Obrona wiadomości Media od krytyków

Trudno być częścią mediów. Godziny są długie, wynagrodzenie jest czasem niskie i wydaje się, że bez względu na to, jaki pomysł realizujesz, jest ktoś, kto krytykuje twoją pracę. Politycy rutynowo oskarżają dziennikarzy o liberalne nastawienie mediów, a studenci próbują nawet zakazać reporterom z kampusu .

Reporterzy zwykle nie mogą się bronić na falach radiowych lub na stronach gazet.

Tak więc twierdzenia krytyków pozostają bez odpowiedzi. Reporterzy, którzy mają możliwość obrony siebie i swojej pracy, powinni przypominać ludziom o tych 5 powodach, dla których media informacyjne odgrywają kluczową rolę w społeczeństwie.

Wolność prasy znajduje się w Konstytucji Stanów Zjednoczonych

Autorzy Konstytucji Stanów Zjednoczonych myśleli wystarczająco dużo o mediach, aby zagwarantować wolność prasy w Pierwszej Poprawce. Ktoś atakujący prasę atakuje fundament naszej ojczyzny.

W tamtych czasach prasa składała się z ludzi używających pióra do dokumentowania działań innych ludzi. W dzisiejszych czasach niektórzy uważają radioaktywnego wstrząsu Howarda Stern'a, gospodarza programu talk show Jerry'ego Springera lub kobiety z ABC's View w ramach mediów, wraz z zespołem 60 minut lub dziennikarzami w The Washington Post .

Kiedy krytycy łączą wszystkich razem w tym samym naczyniu do gulaszu, to przepis na kłopoty. Ktoś taki jak komentator kanału Fox News Sean Hannity ma zupełnie inną rolę w mediach niż kotwica News CBS, Scott Pelley .

Konstytucja chroni ich obu, ale krytycy powinni uznać, że zarówno opinia, jak i faktyczne relacje mają swoje miejsce, o ile dziennikarstwo uparte jest wyraźnie oznakowane.

News Media utrzymuje ludzi odpowiedzialnych

Widzowie i czytelnicy spodziewają się, że dziennikarze będą posiadać potężną odpowiedzialność, niezależnie od tego, czy jest to prezydent Stanów Zjednoczonych, burmistrz miasta czy lokalny wydział policji.

Jednym z powodów, dla których raportowanie dochodzeniowe jest tak popularne, jest to, że ludzie chcą mieć pewność, że osoby sprawujące władzę nie nadużywają swojej pozycji.

Kiedy reporter używa trudnych pytań, aby uzyskać prawdę, osoba, która jest przyparta do muru, zazwyczaj odwala zarzut, twierdząc, że jest nieuczciwa lub stronnicza. To o wiele łatwiejsze niż po prostu szczere odpowiadanie na pytania.

Jeśli reporterzy po prostu przestaną starać się upewnić, że ludzie, których wybieramy, zatrudniamy lub wyznaczamy na stanowiska władzy, wykonują dobrą robotę, to niewiele jest przeszkadzających systemowi kontroli i równowagi, by chronić interes publiczny. Gdyby nie doniesienia The Washington Post , prezydent Richard Nixon uniknąłby skandalu Watergate, ponieważ nikt nie wiedziałby o tym.

News Media informuje ludzi o swojej społeczności

Nie zapominajmy o najbardziej podstawowej roli mediów informacyjnych. To znaczy, aby powiedzieć ludziom, co dzieje się w ich społeczności. Krytycy, którzy twierdzą, że mediom nie można ufać, często ignorują fakt, że bez mediów nie wiedzieliby o korku w drodze do pracy, o szansie na deszcz w prognozie lub o tym, co buduje się na rogu ulicy śródmieście.

Informacja to waluta, która sprawia, że ​​społeczności działają płynnie.

Oprócz oferowania informacji, wiele ośrodków informacyjnych sprawia, że zaangażowanie społeczności jest podstawą ich działalności.

Organizacja charytatywna, która ma zakotwiczenia informacyjne stacji telewizyjnej, pomagając podnieść świadomość i pieniądze na swoją sprawę, natychmiast dostrzega korzyści płynące z mediów. Chociaż nie jest to tradycyjna rola dziennikarza, większość profesjonalistów z branży medialnej czuje się odpowiedzialna za nie tylko zgłaszanie wiadomości, ale także za zrobienie czegoś, co poprawi ich społeczność.

Aktualności Media Oferty Ochrona w sytuacjach awaryjnych

Krytycy lubią niszczyć media za oferowanie zbyt wielu "przełomowych wiadomości", które wydają się być niczym więcej niż narzędziem brandingowym, ale kiedy kryzys uderza, media mogą być punktem życia. Dokładne informacje ratują życie i nie ma nikogo lepszego niż wyszkolony profesjonalista medialny, który go dostarczy.

Niezależnie od tego, czy chodzi o tornado, czy o zamach terrorystyczny z 11 września, medioznawcy wiedzą, jak zachować spokój, zdobywać fakty i prezentować informacje w sposób odpowiedzialny.

To prawda, że ​​media społecznościowe odegrały większą rolę w sytuacjach kryzysowych, ale wiele z tych informacji to plotki, propaganda lub po prostu nieprawda.

Podczas gdy profesjonaliści medialni nie dostrzegają wszystkich faktów w bezpośrednim następstwie katastrofy, wiedzą, jakie pytania zadawać awaryjnemu ratownikowi i szybko przekazują te informacje do publicznej wiadomości. Rzadko zdarza się, by kiedykolwiek dostali kredyt za swoją pracę w utrzymywaniu ludzi w bezpiecznych i świadomych sprawach.

Wiadomości Media dają ludziom głos

Politycy mogą nie lubić tego przyznać, ale rutynowo oglądają lub czytają wiadomości, aby dowiedzieć się, co mówią wyborcy. To media nadają głos masom.

Ludzie w mieście mogą narzekać na niebezpieczne skrzyżowanie. Stacja telewizyjna opowiada historię z wywiadami od ludzi, którzy mieszkają lub pracują w pobliżu, opisując problem. Burmistrz śledzi wiadomości, jest przekonany, że sprawa jest ważna i stawia nowe światło.

To prosty przykład, ale gdyby nie wiadomość z udziałem zwykłych ludzi opisujących problem, światło na torze nie wzrosłoby. Ponownie, media społecznościowe pozwalają ludziom omawiać takie problemy, ale trudno jest im uzyskać tę samą ekspozycję, co wiadomości o godzinie szóstej w telewizji.