ISTP

Twój typ osobowości Myers Briggs

Jeśli poszedłeś do doradcy zawodowego, który zarządzał wskaźnikiem typu Myers Briggs (MBTI) , być może nauczyłeś się, że twoim typem osobowości jest ISTP. Prawdopodobnie zastanawiasz się, co te cztery litery mogą Ci powiedzieć o swojej karierze i co z tym zrobić. Ten artykuł rozwiąże wszystkie wątpliwości.

ISTJ to jeden z 16 typów osobowości Carl Jung, psychiatra zidentyfikowany wiele lat temu. MBTI opiera się na jego teorii.

Jung uważał, że typy osobowości składają się z czterech par przeciwnych preferencji dotyczących sposobu, w jaki robimy pewne rzeczy. Pobudzamy poprzez introwersję (ja) lub ekstrawersję (E), postrzeganie informacji poprzez wyczuwanie (S) lub intuicję (N), podejmowanie decyzji poprzez myślenie (T) lub uczucia (F) i przeżywanie naszego życia poprzez ocenianie (J) lub postrzeganie ( P).

Każdy z nas faworyzuje jednego członka każdej pary preferencji nad drugą. To nie znaczy, że Twój kod to ISTJ, ponieważ wyniki MBTI wskazywały, że twoje preferencje to Introwersja, Wrażenie, Myślenie i Sądzenie. Specjaliści od rozwoju kariery zawodowej uważają, że kodeks może pomóc osobom podejmującym decyzje związane z karierą, np. Wybierając karierę i przyjmując ofertę pracy. To teoria Junga w pigułce i jak to ma zastosowanie do twojego wyboru kariery. Teraz przyjrzyjmy się bliżej twojemu kodowi. Przyjrzymy się, co oznaczają poszczególne preferencje, a następnie zbadamy, w jaki sposób możesz wykorzystać te informacje do podejmowania decyzji związanych z karierą.

I, S, T i P: Co oznacza każda litera twojego kodu rodzaju osobowości

Ważne jest, aby pamiętać, że są to tylko Twoje preferencje. Oznacza to, że podczas gdy wolisz robić rzeczy w określony sposób, możesz dostosować i użyć przeciwnych preferencji, kiedy zajdzie taka potrzeba. Pamiętaj też, że każda preferencja w twoim typie czterech preferencji wpływa na pozostałe trzy. Wreszcie, twoje preferencje są dynamiczne, ponieważ mogą się zmieniać przez całe życie.

Jak używać swojego kodu, aby pomóc Ci w decyzjach związanych z karierą

Możesz wziąć pod uwagę swój typ osobowości, gdy wybierasz karierę lub decydujesz, czy przyjąć ofertę pracy opartą na środowisku, w którym będziesz musiał pracować.

Dokonując wyboru kariery powinieneś spojrzeć na dwie środkowe litery w kodzie, S i T. Ponieważ wolisz wyczuwać i myśleć, powinieneś poszukać zawodów, w których możesz rozwiązać konkretne problemy. Ty też chcesz pracować w karierze, która ceni sobie wagę ostrożnego i świadomego podejmowania decyzji. Weź również pod uwagę swoje zainteresowania , uzdolnienia i wartości związane z pracą przy wyborze kariery. Oto kilka opcji, o których warto pomyśleć:

Pilot lini lotniczych Higienistka stomatologiczna
Trener sportowy EMT i Sanitariusz
Inżynier biomedyczny Technik inżynierii
Brick Mason Geolog
Operator kamery Agent wywiadu
Cieśla Paralegal
Inżynier lądowy Fotograf
Programista komputerowy Technolog radiologiczny
Analityk systemów komputerowych Programista

Twoje preferencje dotyczące introwertyzacji i percepcji mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji, czy Twoje środowisko pracy będzie dla ciebie odpowiednie.

Jako osoba preferująca introwersję, lubisz podejmować własne decyzje o tym, jak realizować projekty. Ponieważ terminy nie są twoją sprawą, rozważ pracę, która pozwoli ci pracować we własnym tempie.

Źródła: