Inżynieria kariery

Informacje o karierze

Czy lubisz rozwiązywać problemy techniczne? Czy jesteś dobry w nauce i matematyce? Możesz rozważyć zostanie inżynierem . Inżynierowie to osoby rozwiązujące problemy, które wykorzystują swoją wiedzę naukową i matematykę do wykonywania swoich zadań. Pracują w różnych gałęziach inżynierii . Rzućmy okiem na kilka z nich:

Zanim przejdziesz dalej, dowiedz się, czy kariera w inżynierii jest dla Ciebie.

Szybkie fakty

Dzień z życia inżyniera

Jak to jest być inżynierem? Odpowiedzi znaleźliśmy, patrząc na typowe obowiązki wymienione w ogłoszeniach o zatrudnieniu na stronie Indeed.com:

Jak zostać inżynierem

Aby uzyskać pracę na poziomie podstawowym, będziesz potrzebować licencjata z inżynierii.

Czasami wystarczy dyplom z fizyki lub matematyki , zwłaszcza w specjalnościach o wysokim popycie. Niektórzy studenci specjalizują się w określonej gałęzi inżynierii, ale potem pracują w pokrewnej dziedzinie.

Będziesz musiał uzyskać licencję wydaną przez państwo, jeśli chcesz oferować swoje usługi bezpośrednio do wiadomości publicznej. Takie postępowanie pozwoli ci nazywać się Professional Engineer (PE). Aby uzyskać licencję, twoje wykształcenie musi pochodzić z programu akredytowanego przez Radę Akredytacyjną ds. Inżynierii i Technologii (ABET). Potrzebujesz również czterech lat odpowiedniego doświadczenia zawodowego i musisz zdać egzamin państwowy. Wymagania różnią się w zależności od stanu.

Jakie miękkie umiejętności potrzebujesz?

Oprócz twojego wykształcenia i zdolności do matematyki i nauk ścisłych, potrzebujesz również konkretnych umiejętności miękkich lub cech osobistych, aby odnieść sukces w tym zawodzie.

Jak inżynierowie awansują w swojej karierze?

Po zdobyciu doświadczenia i wiedzy początkujący inżynierowie mogą pracować bardziej niezależnie, podejmować decyzje, opracowywać projekty i rozwiązywać problemy . Dzięki dalszemu doświadczeniu mogą stać się specjalistami technicznymi lub przełożonymi nad personelem lub zespołem inżynierów lub techników . W końcu mogą zostać menedżerami inżynierii lub mogą przejść do innych zadań kierowniczych lub sprzedaży.

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Aby dowiedzieć się, jakie cechy, oprócz wykształcenia i umiejętności technicznych, których pracodawcy szukali, zatrudniając inżynierów, ponownie zwróciliśmy się do Indeed.com. Oto co znaleźliśmy:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Twoje zainteresowania , typ osobowości i wartości związane z pracą to tylko niektóre z czynników, które decydują, czy bycie programistą jest dla Ciebie odpowiednie. Ta kariera jest odpowiednia dla osób, które mają następujące cechy:

Źródła:

Źródła: Bureau of Labor Statistics, US Department of Labour, Occupational Outlook Handbook, 2016-17; Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 9 listopada 2017 r.).