV i listu motywacyjnego , ich próbki do pisania często otrzymują mniej skrupulatną recenzję.

Widziałem wiele pism z błędami typograficznymi - wiele z nich opublikowano online, w czasopismach przeglądowych i publikacjach prawnych lub złożono w sądzie. Pojedyncza literówka wystarczy, aby wpoić wątpliwości recenzentowi i wyeliminować cię z rozważań.

Próbki nietypowe

Upewnij się, że próbki pisane odpowiadają żądaniom pracodawcy i potrzebom stanowiska.

Jeśli, na przykład, ubiegasz się o stanowisko stowarzyszone, nie przesyłaj swojej oceny na temat zachowań psychospołecznych. Zamiast tego prześlij próbkę, która pokazuje, że możesz wykonać pracę, o którą się ubiegasz. Na przykład, jeśli ubiegasz się o stanowisko jako współpracownik w dziale prawnym firmy, prześlij krótkie sprawozdanie, wniosek lub memorandum prawne. Jeśli ubiegasz się o stanowisko jako prawnik firmy, prześlij rezolucję, umowę powierniczą lub powiązany dokument transakcyjny.

Nieprzestrzeganie instrukcji

Zawsze śledź ogłoszenie o pracę lub instrukcje potencjalnego pracodawcy dotyczące przesyłania próbek pisanych , w szczególności w odniesieniu do:

Ujawnianie poufnych informacji.

Pisanie próbek w zawodzie prawnika wymaga szczególnej troski ze względu na przywileje adwokata / klienta, poufne informacje i obawy dotyczące poufności . Przesyłając próbki z wcześniejszej lub obecnej sprawy lub transakcji, nawet jeśli sprawa została zamknięta lub zakończona, ważne jest usunięcie nazw wszystkich stron, nazwisk klientów i innych poufnych lub poufnych informacji. Aby zachować płynność treści, możesz zastąpić fikcyjne nazwy, fakty i informacje.