Co robić z dyplomem z matematyki

Alternatywne kariery

Czy lubisz pracować z liczbami? Czy pasjonujesz się logarytmami, macierzami i równaniami wykładniczymi? Jeśli tak, może myślisz o uzyskaniu dyplomu z matematyki. Ale co z tym zrobisz? Być może zadałeś sobie to pytanie, a jeśli nie, to na pewno inni ludzie. Jakie kariery są dobre dla osób, które uzyskały tytuł licencjata z matematyki? Jest wiele. Oto kilka opcji do rozważenia.

Matematyk

Jest to najbardziej oczywisty wybór dla kogoś, kto uczył się matematyki, ale z pewnością nie jedynej. Większość zawodów matematycznych wymaga uzyskania dyplomu ukończenia studiów , na przykład magistra lub doktora, ale jeśli chcesz pracować dla rządu federalnego , potrzebujesz tylko licencjata. Praca w tym zawodzie obejmuje tworzenie modeli matematycznych do rozwiązywania praktycznych problemów w takich dziedzinach, jak biznes, inżynieria i nauka.

Specjalista od ubezpieczeń

Aktuariusze stosują analizę statystyczną, aby określić prawdopodobieństwo wystąpienia określonych zdarzeń, aby zminimalizować związane z nimi ryzyko. Narzędzia handlu to oprogramowanie do bazy danych i modelowania. Actuary działają przede wszystkim w branży ubezpieczeniowej, gdzie pomagają firmom w opracowaniu polityki i ustalaniu składek. Inni pracują w branży usług finansowych . Istnieje kilka wyborów dotyczących stopnia, w jakim musisz pracować jako aktuariusz. Licencjat z matematyki jest jedną z twoich opcji.

Analityk ds. Badań Rynku

Analitycy badań rynkowych opracowują ankiety, które pomagają firmom decydować o tym, jakie produkty konsumenci kupią i jak je promować. Szkolą ankieterów, którzy przeprowadzają te ankiety, a po zebraniu wszystkich danych używają metod statystycznych do ich analizy. Wreszcie, analitycy badań rynkowych dzielą się swoimi odkryciami z pracodawcami, przygotowując pisemne raporty, w których również graficznie przedstawiają wyniki ankiet.

Potrzebny jest tytuł licencjata, który może być z matematyki, do pracy w tym zawodzie.

Survey Researcher

Ankietowani, tacy jak analitycy rynku, ankiety projektowe. Ich celem jest zebranie informacji o społeczeństwie, w tym danych faktycznych, opinii i przekonań. Zwykle pracują dla kandydatów politycznych, agencji rządowych i korporacji. Wykorzystują techniki statystyczne i oprogramowanie do analizy gromadzonych danych. Aby pracować w tym zawodzie, musisz mieć tytuł licencjata, ale masz dużą swobodę w wyborze majora. Wielu pracodawców zatrudni kandydatów, którzy uzyskali dyplom z matematyki.

Nauczyciel szkoły średniej

Zadaniem nauczyciela jest pomóc uczniom w nauce różnych pojęć z różnych przedmiotów. Nauczyciele szkół średnich pracują w szkołach średnich i wyższych, zazwyczaj specjalizujących się w jednym obszarze tematycznym, takim jak matematyka, język angielski i sztuki językowe, nauki społeczne, język światowy, sztuki wizualne lub muzyka. Oprócz uzyskania dyplomu z wykształcenia, prawdopodobnie potrzebujesz dodatkowego stopnia w dziedzinie, w której chcesz się specjalizować.

Wskaźnik kosztów

Kalkulatorzy kosztów obliczają koszty ukończenia projektów budowlanych lub produkcyjnych. Biorą pod uwagę wydatki, które obejmują pracę, surowce i sprzęt.

Zawód ten nie ma szczególnych wymagań edukacyjnych, ale zdobycie tytułu licencjata może uczynić cię bardziej konkurencyjnym kandydatem do pracy. Ponieważ kosztorysanci potrzebują silnych umiejętności matematycznych, zdobycie dyplomu z tego przedmiotu powinno ci dobrze służyć.

Doradca finansowy

Doradcy finansowi pomagają ludziom planować długoterminowe cele finansowe, które obejmują oszczędzanie na naukę w szkole dla swoich dzieci i ich emeryturę. Dodatkowo doradzają swoim klientom w zakresie inwestycji, podatków i ubezpieczeń. Aby pracować w tej dziedzinie, wymagane jest minimum licencjackie. Matematyka jest właściwym wyborem, ponieważ doradcy finansowi potrzebują silnych umiejętności w tej dziedzinie.

Rzeczoznawca majątkowy

Rzeczoznawcy majątkowi szacują wartość nieruchomości mieszkalnej i komercyjnej, zanim właściciel sprzedaje lub rozwija nieruchomość lub otrzymuje kredyt hipoteczny.

Przy obliczaniu podatku od nieruchomości należy również dokonać oceny. Ponieważ pracują z liczbami, zaliczanie matematyki jest korzystne, chociaż nie jest wymagane. Rzeczoznawcy nieruchomości mają również tytuł licencjata w innych dziedzinach studiów.

Statystyk

Statystycy zbierają dane, które pozwalają podmiotom, w tym rządom, szkołom i korporacjom, odpowiadać na pytania dotyczące społeczeństwa. Używając technik matematycznych, decydują, jakie metody zastosować i jak przezwyciężyć wszelkie problemy, które mogą napotkać. Projektują ankiety, eksperymenty i ankiety, a następnie analizują zebrane dane. W przypadku większości zawodów wymagany jest tytuł magistra, który można zaliczyć do matematyki, statystyki lub metodologii badań. Możesz przystąpić do programu dla absolwentów po uzyskaniu tytułu licencjata w dowolnym kierunku, który zapewnia bardzo silne zaplecze matematyczne.

Analityk ds. Badań operacyjnych

Analitycy badań operacyjnych pomagają firmom i organizacjom rozwiązywać problemy i podejmować decyzje, wykorzystując swoją wiedzę z matematyki. Po zidentyfikowaniu problemów zbierają dane i analizują je. Następnie na podstawie tych informacji opracowują rozwiązania i wybierają te, które według nich będą miały najlepsze wyniki.